7. krog |  Domžale, Športni park |  28.08.2009 ob 20.00

2 : 1

Nafta

Sodniki: Klinc Drago (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 1

0'
  Pozdravljeni v 7. krogu nogometnega državnega prvenstva. Tokrat boste lahko preko naše spletne strani spremljali obračun med ekipama z repa lestvice. Domžalčani so trenutno na zadnjem, desetem mestu, Nafta pa je deveta. Tekma se bo pod reflektorji domžalskega Športnega parka začela ob 20.00.
0'
  Obe ekipi sta v sedmih krogih skupaj prejeli kar 27 golov, kar je toliko kot prvih pet moštev na lestvici (Po vrsti: Rudar, Koper, Celje, Maribor in Interblock).
0'
  Sicer pa sta se kluba v prvi slovenski nogometni ligi pomerila osemnajstkrat. Domžalčani so zmagali desetkrat, Lendavčani enkrat, ekipi pa sta sedemkrat remizirali, od tega na zadnjih dveh tekmah v lanski sezoni.
0'
  Domžalčani so edina ekipa, ki v sedmih krogih še ni zmagala. V prvem krogu so z Dravo igrali neodločeno. Do zdaj so na sedmih srečanjih dosegli šest golov.
0'
  Nafta že drugo tekmo zapored ni dosegla gola. V letošnji sezoni je premagala Dravo in remizirala s Celjem.
0'
  Domžalčani so druga najslabša ekipa na domačem igrišču, Nafta pa najslabše moštvo v gosteh.
0'
  Domžalčani so druga najslabša ekipa na domačem igrišču, Lendavčani pa najslabše moštvo v gosteh.
0'
  In tukaj že prva enajsterica Nafte: Murko Tomaž, Zemljič Boštjan, Matjašec Bojan, Bukovec Mihael, Horvat Leon, Koplarovics Bela, Jankovič Siniša, Bunc Gregor, Vassiljev Konstantin, Mujakovič Amel in Caban Stjepan.
0'
  In še prva enajsterica Domžal: Vidmar Nejc , Zec Darko , Topič Darko, Hanžič Rok, Teinović Dalibor, Perme Janez, Stojanović Dalibor, Zatkovič Mitja, Drevenšek Marko, Čavušević Džengis, Elsner Luka.
0'
0'
  Kot za Nafto je izvedel Vassiljev, a je Vidmar ujel žogo.
3'
  Po levi strani domžalskega kazenskega prostora je prodiral Vassiljev, ki je streljal, a zadel enega od domžalskih branilcev, nato se je žoga dotaknila še Naftinega nogometaša in končala v gol avtu.
3'
  V prepovedanem položaju se je znašel Perme.
6'
  Z roko je igral Mujaković. Žoga za Domžalčane.
7'
  Hanžič je v zračnem dvoboju za žogo storil prekršek. Za strel se pripravlja Vassiljev.
7'
  Vassiljev je s kakšnih 17 metrov z leve strani kazenskega prostora žogo poslal čez gol Vidmarja.
10'
  Teinovič je poizkušal s podajo do Topiča, a je žoga končala v gol avtu. Napad za Nafto.
11'
  Žogo je po podaji Čavuševića slabo sprejel Elsner, zato napad za Nafto.
14'
  Zec je podal dolgo žogo do Stojanovića, ki je bil zanjo prepočasen.
15'
  V kazenskem prostoru sta kombinirala Perme in Čavušević, na koncu pa izgubila žogo.
15'
  Čavušević je žogo sprejel z roko, napad za Nafto, a so Domžalčani že odvzeli žogo.
17'
  Po prekršku Nafte se je s kakšnih 30 metrov preizkusil Drevenšek. Žoga visoko čez gol Murka.
18'
  Iz kota je podal Hanžić, a je žoga končala v gol avtu.
22'
  Stojanovič se je v kazenskem prostoru boril z Majašcem in se ob njega spotaknil. Brez nevarnosti za Murka.
23'
  Kombinirali so Perme, Zatkovič in Stojanovič. Zadnji je streljal z desnega dela kazenskega prostora, a je bil nenatančen. Žogo je zletela mimo leve vratnice Murka.
26'
  Svoj strel je preizkusil Bunc, a ni ogrozil Vidmarjevih vrat. Strel je bil prešibak in premalo natančen.
27'
  Čavušević je prepustil žogo Zatkoviču. Ta je streljal z levega roba kazenskega prostora. Izdi ostaja nespremenjen.
28'
  Kot je izvajal Vassiljev, Perme je preusmeril let žoge in skoraj dosegel avtogol.
30'
  Mihael Bukovec je dobil rumeni karton.
31'
  Bukovec je na sredini igrišču podrl Čavuševića in si prislužil rumeno opozorilo.
34'
  Matjašec je podrl Čavuševića. Prosti strel je z dvajsetih metrov izvajal Stojanovič, ki je prepustil Teinoviču. Ta je streljal od daleč, žoga pa je končala v kotu.
38'
  Kombinacija izvajanja iz kota se je Domžalčanom izjalovila. S skokom je v kazenskem prostoru poizkušal Zec, a je storil prekršek v napadu.
40'
  Mujakovič je v kazenskem prostoru podrl Permeta. Gledalci zahtevajo najstrožjo kazen, a se glavni sodnik Klinc zanjo ni odločil.
40'
  Permeta so z igrišča odnesli z nosili.
42'
  Perme se je vrnil na igralno površino.
45'
  Janković je dobro poizkusil s kakšnih sedemnajstih metrov in Vidmar je žogo odbil čez svoj gol.
45'
45'
46'
  Menjava: iz igre Bela Koplarovics, v igro Emil Miljkovič.
49'
  Čavušević je žogo z leve strani poslal v kazenski prostor Murka, a je bil Perme prekratek.
50'
  Mujakovič je naredil prekršek Teinovićem na robu kazenskega prostora. Priložnost za gostitelje.
50'
  GOOOL! Zadel je Rok Hanžič!
51'
  Rok Hanžič je lepo izvedel prosti strel na robu kazenskega prostora. Natančno je meril v desni zgornji kot Murka, ki je žogo le pospremil s pogledom.
53'
  Stojanović je lepo sprejel podajo na prsa in se odločil za neposreden strel, a je žoga zletela mimo Murkove desne vratnice.
54'
  Kot za Domžale.
55'
  Hanžičev predložek je izbil vratar Murko, ki je žogo odbil proti sredini igrišča.
56'
  Menjava: iz igre Mihael Bukovec, v igro Jozsef Sebök.
56'
  Janez Perme je dobil rumeni karton.
57'
  V borbi za žogo je Perme podrl Matjašca in dobil prvi rumeni karton v sezoni.
58'
  Na dvajsetih metrih sta trčili obe petici, Horvat in Hanžič. Prekršek je naredil Hanžič.
58'
  Rok Hanžič je dobil rumeni karton. To je njegov prvi v tej sezoni.
59'
  Vassiljev je izvedel prosti strel po prekršku Hanžiča. Močno je streljal na gol, žoga je letela po zelenici, ustavila pa jo je leva vratnica Vidmarja!
63'
  V tem trenutku je Nafta na zadnjem mestu lestvice PrveLige.
66'
  GOOOL! Zadel je Džengis Čavuševič!
66'
  Zatkovič je lepo preigral dva nogometaša Nafte, podal Teinoviču, ki je podaljšal do Čavuševića, ta pa je po samostojnem prodoru natančno meril v levo spodnji kot Murka.
68'
  Menjava: iz igre Janez Perme, v igro Damir Pekič.
70'
  Stojanović je med dvema igralcema Nafte izsili kot. Izvajal ga je Hanžič, ki je podal na glavo Zecu, ki pa žoge ni uspel spraviti v gol.
74'
  Caban je v kazenskem prostoru podrl Pekiča, a je glavni sodnik Klinc ostal ravnodušen.
76'
  Čavušević je po samostojni akciji podal uporabno žogo v kazenski prostor tekmecev, a tam ni bilo nikogar od njegovih soigralcev.
79'
  Nejc Vidmar je dobil rumeni karton.
81'
  Džengis Čavuševič je dobil rumeni karton.
82'
  Oba sta kartona prejela zaradi jezikanja sodniku.
84'
  Menjava: iz igre Dalibor Stojanovič, v igro Alen Vučkič.
85'
  Jankovič je poizkusil s 25 metrov, a je žoga zletela na tekaško stezo.
87'
  Podobno je storil tudi Matjažec, a je Vidmar žogo odbil v kot.
87'
  GOOOL! Zadel je Jozsef Sebök!
88'
  Mujakovič je izvedel kot, strelec za Nafto pa Seb Mujakovič je izvedel kot, strelec za Nafto pa Sebök.
90'
  To je Sebökov tretji gol v sezoni.
90+1'
  Vassiljev je izvedel kot. Žogo je poslal na glavo Mujakoviča, ki jo poslal kak meter prek domžalskih vrat.
90+1'
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
  Pekič je poslal žogo v gol, a je pred tem Teinovič naredil prekršek za rumeni karton.
90+2'
  Dalibor Teinovič je dobil rumeni karton.
90+3'
90+3'
  Domžalčani so dosegli prvo zmago v sezoni. Z 2:1 so odpravili Nafto. To je že njihova 19. zmaga nad Lendavčani v prvi slovenski nogometni ligi. Nafta se je zdaj preselila na rep lestvice.