3. krog |  Murska Sobota, Mestni stadion Fazanerija |  29.07.2012 ob 18.00  | Prenos: Stream prvaliga.si

Mura

1 : 3

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Podgoršek Marko (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 0

0'

0'
  Prisrčen pozdrav iz Murske Sobote.
0'
  Brez dvoma je pred nami najzanimivejše srečanje 3. kroga Prve lige NZS, saj se bosta za prvenstvene točke pomerila edina preostala slovenska predstavnika v evropskih pokalih Mura 05 in Maribor.
0'
  Mura je v kvalifikacijah za Ligo Europa izločila Baku in CSKA iz Sofije. Maribor je bil suvereno boljši od Sarajevskega Željezničarja.
0'
  Omeniti velja, da je v Murski Soboti ta trenutek začelo močno deževati, kar gotovo ni v prid domačinom, ki so si obetali zelo dober obisk.
0'
  Glede na ubijalski ritem tekem, ki si sledijo vsake 3, 4 dni je jasno, da je četa Franca Cifra že močno utrujena. Za nameček se je poškodoval kapetan Fabjan Cipot, zaradi rdečega kartona pa nima pravice do nastopa še drugi centralni branilec Denis Kramar. Zaradi bolezni bo manjkal tudi Mate Eterovič.
0'
  Darku Milaniču bodo danes manjkali poškodovani Agim Ibraimi, Mitja Viler, Martin Milec, v vratih ne bo niti prvega vratarja Jasmina Handanoviča.
0'
  V Fazaneriji pravo neurje, vendar to ne moti akterjev današnjega srečanja v pripravi na tekmo.
0'
  V kadru domačih sta danes prvič tudi Rok Buzeti, ki se po nekaj sezonah vrača in Arpad Vaš.
0'
  Mura 05 in Maribor sta v prejšnjem prvenstvu odigrala štiri srečanja, prav vse pa so dobili Mariborčani. Slednji so favoriti za zmago tudi danes.
0'
  Imamo že postave! V črnobelem dresu bodo nastopili: Drakovič, Janža, Majer, Maruško, Buzeti, Kouter, Horvat, Sreš, Bohar, Jelič in Fajič.
0'
  Enajsterica Maribora: Pridigar, Vidovič, Mejač, Mezga, Komazec, Potokar, Trajkovski, Ploj, Dodlek, Mertelj in Črnic.
0'
  Kljub slabemu vremenu so tribune Fazanerije lepo polne, do začetka spektakla še nekaj minut.
0'
  S sredine bodo krenili igralci Maribora.
0'
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Horvat.
1'
  Mura ima udarec iz kota.
1'
  Murini napadalci so prisilili v napako vratarja Pridigarja ter si priigrali lepo priložnost za zadetek, ki je Horvat ni znal izkoristiti.
3'
  Maribor ima udarec iz kota.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Potokar, Drakovič je žogo preusmeril v prečnik.
5'
6'
  Alen Ploj v prepovedanem položaju.
6'
  Gostje so dosegli zadetek, vendar iz nedovoljenega položaja.
8'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
9'
  Streljal je Matic Črnic, a mimo vrat.
10'
10'
11'
  Streljal je Leon Horvat, a mimo vrat.
12'
  Akcijo Fajič - Horvat je slednji zaključil s strelom tik ob vratnici gostujočih vrat.
13'
  Streljal je Komazec Nikola, a mimo vrat.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Mezga.
18'
20'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Utrpel ga je Nusmir Fajič.
20'
  Za nami je prvih 20 minut srečanja, gledalci spremljajo zelo kvalitetno predstavo obeh ekip.
21'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Utrpel ga je Aleš Mejač.
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Trajkovski.
22'
22'
  GOOOL! Zadel je Jovan Vidovič!
24'
  Po podaji iz kota je bil pred domačimi vrati najvišji Vidovič in z glavo zadel za gostujoče vodstvo.
29'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Črnic. Odličen poizkus, odlična obramba.
31'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nino Kouter. Utrpel ga je Komazec Nikola.
31'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
32'
  Komazec Nikola v prepovedanem položaju.
32'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič. Utrpel ga je Leon Horvat.
33'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Komazec Nikola. Utrpel ga je Aleš Majer.
34'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat.
35'
  Jelič bi kmalu kaznoval slabo posredovanje Pridigarja, ki je odšel previsoko.
35'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
36'
37'
39'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Utrpel ga je Dragan Jelič.
40'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Leon Sreš.
40'
  Leon Sreš je dobil rumeni karton.
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
41'
43'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nusmir Fajič.
44'
  Lep predložek Buzetija, strel Fajiča z glavo, Pridigar na mestu.
44'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nino Kouter. Utrpel ga je Matic Črnic.
45'
  Nino Kouter je dobil rumeni karton.
45+1'
45+1'
  Za nami je odličen prvi polčas, ki so ga dobili gostujoči igralci.
45'
47'
  Trenerja nadaljujeta z začetnima enajstericama.
47'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Utrpel ga je Komazec Nikola.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Črnic.
49'
  GOOOL! Zadel je Alen Ploj!
50'
  Mariborčani so pletli mrežo okrog Murinih vrat. Črnic je zadel prečnik vrat, žoga pa se je odbila v noge Ploju, ki mu ni bilo težko zadeti.
50'
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mejač.
51'
  Z golove črte rešuje Buzeti.
51'
51'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Rok Buzeti.
51'
53'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Utrpel ga je Nusmir Fajič.
54'
54'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj.
55'
55'
58'
59'
59'
60'
  Mariborčani so hitro podvojili vodstvo in sedaj rutinirano kontrolirajo potek srečanja.
60'
63'
64'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Željko Filipovič.
68'
  Menjava: iz igre Rok Buzeti, v igro Arpad Vaš.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Komazec Nikola.
69'
69'
70'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Goran Cvijanovič.
70'
71'
  GOOOL! Zadel je Komazec Nikola!
72'
  Z leve strani je podal Cvijanovič, Komazec pa je bil najvišji v kazenskem prostoru in z glavo še tretjič premagal nemočnega Drakoviča.
75'
  Mariborčani kljub visokemu vodstvu še naprej napadajo.
75'
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Alen Ploj.
76'
  Menjava: iz igre Aleš Mejač, v igro Soares Bordignon Arghus.
78'
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Soares Bordignon Arghus.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Timotej Dodlek.
81'
  Menjava: iz igre Leon Sreš, v igro Rok Gruškovnjak.
83'
  GOOOL! Zadel je Nusmir Fajič!
84'
  Mura je ob zaključku tekme preko Fajiča znižala rezultat.
84'
84'
  Nusmir Fajič je dobil rumeni karton.
86'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Goran Cvijanovič.
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
90+1'
90+3'
90+3'
  Maribor je vknjižil nove tri točke in tako še naprej ostaja neporažen v prvenstvu, Mura ostaja zgolj pri eni točki. Kljub vsemu pa je potrebno pohvaliti vzdušje na Fazaneriji ter gledalce, ki so zaploskali tako domačim kot gostujočim akterjem srečanja.