14. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  24.10.2009 ob 20.15

Rudar

2 : 2

Luka Koper

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Kogej Milan (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep dober večer iz Velenja.
0'
  Čakamo na začetek zadnjega srečanja 14. kroga. Na Mestnem štadionu ob jezeru se bosta pomerili vodilni ekipi letošnjega prvenstva.
0'
  Vodilni Koper se bo poskušal revanširati za poraz v 2. krogu pokalnega tekmovanja. Na Bonifiki je Rudar slavil s 4:2.
0'
  Ekipi sta se enkrat pomerili že v prvenstvu. V Kopru sta ekipi remizirali, izid je bil 2:2.
0'
  Marijan Pušnik na tej tekmi ne more računati na poškodovana Nika Omladiča in Marka Tuomasa Kolsija. Manjka tudi odlični branilec Fabijan Cipot, ki počiva zaradi kartonov.
0'
  Pri Kopru pa so odsotni Andraž Struna, Ermin Hasič in Saša Božičič.
0'
  Še manj kot 10. minut do začetka derbija tega kroga. Ali lahko Rudar poskrbi za prvi prvenstveni poraz Kopra v letošnji sezoni. Domači trener Pušnik pričakuje, da bodo gostje igrali bolj zaprto in le prežali na svoje priložnosti.
0'
  Velja omeniti še eno zanimivost. Rudar je tradicionalno neugoden nasprotnik za Koprčane. Primorci še nikoli niso uspeli premagati Velenjčane na njihovem igrišču.
0'
  Ekipi sta že na igrišču. Vsak trenutek se bo začelo izredno zanimivo srečanje. V Velenju je okoli 10 stopinj Celzija.
0'
1'
  Pri domači ekipi sta se po odsluženi kazni zaradi kartonov vrnila De Moraes in Jeseničnik.
2'
  Prosti udarec za Trifkoviča z desne strani.
3'
  Gostje so žogo brez večjih težav odbili izven kazenskega prosotra.
4'
  Prvi strel na srečanju, s kakšnih 25-ih metrov je poskušal Miran Pavlin, preko domačega gola.
5'
  Prvi kot za Rudar. Predložek Mešiča na prvo vratnico, brez zaključenga strela domačih.
7'
  Zaenkrat spremljamo odprto srečanje, predvsem Rudar je začel zelo agresivno.
10'
  Najlepša priložnost zaenkrat. Strel Mirana Pavlina z razdalje, vratar Savič je posredoval, žoga pa se je nato odbila v vratnico. To je bil odličen poskus Pavlina, ki je imel preveč prostora.
14'
  Koper igra presenetljivo odprto srečanje, očitno so prišli v Velenje po vse tri točke.
14'
  Jeseničnik je žogo odbil v prvi kot za goste. Predložek bo poslal Miran Pavlin.
15'
  Podaja na drugo vratnico, Stojnič je žogo odbil v drugi kot.
16'
  Tudi tokrat Koprčani niso prišli do strela.
18'
  Prekršek Sulejmanoviča nad Brulcem. Prosti udarec za Koper.
19'
  Miran Pavlin je podal v kazenski prostor do Kariča, ta pa ni imel dovolj prostora za strel proti vratom Rudarja.
20'
  Trenutno so gostje boljši nasprotnik. Rudar pa je po dobrem začetku, sedaj kar precej padel v igri.
24'
  Lepa priložnost za Rudar. De Moraes je poslal predložek v kazenski prostor do Mešiča, žoga je na koncu prišla do Šeruge, ki je streljal preko gola vratarja Neneziča.
26'
  Na drugi strani je po podaji Sesarja poskušal Mitja Brulc, tudi njegov strel pa je zgrešil vrata Rudarja.
27'
  Rudar je vse nevarnejši. Po podaji Šeruge je do strela prišel Mešič, vratar Nenezič pa je bil dovolj zanesljiv.
30'
  Prosti strel Mirana Pavlina je zletel mimo leve vratnice Bobana Saviča.
30'
  David Tomažič Šeruga je dobil rumeni karton.
34'
  Kot številka 3. za goste. Podal je Miran Pavlin. Po veliki gneči v kazenskem prostoru, Koprčani niso prišli do strela.
36'
  Miran Pavlin je spet poskušal s strelom od daleč. Vratar Savič je bil dobro postavljen.
38'
  Drugi kot za Velenjčane. Trifkovič ni najbolje podal do Jeseničnika.
39'
  Menjava: iz igre De Moraes Renato, v igro Alem Mujakovič.
40'
  Domači trener Marijan Pušnik je bil zaradi poškodbe Renata De Moraesa primoran poseči po prvi menjavi.
42'
  Ob koncu prvega polčasa so Velenjčani spet prevzeli pobudo.
44'
  Rudar je po lepi kombinatorni igri prišel do priložnosti, toda kaj, ko je Mešič zgrešil celotno žogo.
44'
  Amir Karič je dobil rumeni karton.
45'
  V Velenju bomo videli še 2. minuti sodnikovega dodatka.
45+2'
  Hud pritisk Rudarja v teh trenutkih, domači pa potem ne pridejo do pravega zaključnega strela.
45+2'
45+2'
  Prvi polčas srečanja vodilnih ekip letošnjega prvenstva se je torej končal brez zadetkov. Videli smo odprto igro obeh ekip, ki očitno igrata na zmago.
45+2'
  Čaka nas torej zelo razburljiv 2. polčas derbija. No, vsaj upamo, da bo temu tako.
45+2'
  Moštvi sta se že vrnili na igrišče.
45'
47'
  Prekršek nad Pavlinom. Prosti udarec s kakšnih 30-ih metrov je izvajal kar sam. Njegov predložek so domači igralci izbili.
48'
  Silovit začetek Koprčanov na začetku drugega dela srečanja.
53'
  Po podaji Mujakovič je do lepega strela prišel Mirza Mešič. Njegov poskus z roba kazenskega prostora, pa je brez večjih težav zaustavil vratar Nenezič.
56'
  V 2. polčasu ekipi igrata nekoliko manj tvegano, posledično je manj priložnosti.
57'
  GOOOL! Zadel je Mirza Mešič!
59'
  Rudar vodi z 1:0 !!! Damjan Trifkovič je lepo preigraval po desni strani, kar nekaj časa okleval nato pa lepo našel Mirzo Mešiča, ki je iz neposredne bližine z glavo premagal vratarja Neneziča.
59'
  Igor Nenezič je dobil rumeni karton.
63'
  Gostje v veliki želji po izenačenju prevzemajo pobudo.
65'
  Izjemna priložnost za Koper. Miran Pavlin se je znašel sam pred vratarjem Savičem, ki je tokrat pokazal kako kvaliteten vratar je.
65'
  Miha Golob je dobil rumeni karton.
66'
  Prosti strel za Koper iz zel nevarnega položaja. Mojstrovina Mirana Pavlina in izenačenje v Velenju.
66'
  GOOOL! Zadel je Miran Pavlin!
68'
  GOOOL! Zadel je Alem Mujakovič!
70'
  Goli so začeli kar deževati. Damjan Trifkovič je bil ponovno v svojem elementu na desni strani, nato pa lepo podal do Mujakovič, ki je s prekrasnim strelom premagal koprskega vratarja.
74'
  V teh trenutkih spremljamo zelo nervozno srečanje.
75'
  Koprčani so več pri žogi in izvajajo pritisk proti vratom Rudarja.
77'
  Menjava: iz igre Ivan Sesar, v igro Patrik Ipavec.
79'
  Nenadoma se je za strel z razdalje odločil Mujakovič, tokrat pa je bil strelec 2. gola nenatančen.
80'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Radujko!
81'
  Po natančnem predložku Amirja Kariča iz prostega strela je z glavo premagal domačega vratarja Dalibor Radujko.
81'
  Menjava: iz igre Mirza Mešič, v igro Denis Grbič.
82'
  Koprčani nadaljujejo s pritiskom.
84'
  Prekršek nad Karičem, gostje imajo še en prosti udarec.
85'
  Alem Mujakovič je dobil rumeni karton.
85'
  Nebojša Kovačevič je dobil rumeni karton.
86'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Tim Lo Duca.
88'
  V teh trenutkih obe ekipi igrata zelo ostro, precej dela ima tudi glavni sodnik.
89'
  Menjava: iz igre Mitja Brulc, v igro Damir Hadžič.
90'
  Menjava: iz igre Ivica Guberac, v igro Mitja Viler.
90+1'
  Še 3. minute sodniškega dodatka in s tem možnosti, da v Velenju dobimo zmagovalca.
90+3'
90+3'
  Derbi vodilnih ekip se je končal. Ponovila se je zgodba iz 5. kroga, ko je bil izid na Bonifiki prav tako 2:2.
90+3'
  Koprčani tako ostajajo neporaženi v letošnjem prvenstvu. Rudar pa je šele drugič v letošnji sezoni remiziral, obakrat pa ravno proti Kopru. Razlika med vodilnima ekipama v prvenstvu še naprej ostaja 6. točk v korist Primorcev.