34. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  11.05.2016 ob 19.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Luka Koper

2 : 3

Krka

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik) , Balažič Alen (5. sodnik) , Goričan Vojko (6. sodnik)
Delegat: Bezjak Dušan
Št. gledalcev: 600

Pred tekmo: Luka Koper - Krka

Prva liga Telekom Slovenije, 34. krog

11. 5. 2016, ob 18:00: LUKA KOPER - KRKA

Stadion: ŠRC Bonifika, kapaciteta 4.010 sedežev (povprečen obisk: 772 gledalcev)

-
obiskovalci s stalnim bivališčem v Mestni občini Koper: brezplačno
- mlajši od 14 let: brezplačno
- vsi ostali obiskovalci: 10 evrov

LUKA KOPER:

Prepoved nastopa: /

Koprčani so dobro igro s tekem proti Mariboru in Olimpijo prenesli tudi v Velenje, kjer so prekinili niz petih tekem brez zmage in s tremi točkami pošteno izboljšali možnosti za obstanek. Z deveto zmago sezone so se varovanci trenerja Milana Obradovića približali prav Rudarju, ki tako kot Zavrč Primorcem beži še za štiri točke. Zmaga je bila še pomembnejša iz vidika pobega pred Novomeščani, ki pred medsebojnim dvobojem za Koprom zaostajajo tri točke. Koprčani bi tudi v primeru poraza ostali pred Krko, saj so kozlički dobili oba dvoboja na Portovalu, jesenski obračun na Bonifiki pa ni dal zmagovalca. Če bo Leo Štulac in soigralci v sredo še tretjič to leto ugnali novomeško zasedbo, pa bo tudi teoretično potrjeno, da koprsko moštvo v zadnjih dveh krogih ne more zdrsniti na zadnje mesto prvoligaške razpredelnice.

Milan Obradović, trener Kopra: »Čaka nas specifična tekma, saj vemo, da je Krka na zadnjem mestu v prvenstvu in da bo poskušala vse za zmago. Poznamo jih, vemo katere so njegove prednosti in katere so slabosti, presenetijo nas lahko le s taktiko, ki jo bodo ubrali.«

Jaka Štromajer, napadalec Kopra: »Po zmagi v Velenju smo pridobili dodatno dozo samozavesti. Stanje je v redu, pripravljeni smo na to, da pred domačimi gledalci zmagamo zelo pomembno tekmo. Zmaga je zelo dobrodošla, v zgodbi golega obstanka v ligi pa nam veliko pomeni tudi točka. Mislim pa, da je potrebno izkoristiti dober moment in dobro igro, ki smo jo razvili.«

Jaka Štromajer je v najtežjih trenutkih ujel dobro formo in mlado koprsko zasedbo popeljal v nekoliko varnejše vode. Izkušeni napadalec bo pomembno orožje trenerja Obradovića tudi v dvoboju s Krko, saj je novomeškim branilcem v preteklosti povzročil nemalo preglavic. Še posebej dobro se je visokorasli nogometaš Dolenjcem vpisal v spomin v sklopu jesenskega gostovanja na Portovalu, ko je v zadnji tretjini dvoboja padlo kar šest zadetkov, pod dva se je podpisal prav Štromajer. Z novim golom bi na drugem mestu klubske lestvice strelcev ujel Mateja Pučka, ki je v dresu Kopra dosegel 23 zadetkov.

V sredinem večeru se bosta na zelenici Bonifike udarili najskromnejše domače in gostujoče moštvo. Koprčani so v 16 domačih tekmah zbrali vsega 13 točk, še točko manj pa so s 16 gostovanj prinesli Novomeščani. Primorci so se zadnje domače zmage veselili 21. novembra, ko so na Bonifiki s 3:1 ugnali Zavrč, zatem pa v sedmih tekmah osvojili vsega točko. Še daljšo brado ima zadnja gostujoča zmaga Dolenjcev. Farmacevti so se v gosteh veselili dveh zmag, obeh v uvodu sezone, po Rudarju so v četrtem krogu prvenstva, 7. avgusta, ugnali Zavrč.

Dani zadetki Kopra po položajih po 33. krogu:

KRKA:

Prepoved nastopa: Miha Kostanjšek

Miloš Kostić je še v četrti od petih tekem na novomeški klopi ostal neporažen, a sobotna točka v dolenjsko-posavskem derbiju proti Krškemu glede na razplet dvoboja v Velenju, kjer so se Koprčani veselili pomembne zmage, dolenjski zasedbi ni prinesla pretirane radosti. Zaostanek za še rešilnim devetim mestom se je povečal na tri točke, ob tem pa se Novomeščani na deveto mesto ne bi povzpeli niti v primeru zmage nad Koprom, saj bodo Primorcu tudi v primeru poraza 35. krog zaradi boljšega izkupička v medsebojnih dvobojih pričakali na devetem mestu. Farmacevti, ki bodo na Bonifiki zaigrali brez Mihe Kostanjška, morajo ob zmagi v Kopru v zadnjih dveh krogih odščipniti še kakšno točko vodilnemu dvojcu in ob tem upati, da Koprčanom proti Gorici in Zavrču ne bo šlo po načrtih.

Josip Fuček bo tudi v Kopru eden pomembnejših adutov Krke. Krilni nogometaš je poizkušal tudi v tekmi s Krškim, a silovit naliv, ki je v soboto na Portovalu močil gledalce in nogometaše, slednjim ni dovoljeval najboljše nogometne predstave. Nekaj dobrih partij je nekdanji Zavrčan odigral tudi proti Koprčanom, saj je v mrežo za zdaj še aktualnega pokalnega prvaka zabil že štiri zadetke, dva v prej omenjenem avgustovskem dvoboju, ko je v zadnje pol ure padlo kar šest zadetkov.

Krka je ekipa, ki je precej uspešnejša v prvih polčasih. Če bi se tekme zaključile že po prvih 45 minutah, bi imeli Dolenjci danes 37 točk, šest več od dejanskega izkupička, zasedali pa bi sedmo mesto. Skromnejši je iztržek v drugih polčasih, z 29 točkami bi bili deseti, v oči pa bode podatek o prejetih zadetkih. Krka jih je v drugih polčasih prejela kar 34, največ v ligi, novomeška obramba pa je precej bolj čvrsta v prvih polčasih, ko je dovolila 14 zadetkov. Medtem ko gre Koprčanom precej bolje v drugih polčasih, saj so tedaj zbrali kar 41 točk, kar je sedem več kot jih imajo trenutno na računu. Z 41 točkami bi se Koprčani uvrščali na peto mesto »lestvice drugega polčasa«.