18. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  21.11.2009 ob 17.00

Rudar

0 : 3

HIT Gorica

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Velenja.
0'
  Čakamo na začetek obračuna 18. kroga na Mestnem štadionu ob jezeru med 2. uvrščenim Rudarjem in predzadnjo Gorico.
0'
  Toda Goričani so na zadnjih 7-ih tekmah brez poraza, Velenjčani pa so na zadnjih dveh tekmah doživeli dva poraza. Bomo videli kateri ekipi je bolj koristil reprezentančni odmor, ki je SLOVENIJI prinesel nastop na SP v Južni Afriki.
0'
  Toda obe ekipi sta pošteno zdesetkani. Pri Rudarju zaradi kartonov manjkajo Golob, Mujakovič in kapetan Sulejmanovič. Poškodovani pa so Omladič, Kolsi, Moraes, Jeseničnik ter Cipot.
0'
  Tudi Goričani so precej oslabljeni, manjkajo Velioknja, Galešič, Komel, Pirih, Simič, zaradi kartonov pa počiva Vetrih.
0'
  Na prvem medsebojnem obračunu v Gorici, so slavili nogometaši Rudarja s 3:1.
0'
  Ekipi sta pravkar prišli na travnato podlago.
0'
2'
  Zaenkrat so nekoliko več pri žogi domačini.
3'
  Prvi kot za Gorico, po podaji Kršiča je z glavo poskušal Cvijanovič, žoga je zletela mimo gola.
6'
  Trifkovič je prodiral po levi strani, gostje so žogo izbili v kot.
8'
  Lepa priložnost za Rudar, najprej poskušal Mešič, po obrambi Žiliča je poskušal še Prašnikar, žoga pa je za las zletela preko gola.
13'
  Izjemna akcija Rudarja, spet je po desni strani prodiral razpoloženi Trifkovič, ki je lepo našel Mešiča, ta pa je poslal žogo mimo desne vratnice Žiliča.
15'
  Rudar je absolutno boljši nasprotnik na igrišču.
16'
  Spet nevarnost za Goričane. Z roba kazenskega prostora se je Denis Grbič odločil za strel, tudi tokrat pa so bili domači nenatančni.
18'
  Končno so bili nekoliko nevarnejši gostje, kombinirala sta Osterc in Brečevič in na koncu iztržila 2. kot za Gorico.
20'
  Nova priložnost za gol Rudarja, z atraktivno potezo je poskušal Mešič, vratar Gorice je žogo oplazil s prsti, ki se je nato od prečke odbila v kot.
24'
  Trenutno je malce padel silovit tempo Rudarja, malce več so pri žogo Goričani, ki pa so povsem nenevarni.
25'
  Po podaji s kota je bil ponovno najvišji Mešič, tudi tokrat mimo gola.
30'
  Goričani se malce prebujajo, uspeli so umiriti igro Rudarja, ki ni več tako nevaren.
33'
  Prosti udarec za Rudar, zaradi prekrška nad Mešičem.
34'
  Izvajalec je bil Grbič, žogi je malce spremenil smer Pokleka, a na koncu le nov kot za domače.
36'
  Prosti udarec za Gorico. Kršič je nastreljal le živi zid Rudarja.
37'
  Še en prosti udarec za goste, slab predložek Demiroviča.
42'
  Po podaju iz prostega strela Kršiča, je nato lepo reagiral Goran Cvijanovič in premagal vratarja Saviča.
45'
  Še minuta sodniškega dodatka.
45+1'
  Še poskus Grbiča, žoga je zletela mimo gola.
45+1'
45+1'
  V 1. polčasu smo videli boljšo igro Rudarja, ki je imel več priložnosti, toda Gorica je s pametno igro umirila nasprtonika in prišla do vodstva na gostovanju v Velenju.
45+1'
  Čaka nas torej zelo zanimiv drugi del, v katerem bo Rudar moral zaigrati na zmago, da pomiri že malce razočarane navijače.
45'
47'
  Rudar je silovito začel 2. polčas. Podaja Trifkoviča v kazenski prostor, malce pa je zamudil Prašnikar.
48'
  Po podaji Osterca se je za strel odločil Brečevič, a je bil precej oddaljen od cilja.
50'
  Admir Kršič je dobil rumeni karton.
53'
  Gregor Balažic je dobil rumeni karton.
54'
  Rumeni karton zaradi prekrška nad Tolimirjem
55'
  Goričani igrajo zelo agresivno v obrambi in dobro pokrivajo prostor, tako da Rudar ne pride do zaključnih strelov.
56'
  Prosti strel za Gorico iz zelo nevarne razdalje, z roba kazenskega prostora.
57'
  GOOOL! Zadel je Admir Kršič!
58'
  Izjemno natančen strel Kršiča iz prostega strela, vratar Savič je lahko le opazoval, kje bo končala žoga.
61'
  Ponovno poskus Goričanov, poskušal je Demirovič, tokrat je bil na mestu vratar Savič.
61'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Arnel Mahmutovič.
63'
  Lepa priložnost za Rudar, toda Prašnikar je poslal žogo visoko preko gostujočega gola.
65'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Bojan Đukič.
66'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
67'
  Milan Osterc je pokazal, da še zdaleč ni za staro šaro. Naredil je praktično vse sam, osmešil obrambo Rudarja, nato pa z lepim strelom premagal še vratarja Saviča.
69'
  Kar nekaj gledalcev je v tem trenutku že zapustilo velenjski štadion.
72'
  Izjemna priložnost za četrti gol Goričanov. Osterc se je sam znašel pred vratarjem Savičem, tokrat pa je bil uspešnejši velenjski čuvaj mreže.
74'
  Rudar je povsem izgubljen na igrišču, Goričani pa zlahka prihajajo do priložnosti.
75'
  Menjava: iz igre Tim Lo Duca, v igro Elvis Bratanovič.
77'
  Poskus Brečeviča je zaustavil vratar Savič.
77'
  Menjava: iz igre Ivan Brečevič, v igro Sandi Arčon.
81'
  Menjava: iz igre Luka Prašnikar, v igro Denis Kramar.
82'
  Kot številka 9 za Rudar.
82'
  Velenjčani ponovno niso prišli do pravega strela.
83'
  Menjava: iz igre Gorazd Gorinšek, v igro Domen Fratina.
85'
  Tomažič Šeruga je poskušal s kakšnih 20-ih metrov. občutno prešibak strel.
88'
  Osterc je po lepem preigravanju iztržil nov kot.
90'
  Spet je Osterc preigraval, tudi vratarja, na koncu pa je zadel le desno vratnico.
90+1'
  V Velenju še 2 minuti sodniškega dodatka.
90+2'
90+2'
  Rudar je doživel že trtji zaporedni poraz, Goričani pa so še tretjič zapored zmagali, sedaj že na 8-ih zaporenih tekmah ne poznajo poraza.