33. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  01.05.2022 ob 17.30  | Prenos: Sportklub 1

3 : 1

Aluminij

Sodniki: Antič Mihael (glavni sodnik), Habibović Adis (1. pomoč), Špur Staša (2. pomoč) , Halilović Denis (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Vidali Manuel (6. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 300

Preobrat Domžal za zmago nad Aluminijem

Domžale - Aluminij 3:1 (2:1)

* Športni park, sodniki: Antič, Habibović, Špur.
* Strelci: 0:1 Špehar (14.), 1:1 Jakupović (24./11 m), 2:1 Ilenič (30.), 3:1 Ilenič (81.).
* Domžale: Mulalić, Dobrovoljc, Klemenčič, Alić (od 86. Strajnar), Ilenič, Pišek (od 87. Jovićević), Husmani, Ibričić (od 86. Perc), Martinović (od 72. Markuš), Jakupović, Georgijević (od 66. Saitoski).
* Aluminij: Nwolokor, Ploj, Petek (od 83. Bizjak), Azemović, Martić, Nkama (od 80. Marinšek), Bolha, Plantak (od 70. Šroler), Turčin (od 70. Brest), Kadrić (od 70. Branšteter), Špehar.
* Rumeni kartoni: Alić, Saitoski; Šroler.
* Rdeči karton: Špehar (76.).

Čeprav so Domžalčani znova pogrešali nekaj nogometašev, predvsem kaznovanega Svena Šoštariča Kariča, so zadnjeuvrščenemu Aluminiju zadali nov udarec v boju za obstanek. Aluminij, ki v tem koledarskem letu še ni zmagal, tri kroge pred koncem za predzadnjim Taborom zaostaja za šest točk. Domžale so na drugi strani varno v sredini lestvice.

Kidričani so povedli v 14. minuti, ko je po dolgi podaji Haris kadrić žogo z glavo podaljšal do Dina Špeharja, ki je nato v kazenskem prostoru učinkovito zaključil akcijo. So pa Domžalčani hitro vrnili, v 23. minuti je David Nwolokor naredil prekršek nad Tilnom Klemenčičem, najstrožjo kazen pa je zanesljivo izvedel Arnel Jakupović.

Domači nogometaši so v 30. minuti prišli do popolnega preobrata. Mitja Ilenič je po desni strani prišel v kazenski prostor in kar precej z desne streljal proti vratom, gostujoči vratar pa ni najbolje posredoval na bližnji vratnici in žogo odbil v mrežo. Ilenič je še enkrat z desne strani poskusil v 36. minuti, takrat pa je Aluminijev vratar dobro odpravil svoje delo.

Uvod drugega polčasa ni postregel s posebej razburljivo predstavo, pravih priložnosti ni bilo. Se je pa Aluminij znašel v še večjih težavah v 76. minuti, ko je zaradi nevarnega starta rdeči karton dobil Dino Špehar.

Številčno prednost so domači hitro unovčili, ko je v 81. minuti Ilenič dosegel svoj drugi gol na tekmi, spet je streljal malce z desne strani kazenskega prostora. V 87. minuti bi lahko Emir Saitoski lahko še povečal razliko, a je žoga zletel le nekaj centimetrov mimo vratnice.

Domžale bodo v 34. krogu prihodnjo nedeljo gostovale v Murski Soboti, Aluminij pa bo gostil Olimpijo.