30. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  30.04.2011 ob 17.00

Rudar

1 : 0

CM Celje

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Podobnik Mitja (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Horvat Tomislav (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, lep pozdrav iz Velenja.
0'
  Nocoj boste lahko preko našega spletnega portala spremljali derbi 30. kroga med velenjskim Rudarjem in CM Celjem.
0'
  Na stadionu Ob jezeru se torej obeta zanimiv obračun. Velenjčani lahko tekmo odigrajo povsem sproščeno, saj imajo le malo možnosti, da po koncu sezone zasedejo mesta, ki še vodijo v evropska tekmovanja, Celjani pa se želijo čim dlje oddaljiti od 9. mesta in boja za obstanek.
0'
  No, če upoštevamo le spomladanski del sezone, so Grofje dosegli celo dve točki več kot Knapi.
0'
  V tej sezoni sta se ekipi pomerili trikrat. Celjani so dvakrat slavili zmago na domačem igrišču (5:1 in 1:0), tako kot Velenjčani, ki svojih navijačev niso pustili razočaranih (3:2).
0'
  Začasni trener Rudarja Roman Plesec - nadomešča kaznovanega Roberta Pevnika - danes ne bo mogel računati na Marka Kolsija, medtem ko strateg CM Celja Damjan Romih v igro gotovo ne bo poslal Močiča, Kačičnika, Gobca, Močivnika, Štravsa in Raduloviča.
0'
  Vsak trenutek lahko pričakujemo 51. prvenstveni obračun dveh večnih rivalov.
0'
  Prvi enajsterici sta že na zelenici.
0'
0'
  Prvi napad za domače nogometaše.
1'
  Rudar že lep čas posnema igro Barcelone, številne podaje Knapov na sredini igrišča.
1'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Čadikovski. Dobil ga je Serge Akakpo.
2'
  Čadikovski v prvi polovici sezone še član Celja, nato pa je tudi zaradi kriznih trenutkov tega kluba prestopil v Rudar.
3'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Dobil ga je Rajko Rotman.
3'
  Poizkus podaje Rotmana do Čadikovskega, ki ni bil dovolj visok, da bi ustavil žogo.
4'
  Na drugi strani je Pavlovič iskal Firerja, a je bil v kazenskem prostoru za malce prenizek, da bi žogo z glavo poslal proti golu.
5'
  Zdaj je Bakarič lepo odvzel žogo Čadikovskemu in požel aplavz s tribune.
5'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Mujakovič. Dobil ga je Saša Bakarič.
6'
  Dragan Čadikovski v prepovedanem položaju.
6'
  Trifkovič je po napaki Akakpa lepo zaposlil Čadikovskega, ki je bil za korak prehiter.
7'
  Pavlovič bo izvedel kot za Celje.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dominik Beršnjak.
7'
  CM Celje ima udarec iz kota.
8'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Bakarič. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
8'
  Še pred tem je po uigrani kombinaciji do strela prišel Beršnjak, vendar je zadel enega od velenjskih nogometašev. Sicer pa je bil to močan strel proti vratom Rudarja.
10'
  Zaenkrat spremljamo obračun na sredini igrišča, z nekaj poizkusi prodorov po bočnih položajih.
11'
  Rotman si je dobro zamislil akcijo. S sredine igrišča je oddal globinsko podajo proti Čadikovskemu, a je ta ni spremljal.
11'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je na polovici Rudarja storil Zoran Pavlovič. Dobil ga je Amel Mujakovič.
12'
  Streljal je Dragan Čadikovski, a mimo vrat.
13'
  Trifkovič je s strani dobro našel Čadikovskega, ki pa v sendviču ni prišel do dobrega strela z glavo.
13'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Zoran Pavlovič.
13'
  Prosti strel Celju na 30 metrih.
14'
  Streljal je Denis Popovič, a mimo vrat.
14'
  Pavlovič je naprej streljal kar neposredno proti vratom, a se je žoga od živega zidu odbila do Popoviča, ki je meril preko gola.
17'
  NEVARNO JE BILO V KAZENSKEM PROSTORU CELJA! Čadikovski je izjemo lepo počakal, da je utekel Trifkovič, ki pa iz neposredne bližine ni znal premagati Mujčinoviča!!!
17'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Dobil ga je Zoran Pavlovič.
18'
  Prosti strel na 40 metrih.
18'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Dobil ga je Boštjan Jelečevič.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rotman.
19'
  VROČE VNOVIČ V KAZENSKEM PROSTORU CELJA! Rotman je potegnil po levi strani in streljal na PRAZEN gol, vendar je Bakarič v zadnjem trenutku izbil žogo s črte!!!
21'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Dobil ga je Marko Krajcer.
23'
  Zdaj imajo gostje pobudo! Pavlovič je poslal žogo v kazenski prostor, kjer je razčistil Novakovič.
24'
  Bakarič lepo v kazenski prostor, a zanesljivo Savič!
24'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Gorazd Zajc.
25'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Danijel Brezič.
25'
  Streljal je Zoran Pavlovič, a mimo vrat.
25'
  Pavlovič ima strelske vaje. Spet je poizkusil s 40 metrov in izsilil kot.
25'
27'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Denis Popovič.
28'
  Streljal je Klemen Medved, a mimo vrat.
29'
  Pavlovič je na desni strani iz igre vrgel dva Knapa in našel Medveda, ki je pritekel iz drugega plana, vendar nekdanji nogometaš Drave ni uspel konkretneje zaposliti Savića.
31'
  34-letni Pavlovič, rojen v Tuzli, še vedno dokazuje, da spada v višji kakovostni razred Prve lige.
31'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
32'
  KAKŠNA PRILOŽNOST ZA FIRERJA! Beršnjak mu je podal naravnost na glavo, a celjski napadalec ni bil dovolj natančen!
32'
  Celjani do zdaj veliko bolj konkretni v napadalnih akcijah!
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Pavlovič.
33'
  Savič je dobro ustavil strel Pavloviča s precejšnje oddaljenost!
33'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Popovič. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
34'
  Romih se upravičeno jezi! Pavlovič je lepo zaposlil Zajca, ki ni stekel v prazen prostor in se na štiri oči srečal s Savičem!
35'
37'
  Spremljamo ravno obratno igro, kot bi jo pričakovali. Rudar se več brani in čaka na protinapade, Celjani pa so tisti, ki narekujejo tempo igre.
38'
  Rudar ima udarec iz kota.
39'
  Streljal je Uroš Korun, a mimo vrat.
39'
  Korun je iz izjemno težkega položaja meril preko vrat.
40'
41'
  Mujakovič je oddal simpatično žogo do Čadikovskega, ki je iz neposredne bližine meril preko gola.
43'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Klemen Medved.
44'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Mujakovič. Dobil ga je Danijel Brezič.
45'
45'
  Glavni sodnik Perić srečanja v prvem delu torej ni podaljšal. Spremljali smo dinamičen obračun, ki je prav gotovo upravičil naziv 'derbi'. Gostje iz Celja so si zmage želeli celo nekoliko bolj. Gonilna sila v napadalnih akcijah je bil Pavlovič, ki je ustvarjal priložnosti Firerju in Zajcu, nekajkrat pa poizkusil s streli od daleč. Rudar je na drugi strani čakal na napake in prežal na protinapade, v večini primerov pa Trifkovič in Čadikovski nista predstavljala pretirane nevarnosti za vrata Mujčinoviča.
45'
45'
  Menjava: iz igre Uroš Korun, v igro Elvis Bratanovič.
48'
  Napeto je bilo v celjskem kazenskem prostoru. Kombinirali so Čadikovski, Trifkovič in Rotman, a so se na koncu zapletli ter zapravili obetaven protinapad.
49'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dominik Beršnjak. Dobil ga je Damjan Trifkovič.
51'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Gorazd Zajc. Dobil ga je Aleš Jeseničnik.
51'
  Gorazd Zajc je dobil rumeni karton.
52'
  Zajc je grobo podrl Jeseničnika, po tem, ko je ta uspešno oddal žogo.
54'
  Začetek drugega polčasa zaenkrat veliko manj zanimiv kot prvi polčas.
55'
  Še vedno pa imajo pobudo Celjani.
56'
  Zoran Pavlovič je dobil rumeni karton.
56'
  Pavlovič je v obetavnem napadu zaigral prekršek in si prislužil rumeno opozorilo Perića.
58'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Dobil ga je Zoran Pavlovič.
58'
  Menjava: iz igre Gorazd Zajc, v igro Roman Bezjak.
58'
  Streljal je Dominik Beršnjak, a mimo vrat.
59'
  Po trinajstih minutah srečanja smo vendarle videli tudi poizkus Celjanov. Beršnjak je od daleč meril nenatančno!
60'
  Čadikoviski je dolgo, dolgo čakal na podajo Bratanoviča in jo sicer dočakal, a je bila povsem neuporabna.
60'
  Zdaj še ena slaba podaja Bratanoviča do Jelečeviča. Žoga iz avta za Celjane.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvis Bratanovič.
61'
  Izjemno sramežljiv strel Bratanoviča, ki se mora očitne še nekoliko ogreti.
61'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nenad Novakovič. Dobil ga je Danijel Brezič.
62'
  Streljal je Roman Bezjak, a mimo vrat.
63'
  NEVARNO! Pavlovič je izjemno lepo zaposlil Bezjaka, ki je šele dobro vstopil v igro in le za las zgrešil okvir vrat!!!
65'
  Bratanovič po desni strani pogosto povzroča preglavice Celjanom, a kaj ko ne uspe oddati uporabne žoge v kazenski prostor. Tribuna počasi izgublja živce.
65'
  Dragan Čadikovski drugič v prepovedanem položaju.
66'
  Za vstop se pripravlja Kelenc.
66'
  Menjava: iz igre Dragan Čadikovski, v igro Doris Kelenc.
66'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
69'
69'
  Kot bo izvedel kdo drug kot Pavlovič.
69'
70'
  BERŠNJAK ATRAKTIVNO! Žoga se je od Jelečeviča odbila do Beršnjaka, ki je v kazenskem prostoru poizkusil s 'škarjicami'.
71'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Saša Bakarič.
71'
  Aleš Jeseničnik je dobil rumeni karton.
71'
  Menjava: iz igre Klemen Medved, v igro Tadej Vidmajer.
71'
72'
  Beršnjak je lepo zaposlil Firerja. Ta je v kazenskem prostoru streljal iz obrata in tribuni je zastal dih!
72'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Dobil ga je Sebastjan Berko.
73'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Jelečevič. Dobil ga je Zoran Pavlovič.
73'
  Igra je prekinjena, saj se Pavlovič na tleh zvija od bolečin.
74'
74'
  Trifkovič je prodiral po levi strani in Brezič je prekinil akcijo v zadnjem trenutku!
75'
  Rudar ni izkoristil udarca iz kota, Celjani nadaljujejo srečanje.
75'
  Streljal je Doris Kelenc, a mimo vrat.
76'
  NAJLEPŠA AKCIJA NA SREČANJU! Trifkovič je oddal izjemno lepo žogo do Kelenca, ki povsem sam v kazenskem prostoru ni znal premagati Mujčinoviča!!!
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Doris Kelenc.
77'
  GOOOL! Zadel je Rajko Rotman!
78'
  Izjemno lepa kombinacija Rudarja!!! Spet je bil vanjo vpleten Trifkovič, ki je v kazenskem prostoru nesebično podal do Rotmana, ta pa je s strani v loku premagal Mujčinoviča!!!
80'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Dobil ga je Dominik Beršnjak.
81'
  Odkar je igro zapustil Čadikovski in vrste Rudarja okrepil Kelenc, je igra Velenjčanov bolj dinamična. Očitno sta Trifkovič in Kelenc nocoj bolj uigrana.
83'
  Streljal je Saša Bakarič, a mimo vrat.
83'
  NEVARNI SO TUDI CELJANI! Bakarič je zdaj za malo zgrešil cilj!
83'
  Menjava: iz igre Saša Bakarič, v igro Goran Alenc.
85'
  Elvis Bratanovič v prepovedanem položaju.
86'
  V zadnjih minutah potek tekme nadzorujejo Velenjčani, medtem ko so Celjani nekoliko izgubili voljo.
88'
  Streljal je Amel Mujakovič, a mimo vrat.
89'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Denis Grbič.
89'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90'
  Bezjak je streljal, Tolimir pa je nastavil glavo in preprečil najhuje!
90+1'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Dobil ga je Danijel Brezič.