4. krog |  Ljubljana, ZSD LJubljana |  09.08.2009 ob 17.30

Interblock

1 : 2

CM Celje

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Spasojević Rado (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Klinc Drago (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 0

0'
  Dobrodošli in lepo pozdravljeni s stadiona ŽAK v Ljubljani. Danes bomo videli tekmo med sosedoma na sredini lestvice, Interblockom in Celjem, ki imata oba po 4 točke. Vreme je sončno, piha rahel severni veter, temperatura je približno 27 stopinj Celzija. Skratka vremenske razmere so za nogometo tekmo skoraj idealne.
0'
  Interblock se je v četrtek poslovil od nogometne Evrope in čeravno z igro ni navdušil v celjskem taboru računajo, da so Ljubljančani proti Ukrajincem izgubili nekaj moči ter da bodo zaradi tega v Šiški lažje prišli do cilja. Pravijo, da bi bili zadovoljni tudi s točko. Ob igrišču bo grofe vodil Damjan Romih, glavni trener Djuričič pa jih bo spremljal s tribune.
0'
  Celje bo nastopilo precej zdesetkano. Korun, Močič, Sacripanti, Lovrečič so le nekateri izmed tistih, ki jih danes ne bomo videli v rumeno-modrem dresu. Tudi Interblock ne bo igral v najmočnejši postavi. Manjkajo Grabus, Jukan, Berič, Jogan, Delamea...
0'
  Igralci in sodniki prihajajo na igrišče. S tribun jih pozdravlja približno 400 gledalcev. Domači bodo igrali v pretežno beli športni opremi, gostje v modrih hlačkah in pretežno rumenih majicah.
0'
2'
  Izjemna priložnost Celja. V 15. sekundi tekme je z volejem neoviran streljal z desetih metrov Biščan. Rozman je odbil.
3'
  Naslednja velika priložnost gostov. Biščan je z leve prišel sam pred Rozmana, kakšnih 7 metrov od vrat se je odločil za strel, Rozman pa je ubranil. Odbite žoge Dvorančiču ni uspelo spraviti v mrežo.
6'
  Zbudili so se tudi domači. Potem ko so Celjani slabo izbili žogo, je do nje na robu kazenskega prostora prišel rakovič, ki je z voljem močno streljal, žoga pa je na poti proti vratom zadela v glavo celjskega branilca Anđelkoviča, ki je za minuto obležal na tleh.
10'
  Fantastična priložnost domačih. Globinska podaja proti Mišuri, sodnik ni dvignil zastavice in napadalec Interblocka je sam prišel pred Mujčinoviča. Na robu kazenskega prostora je spodkopal zogo, celjski vratar pa je z desnico strel ubranil.
17'
  Tudi v tretje ni šlo. Biščan je imel še eno imenitno priložnost, a je iz neposredne bližine streljal preko prečke. Še naprej spremljamo zelo dinamično in zanimivo tekmo.
19'
  Celjani so dobili okrepitev. Na vzhodno tribuno je prispelo 25 glasnih Celjskih grofov.
19'
  GOOOL! Zadel je Slaviša Dvorančič!
21'
  Po dolgi globinski podaji s sredine igrišča je Dvorančič sam prišel pred Rozmana, napravil še nekaj korakov bližje in z 12-ih metrov s strelom po tleh premagal domačega vratarja.
33'
  Ritem igre je nekoliko počasnejši, jalovo terensko premoč imajo domači, pri Interblocku se ogreva Dejan Gerič.
34'
  GOOOL! Zadel je Ermin Rakovič!
36'
  Celjska obramba je bila slabo postavljena. Po podaji z leve strani je žogo sredi kazenskega prostora prejel Rakovič, ki je s kakšnih 13-ih metrov z močnim strelom premagal Mujčinoviča. Celjani so protestirali, da je bil Rakovičev asistent v nedovoljenem položaju.
43'
  Lepa akcija gostiteljev. Po visoki podaji Iličiča z desne strani je z 12-ih metrov z glavo streljal Mišura. Levo vratnico je zgrešil za pol metra.
44'
  Domači so vse nevarnejši. Z 22-ih metrov je udaril Iličič, Mujčinovič pa je poskrbel za parado tekme.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
45+1'
  Zelo dober prvi polčas. V prvi polovici so bili boljši Celjani, v drugi pa Ljubljančani. Lepi obeti pred nadljevanjem.
45+1'
  Menjava: iz igre Tomislav Mišura, v igro Dejan Gerič.
46'

53'
  Tudi v drugem polčasu spremljamo zanimivo tekmo. Prvo priložnost je imel Iličič, ki je po kombinaciji z Rakovičem z leve strani streljal čez prečko celjskih vrat.
55'
  Ermin Rakovič je dobil rumeni karton.
57'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Ermin Rakovič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
58'
  Menjava: iz igre Josip Iličič, v igro Matic Fink.
59'
  Rakovič je v treh minutah dobil dva rumena kartona. Prvega za prekršek na sredini igrišča, drugega pa zaradi namerne igre z roko, prav tako na sredini igrišča. Predolgo in previsoko žogo, ki je letela z igrišča, je ujel kot na treningu.
61'
  GOOOL! Zadel je Darijo Biščan!
62'
  Izjemen zadetek Biščana. Po visoki podaji Štrausa z leve strani je v kazenskem prostoru najviše skočil Biščan in z glavo s kakšnih 12-ih metrov matiral Rozmana, ki ni niti trenil.
72'
  Menjava: iz igre Boštjan Jelečevič, v igro Luka Majcen.
73'
  Aleš Kokot je dobil rumeni karton.
77'
  Kljub temu, da igra samo z desetimi, je Interblock v zadnjih minutah nekoliko boljši nasprotnik.
78'
  Dejan Gerič je dobil rumeni karton.
81'
  Celjani bi lahko zapečatili zmago. Po podaji Gobca z leve, je pred golom Dvorančič spustil žogo Biščanu, ki pa je z volojem zadel nasprotnika.
82'
  Menjava: iz igre Darijo Biščan, v igro Dejan Krljanovič.
87'
  Še ena priložnost za Celje. Štravs sam pred Rozmanom nekoliko z leve strani, a je domači vratar odlično skrajšal kot in ubranil strel najboljšega celjskega nogometaša danes.
87'
  Menjava: iz igre Slaviša Dvorančič, v igro Levin Oparenovič.
90'
  Štraus znova v priložnosti, Rozman izbija v kot.
90'
  Tri minute sodnikovega nadomestnega časa.
90+2'
90+2'
  Celjani so zasluženo zmagali v Ljubljani in se zavihteli na tretje mesto prvenstvene lestvice. Videli smo tri lepe zadetke, povsem nepotreben rdeč karton Rakoviča, odličnega Štrausa, nasploh pa dobro in borbeno predstavo.