19. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  28.11.2009 ob 16.30

3 : 1

HIT Gorica

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer čakamo na štajersko - primorski obračun med Mariborom ter Hit Gorico.
0'
  Pri domačih bo manjkal najboljši strelec ekipe Dragan Jelič, tekmo pa bo s klopi vodil Darko Milanič, ki je bil v preteklih dneh bolan.
0'
  Mariborčani bodo nastopili v tradicionalnih vijoličastih majicah, gostje pa popolnoma v belih. Ekipi sta že na igrišču, po uvodnih formalnostih pa bo šlo zares.
0'
  Prva žoga bo za vijoličaste.
0'
4'
  Zanimiv začetek tekme, prva velika priložnost za goste. Po kotu z leve strani je z glavo streljal Škarabot a za las zgrešil cilj.
7'
  Vijoličasti imajo pobudo, vendar še niso resneje ogrozili gola Gorice.
8'
  Po podaji Miheliča iz prostega strela v kazenski prostor je vratar Žilič žogo odbil do Samardžiča, ki je z dobrih šestih metrov zgrešil nemogoče.
11'
  Nova nevarna kombinacija domačih. Mihelič se je znašel sam pred Žiličem. In ko so vsi pričakovali strel je Mihelič žogo poskušal podati v sredino, vendar so bili gostujoči branilci že na svojih mestih.
12'
  Nevarne kombinacije Maribora se kar vrstijo. Nova podaja z leve strani v kazenski prostor, tam pa Dodlek žoge s kakšnih 5-tih metrov ni uspel zabiti v gol ampak je le za las švignila preko prečnika.
17'
  Podaja z leve strani iz kota, najvišji v skoku je bil Dodlek, ki pa ni meril dovolj natančno.
23'
  Poskus Osterca z roba kazenskega prostora, brez prave nevarnosti za Raniloviča.
25'
  Kombinacija gostov, nato pa strel Cvijanoviča z okrog 23-tih metrov preko gola.
30'
  Poskus Tavaresa z roba kazenskega prostora malce z desne strani, brez težav za Žiliča.
35'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares! Veselje v Ljudskem vrtu! Po hitrem protinapadu je Bačinovič sam krenil proti Žiliču ga preigral nato pa nesebično podal to Tavaresa, ki je žogo zabil v prazno mrežo.
38'
  Gregor Balažic je dobil rumeni karton.
42'
  Po golu so še vedno nevarnejši domačini. Najprej smo videli nevaren predložek Tavaresa pred gol, nato še nevaren strel Aljančiča z kakšnih 20-tih metrov, ki je švignil preko prečnika.
43'
  Močan strel Osterca s kakšnih 23-tih metrov, malce z desne strani, točno v Raniloviča.
45'
Podaljšek
  Še minuta sod nikovega podaljška.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Gorazd Gorinšek, v igro Miha Gregorič.
50'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares! Lepa podaja Miheliča v kazenski prostor do Tavares, ki zabije za 2:0.
54'
  Mariborčani še naprej napadajo, gostje so drugi polčas začeli zelo zadržano.
55'
  GOOOL! Zadel je Vito Plut! Domačinom se je pritisk obrestoval Nova lepa podaja Miheliča v globino to Pluta, ki je lepo ukanil Žiliča za 3:0.
60'
  Domači še naprej napadajo, gostje delujejo popolnoma nemočno. Po podaji z desne strani je v kazenskem prostoru streljal Školnik, vendar je žogo poslal mimo desne vratnice.
64'
  Prva prava priložnnost v drugem polčasu za Gorico. S kakšnih 10-tih metrov precej z desne strani je močno streljal Cvijanovič, žoga pa je le za las švignila mimo desne vratnice.
66'
  Menjava: iz igre Armin Bačinovič, v igro Dejan Mezga.
67'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Amedej Vetrih.
72'
  Po podaji v kazenski prostor strel Brečeviča, proti golu Raniloviča...žoga pa ne zadene cilja.
74'
  Tekma je precej izgubila na tempu, domačini so zadovoljni z visokim vodstvom, gostje pa očitno nimajo moči za konkretnejši pritisk.
76'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc! Po podaji iz kota je bil v kazenskem prostoru najvišji v skoku Osterc, domačini so žogo odbili a le do nekdanjega reprezentanta, ki je v drugem poskusu zadel za 3:1.
77'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro David Bunderla.
82'
  Po prvem zadetku v mreži Maribora spremljamo igro predvsem na sredini igrišča.
84'
  Še en poskus Osterca. Tokrat z roba kazenskega prostora precej z leve strani, brez prave nevarnosti za gol domačih.
85'
  Menjava: iz igre Rene Mihelič, v igro Aleš Mertelj.
89'
  Tekma se počasi bliž Va koncu, v zadnjih minutah na igrišču ni bilo posebnih razburjenj.
90'
  Še en strel od daleč Osterca, žoga ni zadela cilja.
90'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Dejan Žigon.
90'
Podaljšek
  Še tri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
  Strel Tavaresa z roba kazenskega prostora Žilič brani.
90+2'
90+2'
  Zaslužena zmaga Maribora, ki so prekinili črno serijo na domačih prvenstvenih tekmah, kajti pred današnjim dvobojem so v Ljudskem vrtu nazadnje zmagali 8. avgusta.