17. krog |  Ljubljana, ZSD Ljubljana |  07.11.2009 ob 14.00

Interblock

3 : 1

Rudar

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Rep Borut (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz sončne Ljubljane, kjer se bosta na štadionu v Spodnji Šiški pomerila osmouvrščeni Interblock in drugouvrščeni Rudar. Med njima je na lestvici 11 točk razlike, zato Velenjčani nedvomno veljajo za velike favorite.
0'
  Zaradi finančnih težav v klubu bo Inetrblock zaigral z zelo mlado zasedbo, v kateri bosta zaradi kazni manjkala Rapnik in Božič, Lučič pa je lahko v prvo postavo vnovič vključil Iličiča in Gilla.
0'
  Velenjčani, ki so v prejšnjem kolu presenetljivo izgubili proti Dravi, so prišli v prestolnico izrazito zdesetkani. Savič, Cipot, Omladič, Kolsi in de Moraes so poškodovani, kaznovana pa sta Mešič in Sulejmanovič.
0'
  Oba današnja nasprotnika sta v zadnjih petih kolih doživela po tri poraze, en remi in eno zmago.
0'
  V 8. kolu tega prvenstva je Rudar v Velenju premagal Interblock z 2:1. Gola za Knape sta dala Cipot in Grbič, za Inetrblock pa je zadel Gerič.
0'
  Nogometaši in sodniki prihajajo na igrišče. Domači nogometaši bodo igrali v pretežno rdeči športni opremi, gostje pa v pretežno belih majicah in kratkih hlačah.
0'
0'

2'
  Uvodni dve minuti je bila žoga v posesti gostov, ki pa do zaključnega strela niso prišli.
4'
  Rudar stopnjuje pritisk, a njegove akcije se končujejo na robu domačega kazenskega prostora.
8'
  Domači so se le prilagodili na ritem, ki ga narekujejo gostje, zajeli sapo in dvakrat organizirano prišli čez sredino igrišča.
8'
  Arnel Mahmutovič je dobil rumeni karton.
10'
  Igralno površino je dež, ki je lil v preteklih dneh, pošteno razmočil, tako da imajo nogometaši nemalo težav z obvladovanjem sebe in žoge.
11'
  GOOOL! Zadel je Alem Mujakovič!
11'
  Čudovita akcija Rudarja po desni strani. Žoga je šla hitro od noge do noge, kombinacijo pa je zaključil kapetan Mujakovič s strelom z roba kazenskega prostora. Žoga je zadela nekoga v domači obrambi, prevarala Rozmana in končala v mreži.
16'
  Po uvodnem golu se je igra preselila na sredino igrišča.
16'
  GOOOL! Zadel je Matic Fink!
16'
  Prva prava akcija Interblocka in izenačenje. Žoga je prišla na robu kazenskega prostora do Paeza, ki je streljal. Na enajstih metrih je ta strel prestregel Fink, se obrnil in iz obrata z levico zadel desni spodnji kot vrat Čelofige.
18'
  Juvette Enow Tabot je dobil rumeni karton.
21'
  Izenačenje je prineslo tudi zelo živahno nadaljevanje in igro s spodobnim tempom. Žal je tudi napak precej.
21'
  Kot za Rudar z leve strani.
22'
  Visok predložek na prvo vratnico, Rozman je izboksal, sodnik pa je dosodil prekršek namd vratarjem.
23'
  Močan in natančen strel Lucasa z 28-ih metrov, Čelofiga je odbil.
26'
  Igra domačih je vse podjetnejša in vse bolj napadalna, Rudarjevi nogometaši pa so precej padli v svoji predstavi.
28'
  Interblock je nevaren v protinapadih, a manjka zadnja podaja in zaključek.
30'
  Tabot se je odločilm za strel s 23-ih metrov. Žoga preko narta in visoko čez gol.
32'
  Kot za Rudar z desne strani.
32'
  Kombinacijo na desni je z izrazito slabim strelom zaključil Mujakovič.
34'
  Nov kot za Rudar z desne strani.
34'
  Prekršek v napadu in prosti strel za domačega vratarja.
36'
  Rudar počasi spet lovi niti igre v svoje roke. Postaja vse konkretnejši, dogajanje pa se je preselilo pred domači gol.
39'
  GOOOL! Zadel je Juvette Enow Tabot!
40'
  Izjemno lep zadetek. Strel z roba kazenskega prostora, žoga pa se je od vratnice odbila v mrežo. Za Čelofigo je bil ta strel neubranljiv.
42'
  GOOOL! Zadel je Gustavo Andres Paez!
43'
  Fantastična solo akcija Finka, ki je po levi strani preigral celotno Rudarjevo obrambo, potem pa podal pred gol, kjer je Paez s petih metrov zabil žogo v nebranjeno mrežo.
44'
  Kot za Interblock.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
45+1'

45+1'
  Zasluženo visoko vodstvo Interblocka. Rudar je začel bolje in povedel, po izenačujočem zadetku pa se gostje niso več pobrali. Ljubljančani so bili izredno nevarni v protinapadih, v končnici prvega dela pa so si z dvema zadetkoma priigrali lep naskok pred Velenjčani. Lepa igra Interblocka!
45'
45'

48'
  Na začetku 2. polčasa igra poteka samo na domači obrambni polovici.
51'
  Pritisk Rudarja je jalov, brez zaključnega strela.
54'
  Domači igrajo umirjeno in se brez težav branijo. Gostje poskušajo, a so nervozni, zato delajo veliko napak in prekrškov.
55'
  Kot za goste z leve strani.
56'
  Rozman je visok predložek ujel, iz protinapada pa domači niso ogrozili Rudarjevih vrat.
57'
  Dober strel Tolimirja z 20-ih metrov, Rozman je ubranil.
57'
  Menjava: iz igre Arnel Mahmutovič, v igro Denis Grbič.
59'
  Še ena priložnost za Rudar. Trifkovič je podal nizko žogo z desne strani, na drugi vratnici pa je bil Grbič za malenkost prepočasen.
60'
  Miha Golob je dobil rumeni karton.
61'
  Alem Mujakovič je dobil rumeni karton.
61'
  Nervoza v gostujočih vrstah se stopnjuje...
64'
  Menjava: iz igre Aleš Jeseničnik, v igro Denis Kramar.
66'
  Doamči so prisiljeni igrati klasični "bunker" s protinapadi...
66'
  Menjava: iz igre Miha Golob, v igro Elvis Bratanovič.
67'
  Pušnik je opravil vse menjave, Lučič še nobene.
68'
  Rudar ima premoč, ima posest žoge, a prave nevarne akcije so izjemno redke.
68'
Rdeči karton
  Matic Žitko dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
69'
  Žitko je bil najverjetneje zadnji igralec v obrambi...
70'
  Menjava: iz igre Gustavo Andres Paez, v igro Aleksander Zukič.
73'
  Obetaven napad Rudarja, ki ga je s slabim strelom čez gol zaključil Mujakovič.
76'
  Izjemna priložnost za Rudar. Stojnič je streljal z desetih metrov, Rozman pa je ubranil.
77'
  Prosti strel za Rudar z 18-ih metrov. Grbič je streljal preko zidu, Rozman pa potisnil v kot.
82'
  Kot za Interblock z leve strani.
83'
  Podaja Lucasa je preletela vse in končala v gol-outu.
84'
  Strel Mujakoviča z 20-ih metrov je zletel mimo vratnice.
85'
  Petar Stojnič je dobil rumeni karton.
86'
  Vnovičen poskus Mujakoviča s 16-ih metrov. Tokrat čez gol.
86'
  Menjava: iz igre Matic Fink, v igro Jernej Smukavec.
87'
  Elvis Bratanovič je dobil rumeni karton.
87'
  Žan Cankar je dobil rumeni karton.
90'
  Velika priložnost za Interblock. Podal je Smukavec, žoga je v visokem loku letela proti golu, streljal je Majcen, gostujoči branilec pa je blokiral.
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Grbič je zadel vratnico.
90+3'
90+3'

90+3'
  Interblock je z učinkovito igro v prvem in bojevito v drugem polčasu premagal pred tekmo favorizirane goste iz Velenja. Rudar je dobro začel tekmo, v nadaljevanju pa je bil bistveno premalo konkreten.