12. krog |  Nova Gorica, Športni park |  03.10.2009 ob 18.00

HIT Gorica

1 : 1

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Majcen Karel (1. pomoč), Rajh Marjan (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Nove Gorice.
0'
  Nekdanja prvaka prihajata na igrišče v Športnem parku, kjer so tudi tokrat idealne razmere za nogometno predstavo.
0'
  Ekipo Hita Gorice še naprej vodi Vladan Mladenović, ki je po minulem krogu razmišljal o umiku.
0'
  V domači ekipi zaradi kazni in poškodb ni Kršiča, Balažica, Gorinška in Komela.
0'
1'
  V domžalskem moštvu so odsotni poškodovani Topič, Brezovački, Bešič in Kovjenič. Zaradi kazni tokat pavzira Teinović.
3'
  Na skromno zasedenih tribunah Športnega parka je tudi skupinica gostujočih navijačev, tako da vzdušje ni povem "gledališko."
5'
  Mladenović se je pred tekmo odločal tudi o četrtem tujcu; na tribuno je nazadnje moral Goran Galešić.
7'
  Po daljšem času je na svoji tribuni tudi peščica Goriških vrtnic.
9'
  Tekma je zaenkrat zelo taktična, brez omembe vrednih priložnosti. Glede na tradcijo si seveda tudi tokrat obetamo več zadetkov.
10'
  Zadnjih pet tekem med Novogoričani in Domžalčani se je končalo z zmago gostov.
12'
  Domžale so torej ob zadnjem obisku Športnega parka slavile; 7. marca letos je bilo 2:3.
14'
  Drevenšek je sprožil s prostega strela in žogo z okrog 25 metrov poslal visoko preko goriških vrat.
19'
  Drugi kot za Domžale. Brez težav za domačega vratarja Žilića.
20'
  Po ostrem predložku Osterca, je imel Vidmar veliko težav s posredovanjem.
20'
  Darko Zec je dobil rumeni karton. Podrl je Demirovića.
22'
  Tretji kot za Domžale.
25'
  Dragoljub Nikolič je dobil rumeni karton. Na robu kazenskega prostora je podrl Šturma.
26'
  Prosti strel je izvedel Hanžič in žogo poslal preko gola.
29'
  V ekipi Domžal bo potrebna menjava, saj ima Zec težave z mišico.
30'
  Menjava: iz igre Darko Zec, v igro Tadej Apatič.
35'
  GOOOL! Zadel je Luka Elsner!
35'
  Drevenšek je podal s prostega strela z leve strani, Elsner je žogo v dmačo mrežo preusmeril s peto. Izjemno!!!
39'
  Po podaji Apatiča se je pred golom v izjemni priložnosti znašel Zatkovič, a je njegov strel blokiral Đukič in žogo izbil v kot.
44'
  Silovit strel Zatkoviča s prostega strela z okrog 30 m. Žilič je žogo izbil v kot.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
46'
46'
  Domžale so bile v prvem polčasu boljši nasprotnik in poleg zadetka priigrale še nekaj zrelih priložnosti. Novogoričani praktično niso bili nevarni.
46'
  Začenja se drugi polčas. Ekipi prihajata na igrišče v nespremenjenih enajstericah.
48'
Avtogol
  GOOOL! Luka Elsner je zatresel lastno mrežo!
50'
  Po prostem strelu Demiroviča je poskusil Đukič, žoga je nazadnje zadela Elsnerja in končala v domžalski mreži.
50'
  Danjel Rakušček je dobil rumeni karton. Nepravilno je oviral Čavuševiča.
54'
  Izjemna prilžnost Domžal; po globinski podaji Zatkoviča, se je sam pred Žilićem znašel Šturm, a se je novogoriški vratar izkazal z obrambo.
57'
  Ćavuševič je poskusil iz obrata, Žilič ni imel težav z obrambo.
63'
  Drevenšek je podal preko sredne igrišča, Čavuševič je stekel v napad in z desne strani ostro streljal ter za malo zgrešil domača vrata.
63'
  Džengis Čavuševič je dobil rumeni karton. Na sredini igrišča je podrl Cvijanoviča.
66'
  Osterc je podal na drugo vratnico, Cvijanovič je žogo lepo zadel, Vidmar jo je z uspešno parado izbil v kot.
66'
  Menjava: iz igre Džengis Čavuševič, v igro Janez Perme.
68'
  Tadej Apatič je dobil rumeni karton. Podrl je Škarabota.
69'
  Demirovič je podal s prostega strela, Brečević je žogo z glavo preusmeril preko prečnika.
74'
  Po prostem strelu je z akcijo nadaljeval Hanžič, ki je podal Šturmu, ta pa takoj pred vrata, kjer je Elsner žogo preusmeril v stativo domačih vrat. Izjemna akcija!!!
75'
  Menjava: iz igre Aris Zarifovič, v igro Miha Gregorič.
76'
  Goran Cvijanovič je dobil rumeni karton. Na sredini igrišča je nepravilno zaustavil Drevenška.
83'
  Menjava: iz igre Jani Šturm, v igro Damir Pekič.
85'
  Menjava: iz igre Milan Osterc, v igro Amedej Vetrih.
85'
  Brečevič je z okrog 22 metrov izvedel prosti strel in žogo poslal preko domačih vrat.
87'
  Velikonja je sam krenil v protinapad, a ga je Vidmar ukanil in žogo preusmeril v kot. Priložnost tekme!!!
89'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+3'
90+3'
  Novogoričani so osvojili prvo domačo točko v novi sezoni, pri tem pa imeli tudi nekaj sreče, saj so bili Domžalčani boljši nasprotnik. Priložnost tekme je zamudil Velikonja, glavni osmoljenec pa je Elsner, ki je zatresel lastno mrežo in na drugi strani igrišča zadel stativo.
90+3'
  Ob koncu tekme vendarle težko pričakovani aplavz za domače moštvo, ki pa še vedno ostaja na dnu lestvice. Domžale imajo pet točk več in sicer 13.