7. krog |  Ljubljana, ZSD Ljubljana |  29.08.2009 ob 17.00

Interblock

3 : 1

HIT Gorica

Sodniki: Šart Peter (glavni sodnik), Kresnik Dejan (1. pomoč), Rešek Edo (2. pomoč) , Huselja Emir (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 0

0'
  Lepo pozdravljeni s stadiona v Spodnji Šiški. Vreme je oblačno, rahlo dežuje, piha precj močan vzhodni veter, temperatura pa je 19 stopinj Celzija. Kako je igralna površina prenesla dva današnja močna naliva, bo jasno kmalu. Nogometaši obeh prvih enajsteric so se začeli ogrevati.
0'
  V 7. krogu se bosta pomerila domači Interblock in Gorica. Gostitelji so z osmimi točkami na petem mestu lestvice, gostje imajo dve manj in so sedmi. V zadnjem času so boljše rezultate dosegali Ljubljančani, ki so na zadnjih dveh tekmah osvojili štiri točke, Gorica pa na zadnjih treh nobene.
0'
  Interblock in Gorica sta doslej odigrala 12 prvenstvenih tekem. Šestkrat so zmagali Novogoričani, Ljubljančani dvakrat, štiri tekme so se končale z remijem.
0'
  Zaradi poškodb bodo pri Interblocku manjkali Rakovič, Berič, Božič, Delamea in Horvat, z bolniške pa se je vrnil Majcen, ki tekmo začenja med rezervami. Novogoričani večjih zdravstvenih težav nimajo. V prvi postavi je znova v zadnjem času poškodovani Gorinšek, po odsluženem rdečem kartonu pa tudi Rakušček. Novinca Brečevića ni v moštvu.
0'
  V tem trenutku na tribunah ni niti 100 gledalcev, na častni tribuni pa je tudi že nekaj časa "brezposelni" trener Bojan Prašnikar.
0'
  Nogometaši in sodniki prihajajo na igrišče. Interblockovi nogometaši bodo igrali v rdečih dresih, Novogoričani pa v belih.
0'
3'
  Prva priložnost za Interblock. Z desetih metrov je streljal Tabot, Žilić pa je njegov strel po tleh ubranil. Spet je začelo močneje deževati.
5'
  Prosti strel za domače, 27 metrov od gola Gorice. Iličić je poslal žogo 5 metrov čez gol.
8'
  Interblock je za zdaj precej boljši tekmec, Novogoričani pa težko organizirano prehajajo čez sredino.
13'
  Gorica postaja vse bolj enkovreden nasprotnik. Igra že nekaj minut poteka pretežno na sredini igrišča.
15'
  Prvi kot na tekmi. Izvajali ga bodo gostje.
15'
  GOOOL! Zadel je Vladimir Milenkovič!
15'
  Izjemen gol Milenkovića. Odločil se je za strel s kakšnih 25-ih metrov, nekoliko z leve strani in presenetil Zilića.
18'
  Prosti strel za Gorico. Kršič je poskusil s 30-ih metrov. Streljal je čez živi zid in 2 metra čez gol.
20'
  Lepa akcija domačih. Po desni je pobegnil Milenković, podal visoko žogo na drugo vratnico, Zadnikar pa je streljal z glavo premalo odločno. Zilić je strel brez težav ukrotil.
24'
  Prosti strela za Gorico, 28 metrov od gola, nekoliko z leve strani. Sprožil je Cvijanović, žoga pa je zletela dva metra čez prečko.
29'
  Goričani so zatresli okvir ljubljanskih vrat. Po visoki podaji z desne je z glavo streljal Đukić. Žoga je v visokem loku trčila v prečko in se odbila v igrišče.
33'
  Prosti strel za Interblock, 23 metrov od novogoriških vrat. Milenković najprej v živi zid, nato z volejem še mimo gola.
39'
  Novogoričani se trudijo priti do izenačenja, toda do pravega zaključnega strela ne pridejo. Ljubljančani zelo dobro pazijo na Osterca in Velikonjo, ki praktično ne prideta do žoge.
44'
  Gorica ima rahlo pobudo, obramba Interblocka je zelo kompaktna.
45'
  Minuta dodatka.
45'
  Prosti strel za Gorico, 27 metrov od ljubljanskega gola. Kršič dva metra čez gol.
45'
45'
  Prvi del je bil precej izenačen, zasluženo pa vodijo domači, ki so bili v zaključku akcij precej bolj dorečeni kot gostje. Za zdaj je mož odločitve Milenković.
45'
46'
47'
  Še druga mojstrovina Milenkovića! S prostega strela z več kot 30-ih metrov je z močnim nizkim strelom ukanil Zilića.
49'
  GOOOL! Zadel je Dejan Zadnikar!
50'
  Po prostem strelu z velike razdalje, ki ga je znova odlično izvedel Milenkovič, je Zilić žogo odbil preveč pred sebe. Zadnikarju je s treh metrov ni bilo težko potisniti v nebranjeno mrežo.
52'
  Iličić je s prostega strela z desne strani kazenskega prostora zadel prečko.
53'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja!
54'
  Visok predložek v kazenski prostor je poslal Osterc. Velikonja je akcijo odlično spremljal, visoko skočil in z glavo premagal Rozmana. Lep gol Etiena.
60'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Enes Demirovič.
61'
  Krasen protinapad Interblocka. Zadnikar je z leve podal povratno žogo pred gol, Iličić pa jo je poslal čez prečko.
61'
  Suvad Grabus je dobil rumeni karton.
65'
  Goričani so po golu Velikonje dobili krila in napadajo. Interblock je nevaren iz protinapadov. Deževati je trenutno prenehalo.
70'
  Gostje poskušajo s streli z razdalje, a žoge letijo pošteno mimo vrat Interblocka.
73'
  Velikonja je prišel do strela. V padcu je zadel žogo z levico, ta pa se je skotalila mimo vratnice.
78'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Amedej Vetrih.
79'
  Še ena zamujena priložnost Iličića, ki je znova iz bližine udaril čez prečko.
86'
  Dober strel Galešića, Rozman je izbil v kot.
87'
  Po podaji s kota je z glavo streljal Đukić, žoga pa je za malenkost zletela mimo druge vratnice.
88'
  Menjava: iz igre Josip Iličič, v igro Matic Fink.
89'
  Menjava: iz igre Vladimir Milenkovič, v igro Luka Majcen.
90'
  Štiri minute dodatka.
90+3'
90+3'
  Zaslužena druga zaporedna zmaga Interblocka, Gorica pa je še četrtič zapored izgubila. Drugi polčas je bil precej boljši, bolj dinamičen in vsebinsko precej bogatejši od prvega. Zmagovalca je odločila predvsem individualna kakovost enega samega nogometaša - Vladimirja Milenkovića. Lep pozdrav iz Ljublajne.