30. krog |  Nova Gorica, Športni park |  30.04.2011 ob 20.00  | Prenos: Šport TV

Hit Gorica

0 : 6

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz novogoriškega Športnega parka, kjer je vse pripravljeno za poslastico 30. kroga državnega prvenstva v nogometu! Čez pol ure si bosta nasproti stala HIT Gorica in Maribor, ki sta v slovenskem državnem prvenstvu odigrala 64 tekem. Uspešnejši so Mariborčani, slavili so 32-krat ob 10. remijih in 22. porazih.
0'
  Prva obračuna današnjih tekmecev v letošnji sezoni je dobil Maribor, nazadnje pa je bilo v Ljudskem vrtu 1:2, takrat so Novogoričani prizadejali presenetljiv poraz vodilni enajsterici lige.
0'
  Mariborčani so po 29. krogih državnega prvenstva z naskokom na prvem mestu, HIT Gorica pa se drži pete pozicije. Nazadnje so Novogoričani z 1:0 izgubili v ljubljani, Mariborčani pa so na svojem igrišču z 2:1 ugnali Rudarja.
0'
  Prvič po prestopu iz HIT-a Gorice v Maribor bo v mestu vrtnic zaigral Etien Velikonja. Napadalec je med tednom odločil pokalni polfinale z Luko Koper. Dosegel je edini gol na tekmi, po prekrških nad njim pa sta morala predčasno v slačilnico Amir Karić in Nebojša Kovačević.
0'
  Pri vodilni enajsterici lige manjkajo Marko Pridigar,Aleš Mertelj,Martin Milec in Aleš Majer, pri gostiteljih ne bo Nejca Mevlje.
0'
  Novogoričani bodo nocoj nastopali v povsem modri, Mariborčani pa v povsem rumeni opravi.
0'
  Obe ekipi bosta predvidoma nastopili s sistemom 4-4-2, pričakovati je zanimivo, odprto predstavo z obeh strani.
0'
2'
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
4'
4'
  Po strelu Mezge se je Simčič izkazal in odbil v kot.
4'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Aris Zarifovič.
6'
  V uvodnih minutah oboji po pričakovanju igrajo dokaj odprto, pravih priložnosti pa še ni.
7'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat.
10'
  V prvih desetih minutah je bil sodnik Čeferin praktično brez dela saj smo videli zgolj en prekršek!
10'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
12'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Boris Mijatovič.
14'
  Novogoričani skušajo z agresivnim pokrivanjem vršiti pritisk nad zadnjo mariborsko linijo.
14'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Goran Galešič.
15'
  Po nevarnem predložku Kršića je odbil Radan.
16'
16'
16'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
17'
  Po lepi podaji Cvijanovića s kota, je Marcos Tavares z glavo imenitno streljal in ugnal Simčiča.
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danjel Rakušček. Dobil ga je Etien Velikonja.
17'
  Etien Velikonja v prepovedanem položaju.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
20'
  Novogoričani so bili v prve četrt ure boljši tekmec, Mariborčani pa so izkoristili prvo priložnost, po golu pa so boljši.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
21'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
23'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Admir Kršič.
24'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Admir Kršič.
24'
  Streljal je Admir Kršič, a mimo vrat.
26'
27'
  Znova je bilo nevarno po kotu Cvijanovića, vendar nihče od Mariborčanov ni preusmeril žoge proti golu.
28'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
29'
  Zelo lepa akcija Mariborčanov! Da Silva je našel Tavaresa, slednji je asistiral Cvijanoviću, ki je z natančnim strelom matiral Simčiča.
29'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
31'
31'
32'
  Mezga je z močnim strelom zadel domači prečnik!
32'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je William Franklin Vicente.
33'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Admir Kršič.
33'
  William Franklin Vicente v prepovedanem položaju.
34'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
35'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
35'
  Streljal je Danjel Rakušček, a mimo vrat.
36'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Rok Buzeti.
36'
  Dejan Mezga je dobil rumeni karton.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Danjel Rakušček.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente.
37'
  Zaporedna poskusa Rakuščka in Vicenteja se je izkazal Radan.
39'
42'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Goran Galešič.
43'
44'
  Po še eni lepi kombinaciji je Viler zaposlil Tavaresa, ki je zabil 14. gol v prvenstvu!
45'
  Še minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
45+1'
  Po začetni pobudi domačinov je Maribor po četrt ure vzel stvari v svoje roke. Domiselne kombinacije in številni streli so bili kronani s tremi goli v mreži Vasje Simčiča. Tavares je dosegel svoj 13. in 14. gol v prvenstvu, Cvijanovič pa je že četrtič letos zabil proti svoji bivši ekipi.
45'
45'
  Menjava: iz igre Danjel Rakušček, v igro Sandi Arčon.
46'
  Novogoriški trener je priložnost ponudil Arčonu, Mariborčani pa niso menjali.
46'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja!
47'
  Velikonja je po predložku s strani dosegel gol z glavo in tako potrdil zakon bivšega.
47'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga!
48'
  Asistenco Cvijanoviča je izkoristil Mezga in v Novi Gorici se domačim obeta katastrofa.
50'
  Streljal je Miha Mevlja, a mimo vrat.
50'
  Po petardi Mariborčanov bo zanimivo videti kakšna bo reakcija domačih nogometašev...
51'
52'
52'
  Show gostov se nadaljuje. Asistenco Cvijanovića je s 15. golom v prvenstvu kronal Tavares.
53'
54'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Vito Plut.
54'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
55'
55'
58'
  Zaradi poškodbe je trenutno ob robu igrišča Cvijanovič.
58'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je William Franklin Vicente.
60'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Admir Kršič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
60'
  Admir Kršič je dobil rumeni karton.
60'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro Robert Berič.
63'
  Igra je sicer še naprej živahna in morda 0:6 ni končni razplet dvoboja.
64'
  Menjava: iz igre Boris Mijatovič, v igro Miha Gregorič.
65'
66'
67'
  Po domiselni globinski podaji Mezge je proti Simčiču stekel Velikonja, a je žogo poslal preko vrat.
69'
  Menjava: iz igre Joao Gabrijel Da Silva, v igro Rajko Rep.
71'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Dejan Mezga.
72'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Miha Gregorič.
72'
72'
  Menjava: iz igre William Franklin Vicente, v igro Kris Jogan.
76'
  Menjava: iz igre Nejc Potokar, v igro Jovan Vidovič.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Dobil ga je Etien Velikonja.
78'
78'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Rok Buzeti.
79'
81'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič. Dobil ga je Vito Plut.
81'
  Goran Galešič v prepovedanem položaju.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
82'
  Goran Galešič je dobil rumeni karton.
82'
83'
  Tekma je sicer izgubila nekaj dinamike, ekipa še naprej igrata odprt nogomet.
84'
84'
85'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Aris Zarifovič.
88'
88'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Miha Gregorič.
89'
90'
90'
  Ob takšnem razpletu je vsakršen komentar odveč. Mariborčani so zasluženo priigrali visoko zmago.