31. krog |  Celje, Arena Petrol |  17.04.2010 ob 18.00

CM Celje

5 : 1

Interblock

Sodniki: Vehar Jože (glavni sodnik), Rep Borut (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 5

0'
  Lep pozdrav iz sončnega Celja.
0'
  V Areni Petrol čakamo na začetek srečanja 31 kroga Prve lige med CM Celjem in Interblockom.
0'
  To je izredno pomembna tekma za Ljubljančane, ki po 3-eh zaporednih porazih, tokrat nujno potrebujejo zmago v boju za obstanek. Interblock je namreč na predzadnjem mestu in ima 7 točk zaostanka za Domžalami.
0'
  Celjani, ki so na 4. mestu, pa bi se z zmago in morebitnim spodrsljajem Nafte na Ptuju zavihteli na visoko 3. mesto. Toda, po 2-eh zaporednih zamagah v prvenstvu so v torek kar s 4:1 izgubili na prvi polfinalni tekmi pokalnega tekmovanja v Ljudskem vrtu proti Mariboru.
0'
  Domačini bodo tokrat igrali pošteno oslabljeni, saj zaradi kartonov ne bodo zaigrali Marijo Močič, Danijel Brezič, Aleš Kačičnik in Rajko Rep.
0'
  Pri Interblcku pa bosta manjkala kaznovani Lucas Mario Horvat ter poškodovani Matic Fink.
0'
  Letošnja statistika je z dvema zmagama in remijem na strani Celjanov. Nazadnje sta se ekipi pomerili v 22. Krogu v Ljubljani, srečanje pa se je končalo brez zadetkov.
0'
2'
  Celjani so srečanje začeli zelo odločno.
3'
  Prvi kot za domače. Po podaji Lovrečiča je do strela prišel Bezjak, a je žoga zletela daleč od željenega cilja.
5'
  Prvi poskus tudi za goste. Po podaji Sheldona je do strela prišel Paez, toda vratar Mujčinovič ni imel nobenih težav.
7'
  Tokrat je streljal Sheldon, prešibko za celjskega vratarja.
12'
  Izjemna priložnost za Celjane. Popovič je lepo našel samega Dusparo, potem pa je slednji iz ugodnega položaja streljal mimo gola Juga.
13'
  Novi kot za domače. Po podaji Gobca je žogo izbil vratar Ažbe Jug.
14'
  Nova zapravljena priložnost domačih. Tokrat je Bezjak streljal mimo gola.
16'
Gol (11m)
  GOOOL! Anej Lovrečič je zadel enajstmetrovko!
16'
  Aleksander Zukič je dobil rumeni karton.
17'
  Zukič je s prekrškom zaustavil Štrausa v kazenskem prostoru in sodnik Jože Vehar je dosodil najstrožjo kazen v korist Celjanov.
23'
  Celjani so navkljub vodstvu še vedno nevarnejši nasprotnik.
23'
  Roman Bezjak je dobil rumeni karton.
24'
  Matej Rapnik je dobil rumeni karton.
27'
  Celjani izvajajo silovit pritisk proti gostujočemu golu.
30'
  Anglež Sheldon je streljal, toda zanesljiv je bil vratar Mujčinovič.
37'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
40'
  Po hudi napaki celjske obrambe je do žoge prišel Robert Berič in nato tudi premagal vratarja Mujčinoviča.
41'
  Lepo priložnost so zapravili ponovno domači. Ob strelu Bezjaka se je izkazal vratar Jug.
41'
  Jamie Lee Sheldon je dobil rumeni karton.
43'
  Alen Romih je sprožil pravi projektil od daleč, še enkrat več je odlično reagiral vratar Jug.
45+1'
  Nova 11-metrovka v korist domačih. Jogan je Purišiča zaustavil s prekrškom.
45+1'
Gol (11m)
45+1'
  Alen Jogan je dobil rumeni karton.
45+1'
45+1'
  Celjani so na odmor odšli s prednostjo. Po prikazani igri povsem zasluženo.
45'
45'
  Menjava: iz igre Alen Jogan, v igro Peter Klančar.
48'
  Celjani so tudi 2. polčas začeli bolje od Interblocka.
51'
  S strelom je poskušal Bezjak, a se je žoga od ljubljanskega branilca odbila točno v roke vratarju Jugu.
55'
  Menjava: iz igre Gustavo Andres Paez, v igro Josip Iličič.
56'
  Celjani še naprej pritiskajo, toda igralci Interblocka se disciplinirano branijo.
62'
  Prosti udarec za Interblock. Po predložku Iličiča je bil dosojen prekršek nad Mujčinovičem.
64'
  GOOOL! Zadel je Rok Štraus!
66'
  Izjemna akcija Roka Štrausa, ki je preigraval na levi strani, potem pa z natančnim strelom še premagal vratarja Juga.
69'
  Menjava: iz igre Denis Popovič, v igro Slaviša Dvorančič.
72'
  Domagoj Duspara je dobil rumeni karton.
73'
  Menjava: iz igre Domagoj Duspara, v igro Jernej Leskovar.
74'
  Po tretjem golu Celjanov, gledamo bolj umirjeno nogometno predstavo.
76'
  Menjava: iz igre Jamie Lee Sheldon, v igro Asmiou Ayewa.
77'
  Po daljšem času smo videli priložnost za Celjane. Po podaji Lovrečiča je iz obrata poskušal Dvorančič, a je žoga zletela mimo gola.
79'
  GOOOL! Zadel je Slaviša Dvorančič!
81'
  Po krasni podaji Štrausa iz leve je z glavo zadel rezervist Dvorančič, ki je tudi najboljši strelec Celjanov v letošnjem prvenstvu.
81'
  Menjava: iz igre Dejan Purišič, v igro Dejan Krljanovič.
83'
84'
  Po lepem preigravanju Bezjaka je žoga prišla do Dvorančiča, ki je še drugič premagal vratarja Juga.
89'
  Blaž Božič je dobil rumeni karton.
90+1'
  V Areni Petrol bomo videli še 2. minuti sodniškega dodatka.
90+2'
90+2'
  Torej Celjani so povsem zasluženo prišli do visoke zmage s 5:1. To je tretja zaporedna zmaga Celjanov v prvenstvu, s tem pa so se tudi točkovno izenačili s 3. uvrščeno Nafto. Interblock je doživel še 4-ti zaporedni poraz in bo svoje priložnosti v boju za obstanek iskal na preostalih tekmah.