16. krog |  Lendava, Športni park |  31.10.2009 ob 14.00

Nafta

2 : 2

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Karmel Vidko (1. pomoč), Ploj Boris (2. pomoč) , Šart Peter (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Športnega parka Lendava. Tribune se počasi polnijo...
0'
  Točka razlike med obema tekmecema obljublja obetavni boj za 6. mesto na lestvici Prve lige, Lendavčani bi z zmago lahko "ubežali" dnu lestvice Domžalčani pa bi z zmago lahko za vrat zadihali 4. uvrščenemu Mariboru.
0'
  Naftaši so na zadnji tekmi proti Interblocku remizirali, Domžalčani so se iz osrednje-slovenskega obračuna z Olimpijo odšli sklonjenih glav.
0'
0'
  Prvi napad je pripadel Nafti, Volašo strel je ubranil vratar Vidmar.
3'
  Domžalčani so odgovorili z leve strani, Apatič je potegnil do roba kazenskega, Šturm pa je bil za las prekratek pred Murkom, ki jo žogo odbil.
4'
  Lendavčani poskušajo z dolgimi podajami, zaenkrat še brez strela.
8'
  GOOOL! Zadel je Marko Drevenšek! Po podaji s kota je pri blžižnji vratnici čakal neovirani Drevenšek in premagal nemočnega vratarja Murka, ki je pred tem žogo s težavo s pomočjo vratnice odbil v kot.
11'
  GOOOL! Zadel je Aleš Čeh! Domači so hitro odgovorili, Po prekinitvi, podaja Mujakoviča z desne strani in lep zaključek Čeha.
14'
  GOOOL! Zadel je Konstantin Vassiljev! Čeh je lepo podal do Vasiljeva, ki je s pravo bombo z roba kazenskega prostora matiral Vidmarja.
17'
  Prekinitev, tokrat prva za goste, pri žogi Drevenšek, ki je zadel le domači živi zid.
20'
  Rok Hanžič je dobil rumeni karton.
21'
  Hiter protinapad za domače, Volaša je rokoborsko ustavil Hanžič in si prilsužil rumeni karton.
23'
  Hitri Miljkovič je ponovno preizkusi domačo obrambo, v kazenskem prostoru ga je le ustavil gostujoči Vidmar, pred tem mu je lepo podal Volaš.
25'
  Volaš je sam stekel proti gostujočim vratom, a ga je še pravočasno dohitel, Vidovič in žogo v zadnjem trenutku zbil v kot.
28'
  Nekaj slabih podaj na obeh straneh, pri gostih že prva menjava.
29'
  Menjava: iz igre Jovan Vidovič, v igro Saša Kovjenič.
30'
  Prosti strel za Drevenška iz 25 metrov, le v živi zid, žoga za domače.
35'
  Več poizkušajo Domžale, a jih domačini zaenkrat dobro pokrivajo. Zmedo so izkoristili domači, Vasiljev pa je na koncu meril mimo gola.
37'
  Murko se je izkazal in ubranil 100% priložnost Juniorja, ki je ciljal v levi spodnji kot.
38'
  Volaš z izjemno šanso po podaji Miljkoviča, gol je rešila Vidmarjeva roka, ki ni niti trenil.
41'
  Lepa akcija domačih, po levi je prodrl Kolman in podal v kazenskega, kjer je čakal Volaš, s konico prstov je žogo pred napadalcem zbil Elsner.
43'
  Tekma še naprejn v visokem ritmu, obe moštvi čakata na napake nasprotnika.
44'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45'
45'
  Lendavčani so zasluženo dobili prvi polčas, akcije so bile bolj konkretne vodijo tudi po strelih na gol, Domžalčani pa so pri organizaciji napadov zaenkrat premalo zbrani.
45'
45'
  Menjava: iz igre Damjan Ošlaj, v igro Stjepan Caban.
48'
  Odločnejši začetek gostov, lepa priložnost za Zatkoviča a le v roke Murku.
50'
  Menjava: iz igre Borut Gerenčer, v igro Mihael Bukovec.
52'
  Na začetku polčasa igra na sredini.
53'
  Menjava: iz igre Dalibor Stojanovič, v igro Damir Pekič.
56'
  Pekič je pri svojem prvem stiku skoraj izkoristil napako domače obrambe, Murko je z nohti žogo odbil v kot.
57'
  Gostje postajajo vse nevarnejši, Pekič pa je Domžalam prinesel potrebno svežino.
61'
  Lendavčani delajo vse več napak, pri nekaterih igralcih je vidna utrujenost, a tudi gostje zaenkrat ne morejo sestaviti učinkovitega napada.
64'
  domači Mujakovič je iz 3 metrov z glavo nastreljal le vratarja Vidmarja. Ostaja 2:1.
67'
  Lendavčani počasi vzpostavljajo ravnovesje, Miljkovič se je sam znašel pred Vidmarjem, a zgrešil skoraj nemogoče.
70'
  Junior je iz 16 m meril previsoko po podaji Pekiča.
70'
70'
  Menjava: iz igre Tadej Apatič, v igro Džengis Čavuševič.
72'
  Domžalčani sedaj kar s 3 napadalci.
74'
  Pekič se je v kazenskem prostoru lepo odkril in našel Zatikoviča, akcijo pa je dovolj pozorno spremljal Murko.
76'
  Glasni protesti domačih navijačev proti 4. sodniku, ki je opozirl domačega trenerja, medtem, ko Badžim brez opozorila počne podobne stvari.
77'
Avtogol
  GOOOL! Stjepan Caban je zatresel lastno mrežo!
82'
  Popolna zmeda v domačem kazenskem prostoru. Murko je z nekoliko sreče odbil strel Elsnerja, nato pa je Zatkovič odbito žogo ustrelil nenatančno mimo desne vratnice. Gostje bi prav lahko povedli.
84'
  Domači z nekaj jalovimi poskusi, gledalci postajajo nejevoljni.
86'
  Več igrajo Domžalčani, izgleda kot da so domačim pošle moči.
90+1'

90+1'
  Nejc Kolman je dobil rumeni karton.
90+2'
Podaljšek
  3 minute
90+2'
90+2'
  Moštvi sta si točke upravičeno razdelili, prvi polčas je pripadem Lendavi, Domžale pa so si predvsem z boljšo telesno pripravljenostjo v drugem polčasu ustvarile nekaj lepih priložnosti.