29. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  22.04.2011 ob 20.00

Olimpija

1 : 0

Hit Gorica

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Ljubljane!
0'
  V Stožicah nas čaka še druga tekma 29. kroga Prve lige si, ki se tokrat zaradi praznika Velike noči igra v petek in soboto.
0'
  To je izjemno pomembna tekma v boju za Evropo. Prvo mesto v državnem prvenstvu prinaša kvalifikacije za Ligo prvakov, drugo in tretje pa kvalifikacije za Ligo Evropo. V primeru ugodnega razpleta v pokalnem tekmovanju, bi v Ligo Evropa vodilo tudi četrto mesto, ki ga trenutno zaseda Olimpija.
0'
  Goričani so mesto za Ljubljančani, v primeru zmage nad zelenimi pa bi severno Primorci prehiteli 'zmaje'.
0'
  Razlika med obema ekipama je dve točki. Ljubljančani za tretjim Koprom zaostajajo za pet točk, Goričani pa imajo pred šestouvrščenimi Velenjčani tri točke prednosti.
0'
  Zaradi kazni rumenih kartonov bo tokratno srečanje s tribune spremljal Boban Jovič.
0'
  Obe ekipi sta že prišli na igrišče. Olimpija bo seveda igrala v zelenih dresih, Goričani pa v belih.
0'
1'
  Goričane spremlja izjemno glasna skupina kakih dvajsetih navijačev.
1'
1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Damir Botonjič.
2'
  Olimpija ima udarec iz kota.
2'
  Ogasili pa so se tudi, približno enako številčnin ljubljanski navijači.
2'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Zeljkovič. Dobil ga je Admir Kršič.
4'
  Zaenkrat spremljamo tekmo v naravnost fantastični atmosferi, saj obe navijaški skupini s svojim navijanjem držita izjemno vzdušje.
4'
  Igra pa zaenkrat poteka med obema kazenskima prostoroma.
5'
  Streljal je William Franklin Vicente, a mimo vrat.
5'
  Prvi strel na tekmi, ki pa ni bil niti malo nevaren.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je David Kašnik.
6'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
7'
  Obe ekipi igrata zelo previdno.
7'
  Nejc Mevlja se je lažje poškodoval, tako da potrebuje zdravniško pomoč.
8'
  Zeljkovič in Sretenovič sta zaustavila napad Galešiča.
9'
  Zarifovič je izbil žogo pred Kašnikom ter tako prekinil akcijo Olimpije.
10'
  GOOOL! Zadel je Davor Škerjanc!
11'
  Lepa akcija Olimpije po levi strani odkoder je prišla žoga, ki jo je Vršič s prsmi lepo podal proti Škerjancu, ki je premagal Simčiča.
11'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Anđelkovič. Dobil ga je Vito Plut.
12'
  Pri Gorici se pripravlja menjava, saj Mevlja ne bo mogel nadaljevati z igro.
12'
  Streljal je Miha Mevlja, a mimo vrat.
12'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Milan Anđelkovič.
13'
  Po zadetku se je igra nekoliko razživela.
14'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Dobil ga je Goran Galešič.
14'
  Menjava: iz igre Nejc Mevlja, v igro Boris Mijatovič.
15'
  Nejc Mevlja ima poškodovan levi gleženj.
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Davor Škerjanc.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Škerjanc.
15'
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milan Anđelkovič.
16'
16'
  Dva izjemno strela domačih, a se je obakrat s parado izkazal vratar Vasja Simčič.
17'
  Jogan je poslal predložek, Andjelkovič pa je za vsak primer žogo poslal v kot za Gorico.
17'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boris Mijatovič.
18'
  Galešič je prodiral po desni, a se na koncu zapletel in priložnost za izenačenje je splavala po vodi.
19'
  Še ena podaja v gorišli kazenski prostor, kjer je bil Simčič spet na pravem mestu.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
20'
  Lepa dvojna podaja Vršiča in Šokote, na koncu pa je Vršič streljal z roba kazenskega prostora, a se je goriški vratar izkazak s še eno obrambo.
21'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Vito Plut.
21'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton.
21'
  Prosti strel za Gorico s kakih 30-ih metrov.
22'
  Žogo si je pripravil Kršič...
22'
  ...strel proti vratom...
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Admir Kršič.
22'
23'
  Sretenovič je najprej razčistil situacijo v kazenskem prostoru, nato pa potegnil v protinapad...
23'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomo Šokota.
23'
  Na drugi strani je preigraval Vito Plut...
23'
24'
  Vito Plut v prepovedanem položaju.
25'
  Še ena dvojna kombinacija Vršiča in Šokote, na koncu pa je slednji slabo podal in akcija se je končala brez zaključnega strela.
26'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Anej Lovrečič.
27'
  Nova akcija Olimpije...
27'
  ...Vršič podaja na levo...
27'
  ...predložek Lovrečiča...
27'
  Streljal je Tomo Šokota, a mimo vrat.
27'
28'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
29'
  Streljal je Davor Škerjanc, a mimo vrat.
29'
30'
  Olimpija je veliko boljši tekmec in je zapravila že lepo število lepih priložnosti.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danjel Rakušček. Dobil ga je Zoran Zeljkovič.
30'
  Jogan je prestregel še eno nevarno globinsko podajo Olimpijinih nogometašev.
30'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tomo Šokota. Dobil ga je Admir Kršič.
32'
  Domači vseskozi gradijo igro in so bližje drugemu zadetku.
32'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
32'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Zeljkovič. Dobil ga je Alen Jogan.
33'
  Zarifovič je zaustavil prodor Kašnika.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič. Tokrat preveč egoistična poteza slovenskega reprezentanta, ki bi moral podati v kazenski prostor, kjer bi bilo izjemno nevarno.
35'
  Galešič je bil preveč osamljen v napadu, kjer ga je zaustavila ljubljanska obramba.
36'
  Še enaprej pa IZJEMNO vzdušje, za katerega skrbita obe navijaški skupini, Green Dragons in Terror boys.
38'
  Jogan je poizkušal s podajo, a je žoga preletela prav vse.
39'
  Protinapad Škerjanca, ki je s peto podal do Vršiča...
39'
39'
39'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Zoran Zeljkovič.
40'
  Hitro izveden prosti strel, nato pa slab zaključek akcije ljubljanskih nogometašev.
41'
  Galešič je še enkrat lepo prodiral po desni strani in izsilil nov kot.
41'
41'
  Botonjič je ob predložku iz kota zaplaval v prazno, a na njegovo srečo nobeden od goriških nogometašev ni uspel priti do strela.
42'
44'
  Tekma je po prvih desetih minutah, ko smo spremljali otipavanje obeh ekip, prerastla v pravo nogometno lepotico.
44'
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič, ki je zaustavil protinapad Toma Šokote.
44'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
45+1'
  Izjemno dobra nogometna predstava, v kateri pa so prednjačili domači nogometaši, ki so bili boljpi in so si pripravili tudi več priložnosti ter povsem zasluženo vodijo z 1:0. Glede navideno bi bila lahko prednost zeleno-belih še višja. Kar pa velja poudariti v prvem polčasu je zagotovo izjemno vzdušje na tribunah, ki sta ga pripravili obe navijaški skupini.
45'
46'
  Goričani so imeli prvo akcijo v drugem polčasu, a se Galešič in Kršič nista dobro sporazumela.
46'
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danjel Rakušček.
49'
  Galešič je poizkušal s podajo, a je Botonjič ujel predložek.
50'
  Galešič je lepo izigral ljubljansko obrambo nato podal do Pluta...
50'
  Streljal je Vito Plut, a mimo vrat.
50'
51'
51'
52'
52'
  Alen Jogan je dobil rumeni karton.
53'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
54'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Vito Plut.
54'
  Sreten Sretenovič je dobil rumeni karton.
55'
  Franklin je lepo preigraval, nato pa so domači prišli do žoge.
57'
  V drugem polčasu veliko boljša igra Goričanov, kot so jo prikazali v prvem delu.
57'
58'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Dobil ga je Danjel Rakušček.
58'
  Tomo Šokota v prepovedanem položaju.
61'
  Škerjanc je podal do Zeljkoviča, ki pa je slabo zadel žogo.
61'
  Na tleh je obležal Vršič s katerim pa je vse v najlepšem redu.
62'
  Goričani pletejo mrežo okoli domačega kazenskega prostora.
62'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tomo Šokota. Dobil ga je Miha Mevlja.
63'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Davor Škerjanc.
64'
  Dare Vršič v prepovedanem položaju.
65'
  Lepa kombinacija Olimpije. Iz prostega strela je Radujo podal do Zeljkoviča, ta pa do Vršiča, ki se je znašel v odličnem položaju, a je bil v nedovoljenem položaju.
65'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Sandi Arčon.
65'
66'
  V drugem polčasu so Goričani bolj podjetni in imajo več od igre, a si zaenkrat niso pripravili še nobene nevarne priložnosti za gol.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Zeljkovič.
68'
  V zmedi v kazenskem prostoru je s strelom poizkušal Zeljkovič, a je bil njegov strel blokiran.
69'
  LEpa podajo v globino Šokote...
69'
  ...Škerjanc je preigral vratarja Simčiča in se znašel pred praznimi vrati...
69'
69'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Alen Jogan.
70'
  Menjava: iz igre Zoran Zeljkovič, v igro Adnan Bešič.
70'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Dobil ga je Vito Plut.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič.
71'
  Super strel Galešiča in izjemna parada Botonjiča.
72'
72'
72'
73'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Aris Zarifovič.
75'
  Sretenovič je poizkušal s podajo,a so Goričani izbili žogo.
76'
  Šokota je podal v kazenski prostor do Lovrečiča, a je bil Mevlja hitrejši.
77'
77'
78'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat.
78'
  Menjava: iz igre Danjel Rakušček, v igro Enes Demirovič.
79'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Peter Stojanovič.
79'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Anđelkovič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
80'
  Lepo preigravanje Franklina, ki je izsilil prosti strel na robu kazenskega prostora, nekoliko z leve strani.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enes Demirovič.
81'
  Odlično izveden prosti strel Demiroviča in še ena imenitna obramba Botonjiča.
82'
  Hiter napad Olimpije, lepa žoga v kazenski prostor, kjer pa je Šokota ni uspel zaustaviti.
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Adnan Bešič.
83'
84'
  Lepa akcija, ki so jo izvedli Goričani je prinesla nov kot.
84'
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Peter Stojanovič.
85'
  Stojanovič je bil preveč osamljen v protinapadu.
87'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Tomo Šokota.
88'
  Streljal je Goran Galešič, a mimo vrat.
88'
88'
89'
  Najvišji v skoku je bil Sretenovič.
89'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Peter Stojanovič. Dobil ga je Aris Zarifovič.