19. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  12.12.2009 ob 13.00

4 : 0

CM Celje

Sodniki: Habjanič Sašo (glavni sodnik), Pavlič Franci (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Kopra, kjer je sončno vreme, vendar pa piha mrzla burja, ki bo posebej neprijetna za gledalce.
0'
  Kljub vsemu pa povabilo na Bonifiko, saj se predstavljajo novi jesenski prvaki, ekipa Luke Koper, ki v zaostali tekmi gosti Celjane.
0'
  V ekipi Kopra ni kaznovanega Guberca in poškodovanega Neneziča, v celjskem taboru je kaznovan Gobec, zaradi poškodbe pa ni Urbanča.
0'
  Ekipi bosta odigrali že 47. medsebojno prvenstveno tekmo, 21 - tič se bosta srečali na Bonifiki. Koper ima 20 zmag, Celje 15, 11 tekem se je končalo z remijem.
0'
  Gol razlika je minimalna 59:62 v korist Celjanov.
0'
  Po neuradnih podatkih je današnja tekma zadnja na "stari" Bonifiki, saj naj bi se že pozimi začela težko pričakovna obnovitvena dela.
0'
  Celjani so nazadnje zmagali v Kopru pred tremi leti.
0'
1'
  Ob zadnji zmagi Celja v Kopru, bilo je v 13. krogu sezone 2006/07, sta za celjskih 0:2 zadela sedanja nogometaša Kopra Brulc in Hadžić.
4'
  Na tribunah Bonifike je zaenkrat okrog 300 gledalcev, ki spremljajo zadržano igro obeh ekip.
5'
  GOOOL! Zadel je Miran Pavlin!
6'
  Po visoki žogi je Struna odbil žogo v celjski kaznenski prostor, kamor je stekel Miran Pavlin in iz neposredne bližine premagal Mujčinovića.
9'
  Izjemna priložnost za Celjane; Bezjak je sam krenil proti domačemu kazenskemu prostoru in s strelom po tleh žogo poslal mimo Hasičevih vrat.
11'
  GOOOL! Zadel je Aljaž Struna!
12'
  Karič je prodrl po levi strani, oster strel je Mujčinović kratko odbil, žogo pa je v prazno mrežo "pospravil" Aljaž Struna.
18'
  Radujko je po hitrem prodoru streljal z leve strani kazenskega prostora, Mujčinovič je z natančno parado žogo odbil v kot.
21'
  Pavlin je z desne strani kazenskega prostrora podal ne levo, kjer je Božičić takoj sprožil, a je žogo poslal visoko preko vrat.
22'
  GOOOL! Zadel je Mitja Brulc!
24'
  Po globinski podaji Božičića v kazenski prostor, je iz prve streljal Brulc in žogo poslal v desni spodnji kot celjskih vrat.
27'
  Silovita premoč jesenskega prvaka; Celjani so zaenkrat brez vsakršnih možnosti.
39'
  Igra je sicer še naprej dinamična, vendar pa v zadnjih desetih minutah nismo videli novih priložnosti.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+1'
45+1'
  Povsem zasluženo visoko vodstvo Koprčanov. Celjani so vsaj za razred slabši nasprotnik.
45'
48'
  Ekipi sta začeli drugi polčas brez sprememb v začetnih enajstericah.
54'
  Enes Handanagič je dobil rumeni karton.
54'
  Menjava: iz igre Aljaž Struna, v igro Mitja Viler.
61'
  Po hitri akciji je z leve strani sprožil Viler, Mujčinović je žogo odbil v kot.
70'
  Spet minute brez pravih akcij; Koprčani brez težav držijo prednost iz prvega polčasa.
72'
  Rajko Rep je dobil rumeni karton. Na sredini igrišča je podrl Kovačevića.
74'
  Menjava: iz igre Amel Kamberovič, v igro Denis Popovič.
75'
  Menjava: iz igre Saša Božičič, v igro Daniel Bešič.
77'
  Po dolgem času spet poskus Celjanov; z leve je sprožil Bešič, Hasič pa je po nekaj težavah žogo uspešno ujel.
79'
  Menjava: iz igre Rok Štraus, v igro Aljaž Horvat.
81'
  Še ena celjska akcija; tokrat strel Lovrečiča in dobra obramba Hasića.
82'
  Menjava: iz igre Uroš Korun, v igro Alen Romih.
83'
  GOOOL! Zadel je Daniel Bešič!
85'
  Po prodoru Vilerja in podaji na drugo vratnico je iz neposredne bližine zadel mladi Bešić. Po Struni je tudi Bešič dosegel svoj prvoligaški prvenec.
87'
  Menjava: iz igre Aleksander Rajčevič, v igro Etien Huskič.
88'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Enes Handanagič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
90'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+3'
90+3'
  Zaslužena, takorekoč rutinska zmaga jesenskih prvakov, ki so povsem nadigrali Celjane. Koprčani, ki so se še konec maja borili za obstanek v ligi, so šest mesecev kasneje prvi na lestvici.
90+3'
  Celjani so bili preveč skromni, da bi lahko računali na kaj več in zasluženo odhajajo z igrišča poraženi.
90+3'
  To je vse iz hladnega Kopra. Spremljajte še tekmo Maribor - Interblock, sicer pa nasvidenje spomladi.