1. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  17.07.2009 ob 18.00

2 : 2

Labod Drava

Sodniki: Šart Peter (glavni sodnik), Kresnik Dejan (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni v 19. sezoni 1. slovenske nogometne lige! Preko našega prenovljenega portala boste tekme lahko spremljali v živo, po vsakem obračunu pa vam bomo pripravili tudi avdiovizulane povzetke.
0'
  Novo sezono bodo začele Domžale in Labod Drava. Na željo gostiteljev bo prvi krog ob Kamniški Bistrici odigran že danes, saj bo derbi med lokalnima rivaloma Olimpijo in Interblockom na sporedu jutri. S tem so si dvakratni slovenski prvaki želeli zagotoviti večji obisk.
0'
  Tekmo bo sodil Peter Šart, pomagala pa mu bosta Dejan Kresnik in Bojan Šinkovec. Četrti sodnik je Slavko Vinčić. Delgat tekme Stojan Bole.
0'
  Danes ne bodo igrali: Vidovič (kartoni), Perme (poškodba), Cimprič (bolezen), Vučkič, Bešič in Biček (reprezentanca U-19).
0'
  Adnan Bešić si je na prijateljski tekmi reprezentace U-19 z Aluminijem poškodoval sprednje križne kolenske vezi.
0'
  Obe ekipi sta bili pred tekmo deležni kar nekaj sprememb. PDomžale so okrepili Dalibor Teinović (Primorje), Blaž Brezovački (Nafta), Damir Pekič (Nafta). Odšli so Andraž Kirm (Wisla Krakov), Ivan Knezović (Karlsruhe), Danijel Brezič (Interblock), Janez Aljančič, Blažo Perutovič, Diego Barios, Miha Novak, Jože Benko (AEL), Marko Božič (Mura 05) in Dejan Nemec (trenira z Muro 05).
0'
  V ptujski vrstah so se zgodile sledeče spremembe. Prišli so Miha Bratušek, Gorazd Zajc (posoja MB), Marko Trojak (Varteks), Damir Zagoršek (Stojnici) Anže Rupnik (Bonifika). Odšli so Sead Zilić, Saša Lalović, Tomaž Murko (Nafta), Lucas Mario Horvat (Interblock), Joao Gabriel da Silva, Senad Tiganj (oba Olimpija).
0'
  Domžalski Športni park se počasi polni.
0'
  Današnji obračun med Domžalami in Dravo je pravzaprav repriza tekme zadnjega kroga lanske sezone.
0'
  Takrat so se Ptujčani borili za obstanek v elitni ligi. Za dodatne kvalifikacije jim je zadostoval remi, ki si si ga z golom Oguja priigrali v 94. minuti tekme (2:2).
0'
  Domžalčani so po dveh zaporednih naslovih državnega prvaka sezono končale na petem mestu, s čimer so izgubile pravico nastopanja v evropskih tekmovanjih.
0'
  Nogometaši obeh ekip so odkorakali na igrišče.
0'
  NK Domžale se je javno zahvalil zdaj že nekdanjemu vratarju Dejanu Nemcu za dolgoletno sodelovanje.
0'
  Med vratnicama ga bo poizkušal nadomestiti Darko Brljak.
0'
1'
  Prekršek Semlerja nad Apatičem.
2'
  Kelenc izvaja prosti strel s strani igrišča. Slab predložek v domžalski kazenski prostor.
5'
  Napačno izvajanje avta Grižoniča. Žoga za Domžale.
6'
  Igra večinoma poteka na sredini igrišča.
7'
  Prvi strel na vrata Kovjeniča, a je Bratušek ustavil njegov strel.
10'
  Predložek Stojanovića v kazenski prostor Bratuška, ki je ujel žogo.
12'
  Še en predložek v prostor Bratuška, Stojanović je bil prekratek.
12'
  Kovjenić je sprožil naravnost v Bratuška.
13'
  Igra se je preselila na polovico Drave.
15'
  GOOOL! Zadel je Mitja Zatkovič!
16'
  S prostega strela je močno ustrelil Mitja Zatković. Žoga je letela v levi zgornji kot Bratuška, ki je bil nemočen.
17'
  Džengis Čavuševič je dobil rumeni karton.
18'
  Grižonič je po mnenju sodnika pravilno ustavil Čavuševića, ki je padel v kazenskem prostoru.
20'
  Predložek Semlerja v kazenski prostor Brljaka. Žoga je končala v avtu.
21'
  Prekršek nad Zajcem. Prosti strel je izvajal Kelenc, žogo je v kot izbil Teinović.
22'
  Zajc je poizkusil s drsečim startom žogo potisniti v mrežo Domžal, a je ta končala v gol avtu.
24'
  Sodniška prekinitev. Igralci se bodo nekoliko osvežili.
26'
  Tekma se nadaljuje.
31'
  Poizkus strela Brezovačkega so ustavili ptujski branilci.
32'
  Dvojna podaja Semlerja in Grižoniča, ki sta Dravanom priborila kot.
34'
  Brljak je izbil žogo na 17 metrih in Semlerju preprečil, da bi ustrelil proti golu.
37'
  Ogu je ustrelil proti vratom Brljaka, ki je strel ubranil.
40'
  Zajc v prepovedanem položaju, žoga je sicer končala v mreži, a gol ne velja.
41'
  John Ugochukwu Ogu je dobil rumeni karton.
42'
  Ogu je na sredini igrišča podrl Brezovačkega in si prislužil sodniško opozorilo.
45'
  Teinović je ustrelili proti vratom Bratuška, žoga pa je zletela mimo vratarjeve leve vratnice.
45+2'
45+2'
  Menjava: iz igre Tadej Apatič, v igro Damir Pekič.
47'
47'
  Damir Pekič bo zaigral v konici napada. Lansko sezono je igral za Nafto.
53'
  Menjava: iz igre Andrej Prejac, v igro Marko Drevenšek.
54'
  Adnan Zildžović poizkuša z menjavami držati visok ritem igre.
55'
  Blaž Brezovački je dobil rumeni karton.
56'
  Ogu je sprožil proti vratom Brljaka, a je žoga zletela mimo vrat.
58'
  Drevernšek je s strelom z glavo poizkušal premagati Bratuška, izid ostaja nespremenjen.
62'
  Prepovedani položaj Semlerja, ki je žogo sicer potisnil v gol Brljaka.
65'
  Menjava: iz igre Aleš Čeh, v igro Trojak Marko.
68'
  Strel Oguja je Brljak odbil v kot.
70'
  Sodniška prekinitev tekme. Igralci se bodo nekoliko osvežili.
70'
  Menjava: iz igre Dalibor Stojanovič, v igro Blaž Mohar.
71'
  Igra se nadaljuje.
75'
  Proti vratom je sprožil Zatković, brez uspeha.
76'
  Igra je prekinjena. Trčila sta Zatković in Kronaveter. Zatkovića so odnesli z nosili.
77'
  Mitja Zatkovič je dobil rumeni karton.
78'
  Brljak je podrl Semlerja!
79'
  Darko Brljak je dobil rumeni karton.
79'
Gol (11m)
  GOOOL! Marko Drevenšek je zadel enajstmetrovko!
80'
  Drevenšek je zanesljivo zadel v desni spodnji kot Brljaka.
81'
  GOOOL! Zadel je Damir Pekič!
82'
  Elsner je bil sam pred Bratuškom, ga že premagal, a je sodnik dvignil zastavico.
85'
  Pekič je zadel živi zid Ptujčanov. Steljal je z roba kazenskega prostora.
86'
  Menjava: iz igre Marko Grižonič, v igro Robert Kurež.
87'
  Adnan Zildžovič je opravil še zadnjo menjavo.
89'
  Štiri minute do konca tekme.
90'
  Zajc je zamudil enkratno priložnost.
90+1'
  GOOOL! Zadel je Gorazd Zajc!
90+2'
  Zajc je lepo sprejel globinsko žogo in jo potisnil v mrežo.
90+4'
90+4'
  Konec tekme. Vabljeni k spremljanju tudi jutri, ko bo na sporedu večina preostalih tekem 1. kroga. Lep pozdrav.