26. krog |  Maribor, Ljudski vrt Maribor |  11.03.2021 ob 17.15  | Prenos: Planet 2

4 : 2

Koper

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Mežnar Matic (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev:

Goliada v Mariboru pripadla domačim

Maribor - Koper 4:2 (1:1)

* Stadion Ljudski vrt, sodniki: Perić, Vukan, Mežnar.
* Strelci: 0:1 Mulahusejnović (14./11 m), 1:1 Tavares (35.), 2:1 Pihler (61.), 3:1 Žužek (65./avtogol), 3:2 Spinelli (72.), 4:2 Mlakar (74.).
* Maribor: Jug, Klinar, Martinović, Uskoković, Kolmanič, Vrhovec, Pihler, Repas, Matko (od 78. Bajde), Tavares (od 62. Kronaveter), Mlakar (od 88. Gorenak).
* Koper: Vargić, Žužek (od 76. Palčič), Rajčević, Cerovec, Mišić, Dodlek, Jelić Balta (od 66. Stevanović), Krajinović, Knežević, Barišić (od 76. Vršič), Mulahusejnović (od 66. Spinelli).
* Rumeni kartoni: Vrhovec, Uskoković, Kolmanič; Krajinović, Žužek, Jelić Balta, Dodlek.

Čeprav so Mariborčani nastopili brez Rudija Požega Vancaša, Špira Peričića in nekaterih drugih nogometašev, ki so že dlje časa odsotni, so svojo nalogo opravili po pričakovanjih. V drugem polčasu so prišli do preobrata in 13. zmage, s katero za dve točki zaostajajo za vodilno Olimpijo. Koper, ki je jeseni v Ljudskem vrtu osvojil točko, je tokrat - brez kaznovanih Mihaila Caimacova in Marka Pejića - pokazal malce premalo in je peti s 14 točkami za Olimpijo ter štirimi za četrtouvrščenimi Domžalami.

Koprčani so tekmo v Ljudskem vrtu bolje odprli in prišli v 14. minuti do enajstmetrovke, ko je v "sendviču" Luke Uskokovića in Jana Mlakarja pred vrati padel Nardin Mulahusejnović. Ta je sam prevzel odgovornost za strel z bele pike in tudi zanesljivo zadel za svoj enajsti gol sezone in nov prevzem vodstva na lestvici strelcev.

V 18. minuti pa so tudi domači zahtevali najstrožjo kazen, ko je Nikola Krajinović odrinil Aleksa Pihlerja, a se takrat sodniki niso oglasili. Je pa izkušeni Marcos Tavares z volejem iz bližine izenačil v 35. minuti in tako dosegel svoj 156. prvoligaški gol.

V drugem polčasu je v 48. minuti z glavo poskusil Pihler, a je bil Ivan Vargić pripravljen, na drugi strani je v 58. minuti nenatančno meril Darko Mišić. V 61. minuti pa so pritisk unovčili domači nogometaši, po kotu je Tavares žogo z glavo vrnil pred gol, kjer je bil Pihler, ki je z glavo zadel za 2:1.

Malce pozneje je iz obrata poskusil Jan Repas, čigar strel pa je Vargić obranil in žogo odbil v kot, takoj zatem pa je po kotu žoga pred golom v hrbet zadela Žana Žužka in končala v mreži za vodstvo Maribora s 3:1.

V 69. minuti se je moral izkazati Vargić po poskusu Roka Kronavetra z roba kazenskega prostora, v 72. minuti pa so se Koprčani vrnili v igro, ko je po Krajinovićevi podaji z leve strani pred golom žogo v mrežo preusmeril Claudio Spinelli.

Toda primorske upe je hitro pokopal Jan Mlakar, ki je le dve minuti pozneje z roba kazenskega prostora z natančnim strelom malce z leve v daljši kot ugnal Vargića za 4:2 za svoj osmi gol sezone.

V 80. minuti je Spinelli s strelom z glavo po prostem strelu le za malo zgrešil cilj, malce pred koncem tekme pa je pri Mariboru prve minute v prvoligaški konkurenci dobil 17-letni Gal Gorenak.

Maribor bo v 27. krogu v nedeljo gostoval v Murski Soboti, Koper pa bo gostil Celje.