9. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  09.10.2010 ob 20.15

0 : 1

Sodniki: Habjanič Sašo (glavni sodnik), Koren Jožef (1. pomoč), Gabor Jožef (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
Delegat: Režonja Slavko
Št. gledalcev: 1500

Odločil je Volaš

Maribor je v zaostali tekmi 9. kroga Prve lige v gosteh premagal Domžale z 1:0 (0:0).

Čeprav je ta konec tedna nogometni reprezentančni premor, sta najboljši ekipi slovenske prvoligaške scene vseeno nastopili.

Domžalčani in Mariborčani so se namreč pomerili v zaostali tekmi 9. kroga, ki so jo sredi septembra morali odpovedati zaradi poplav. Druga takrat odplavljena tekma Primorje - CM Celje pa bo na sporedu v nedeljo.

V Domžale so Mariborčani pripotovali v nekoliko oslabljeni postavi: brez poškodovanih Aleša Mejača, Dejana Mezge in Tomislava Pavličića, pri domačih pa je zaradi poškodbe manjkal Rok Hanžič.

A vsaj v prvem polčasu sta ekipi pokazali malo všečnega nogometa. Mitja Viler pri gostih in Amer Krcič sta sicer nekoliko ogrela vratarja tekmecev, domžalskega Darka Brljaka in gostujočega Marka Pridigarja, kakšne posebne nevarnosti za zadetek pa ni bilo.

Podobno je bilo ob strelu Blaža Brezovčkega v 28. minuti, ko je poskus blokiral Siniša Andjelković. Ob pomanjkanju akcij pred goloma je bilo tako bolj zanimivo sodniško dogajanje. Pri Mariborčanih je najprej porumenel Aleš Majer, ki je nato v 40. minuti zaradi prekrška nad Krcićem dobil še en rumeni karton. Rdeči karton je zelo razburil tudi Zlatka Zahoviča, ki je zaradi ugovarjanja sodnikom prav tako moral zapustiti klop gostov.

Obračun prvouvrščenih ekip tudi v nadaljevanju ni navdušil kakšnih 1500 gledalcev. Marko Drevenšek je v 53. minuti meril od daleč, Pridigar je žogo odbil v kot. Deset minut pozneje je imel Pridigar spet precej dela s strelom Juninha od daleč. Zadnja četrtina je nato le prinesla nekaj živahnejšo igro.

Najlepšo priložnost dotlej so gostje, ki kljub deseterici na igrišču niso bili v bistveno podrejeni vlogi, zapravili v 75. minuti, ko bi se pri strelu z desetih metrov lahko bolje znašel Marcos Tavares. Zelo blizu zadetku pa so bili domači v 83. minuti. Ob akciji Tadeja Apatiča, Jerneja Smukavca in Juninha je slednji s treh metrov z glavo natančno meril v okvir vrat, Pridigar je bil na tleh ob drugi vratnici, toda na golovi črti je bil Mitja Viler in žogo le še odbil nazaj v polje.

Ko je že kazalo, da se bo tekma končala nedoločeno, so udarili Mariborčani. Domžalčani so bili premalo pozorni v obrambi in po podaji s peto Roberta Beriča z roba kazenskega prostora je do žoge med tremi domačimi igralci prišel Volaš in z natančnim strelom ugnal domačega vratarja.

Zdaj imajo Mariborčani že pet točk naskoka pred najbližjimi tekmeci, po 12 krogih so zbrali 30 točk, Domžale ostajajo pri 25.

Domžalčani bodo v naslednjem krogu gostili tretjeuvrščeno Nafto, medtem ko se bodo Mariborčani na slovenskem derbiju doma pomerili z ljubljansko Olimpijo.