2. krog |  Lendava, Športni park |  24.07.2010 ob 18.00

Nafta

2 : 1

Primorje

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Ploj Boris (1. pomoč), Kresnik Dejan (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Nogometaši Nafte in Primorja bodo čez 30 minut začeli prvo tekmo 2. kroga Prve lige. V medsebojnih srečanjih vodijo Lendavčani, poleg tega so v lanski sezoni na svojem igrišču prikazali izjemne predstave in ostali skoraj neporaženi.
0'
  Vreme v Lendavi je sicer oblačno, travnato površino močijo občasne plohe, temperatura je prijetnih 22 stopinj, "baje" zelo primerno za igro.
0'
  Ajdovci se spopadajo z velikimi težavami, saj jih pestijo finančne težave, za nameček pa so v uvodnem krogu z visokih 1:4 morali premoč priznati državnim prvakom iz Kopra. Prvo tekmo so sicer izgubili tudi Lendavčani.
0'
  Čez nekaj trenutkov torej, dragi ljubitelji nogometa, se bo tekma začela. Nogometaši so že pozdravili gledalce in nasprotnika.
0'
0'
  Na sredini so žogo prvi odbili gostje.
3'
  Prvi kot tudi na drugi strani, Jukan je podal do Ogriča a brez strela...
4'
  Prvi strel- za domačine je poskusil Čeh, a mimo gola.
6'
  Arpad Vaš je dobil rumeni karton.
7'
  Uvodne minute srečanja vajeti igre v svojih rokah držijo Lendavčani. Primorci poizkušajo s protinapadi.
9'
  Igra se po slabih 10 minutah počasi umirja, Lendavčani so nekajkrat poskusili z dolgimi podajami, Ajdovci pa potrpežljivo čakajo v obrambi.
11'
  Vaslijev je v sicer lepi akciji preigral 3 nogometaše, a ostal sebičen in žogo izgubil na robu kazenskega prostora.
15'
  V napadu Ajdovci, ki tako kot domačini ne pridejo do zaključnega strela.
17'
  Slaviša Dvorančič je zapravil izjemno priložnost. Po podaji Vasiljeva se je sam znašel pred Božjakom, a atraktivno streljal mimo leve vratnice.
19'
  Ritem ponovno umirjen, edina resna priložnost doslej na strani Nafte.
20'
  Vaš poskušal iz 20 metrov , a v roke Božjaku
21'
  Buzeti je po desni prodrl in poskušal presenetiti Božjaka, ki je strel ubranil brez težav.
22'
  Nova nevarnost za Ajdovce, a slabo izvedena akcija domačih, Vasiljev je podal preko celega kazenskega prostora v golavt.
23'
  Vasiljev izvajal kot, Vaš pa meril za las preko gola.
24'
  V novem kotu so se gostje ubranili.
25'
  Vasiljev je z bombo iz 25 m zadel prečko.
27'
  Z novim strelom je poizkušal Čeh, a streljal prešibko.
28'
  Lepa akcikja domačih a le kot.
28'
  Lesjak po kotu z glavo meril previsoko.
29'
  Nova hitra akcija lendave po desni strani, a brez zaključka.
31'
  Ogorčeni kriki gledalcev, ki se ne strinjajo s sodnikovo odločitvijo.
32'
  Domači imajo bistveno več od igre, a mreža gostov je doslej nedotaknjena.
33'
  Kremenovič samostojno prodiral, a je Murko strel z nekaj težavami ubranil.
35'
  Srečanje je dokaj fer, malo prekrškov na obeh straneh.
35'
  Zoran Lesjak je dobil rumeni karton.
39'
  Naftaši so postali nezbrani, zadnje podaje Ajdovci z lahkoto odbijajo.
41'
  Vinko je lepo prodrl, vratar s težavo v kot.
41'
  Božjak žogo ponovno usmeril v kot.
42'
  Lesjak z glavo zapravil novo 100 odstotno priložnost, gostje so nato krenili v protinapad, ki pa jim je spodletel.
45'
Podaljšek
  1 minuta.
45+1'
45+1'
  Videli smo dokaj zanimiv prvi polčas v katerem je igrala predvsem domača ekipa. Imeli 3 ali 4 lepe priložnosti za povišanje rezultata a bili premalo natančni. Ajdovci so se večinoma branili a protinapade izvajali zelo neučinkovito.
45+1'
  Smo tik pred začetkom drugega polčasa. Prvi polčas je igral predvsem Vassiljev, ki bo v drugem polčasu potreboval pomoč soigralcev.
45+1'
  Menjava: iz igre Slaviša Dvorančič, v igro Jože Benko.
45'
45'
  Igra se je pričela. Zanimivo je na igrišču dokaj temno ob tem času.
47'
  Prvi so zapretili Ajdovci. Domači so žogo odbili v kot.
48'
  Vaš je v protinapadu iz 16 metrov meril previsoko.
49'
  Živec ni izkoristil darila Buzetija in meril preko gola.
50'
  Preko gola je meril Matjašec.
51'
  Prekršek nad Vassiljevim na sredini 20 metrov od gola.
53'
  Prosti strel je izvajal Vaš, a je Božjak bil na mestu. Odbito žogo je ponovno dobil vaš in podal, a ni uspel.
54'
  Sedaj nekaj priložnosti na obeh straneh, sicer pa dokaj nepovezana igra obeh moštev in veliko izgubljenih žog.
55'
  GOOOL! Zadel je Amer Jukan!
55'
  Jukan je na destni izvajal prosti strel, podaja pa je presenetila domačega vratarja Murka.
57'
  Moči so se sicer porazdelile.
58'
  Domači od zaostanka naprej delujejo zmedeni, Ajdovci prevzemajo vajeti igre.
60'
  Igra postaja vse bolj trda, nogometaši pa nasprotnikom ne puščajo veliko manevrskega prostora.
62'
  obetaven Poskus protinapada domačih je končal v avtu.
62'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Peter Gerenčer.
63'
  Ivan Graf je dobil rumeni karton.
64'
  Graf je grobo zaustavil Matjašeca, ki je nato izvajal prosti strel a slabo podal, žoga je spet pri ajdovcih.
65'
  Menjava: iz igre Ivan Graf, v igro Saša Lalovič.
66'
  Lendavčani s težavo organizirajo napade, strela pa praktično nismo videli.
68'
  Živec se je po obetavnem protinapadu znašel v ofsajdu.
68'
  Lalovič je nevarno meril v Murkov bližnji kot, ta je bil uspešen.
69'
  Darko Kremenovič je dobil rumeni karton.
70'
  Menjava: iz igre Vedran Vinko, v igro Miha Kokol.
72'
  Domači v napadu, a ponovno brez zaključka.
73'
  Vassiljev sam pred Božjakom a je na 7 metrih zgrešil žogo.
75'
  Lalović je vnesel nekaj svežine v igri gostov, ponovno je za las zgrešil domači gol.
76'
  Igra postaja vse počasnejša, Ajdovci hitro prekinjajo napade domačih, nogometaši vse manj tečejo.
77'
  Tokrat je 100 odstotno priložnost zapravil Živec.
78'
  Še 10 minut do konca tekme kaže na zmago gostov.
79'
  Gledalci izgubljajo potrpljenje, domačim pa vsaj za izenačitev rezultatazmanjkuje časa.
82'
Rdeči karton
  Darko Kremenovič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
82'
Gol (11m)
  GOOOL! Konstantin Vassiljev je zadel enajstmetrovko!
82'
  11 metrovka za domače- Kremenovič je zaradi igre z roko dobil rdeči karton, Vassiljev je bil natančen!
84'
  Domači napadajo kot prerojeni.
85'
  Prekinjena tekma, domnevni prekršek nad gostujočim vratarjem.
85'
  V kazenskem prostoru leži še en gost.
87'
  GOOOL! Zadel je Jože Benko!
87'
  Benko je zadel po podaji Matjašeca!!!
89'
Podaljšek
  3 minute.
90+1'
90+1'
  Benko je torej junak tekme, poskrbel je, da so gledalci zadovoljni zapustili lendavski stadion. Boljšo igro so prikazali domači, čeprav so imeli svojih 20 minut v drugem polčasu tudi Ajdovci, ki bi z nekoliko sreče lahko tudi povišali vodstvo. Na koncu lahko komentiramo le- zaslužena zmaga Nafte 2:1!