14. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  23.10.2010 ob 18.00

Olimpija

1 : 0

CM Celje

Sodniki: Šart Peter (glavni sodnik), Ploj Boris (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lep pozdrav s stadiona v Stožicah, od koder bomo za vas poročali o dogajanju tekme 14. kroga PrveLige med Olimpijo in CM Celjem.
0'
  Na začetku nekaj statistike.
0'
  To bo 47 medsebojni obračun današnjih tekmecev. Celjani so vknjižili 16 zmag, Olimpija 21, devetkrat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca.
0'
  Olimpija na domačih tleh zelo dobro igra proti Celju. Do danes so zbrali 16 zmag, Celjani so iz Ljubljane kot zmagovalci odšli le na štirih tekmah.
0'
  Sicer pa Ljubljančani na Stožicah še niso zmagali.
0'
  Ljubljančani so kot gostitelji letos igrali že šestkrat in niti enkrat jim ni uspelo razveseliti svojih navijačev z zmago.
0'
  Tudi Celjani letos v gosteh še niso zmagali.
0'
  Letos sta se ekipi že pomerili, tako v prvenstvu kot v pokalu. V 5. krogu se je tekma na celjski Areni Petrol končala s prijateljskim izidom 1:1. V osmini pokala pa so bili z 2:0 boljši zeleno-beli.
0'
  Kratek pogled na lestvico. Celjani so s 13 točkami na sedmem mestu, Olimpija je z enajstimi dve mesti nižje.
0'
  Kot zanimivost; do današnjega kroga bi lahko ekipi nabrali že 39 točk.
0'
  Po slabih dveh mesecih je v ekipi spet Sebastjan Cimerotič.
0'
  Sicer pa ima Olimpija za spoznanje več težav s poškodbami kot Celje. Manjkali bodo: Rakovič, Kašnik, Zeljkovič, Ošlaj ... V ekipo se počasi vračata se Da Silva in Omladič.
0'
  Nogometaši so že na zelenici.
0'
  Prvi napad bo za goste, je določil žreb.
0'
0'
  Sebastjan Gobec je dobil rumeni karton.
1'
  Že takoj na začetku groba igra Gobca, ki je Omladiča s komolcem udaril v obraz.
2'
  Na začetku igra brez povezave na obeh straneh.
3'
  Bakarič je potegnil po desni strani, a izjemno slabo oddal žogo v kazenski prostor.
4'
  Prvi kot na srečanju za Olimpijo.
6'
  Celjani naredijo pet, šest dobrih podaj, nato pa izgubijo žogo.
6'
  Saša Bakarič je dobil rumeni karton.
7'
  Bakarič je grobo startal na Škerjanca, današnjega kapetana zeleno-belih.
8'
  Jovič je zdaj igral z roko na levi strani igrišča. Prosti strel za Celjane, ki so se odločili za podajo na svojo polovico.
9'
  Močič je preigraval pred kazenskim prostorom, nakar je do strela prišel Beršnjak, ki je streljal premalo natančno, da bi ogrozil vrata Botonjiča.
10'
  Močič je pobegnil obrambi in dobro oddal žogo v kazenskem prostoru, kjer je bilo vroče tudi po posredovanju Botonjiča, a se je na koncu za zeleno-bele končalo srečno.
11'
  Celjani so na začetku tekme veliko bolj razpoloženi od Olimpije, ki ima težave na sredini igrišča.
13'
  Zelo vroče je pred celjskimi vrati!!! Škerjanc je v kazenskem prostoru obšel vratarja Mujčinoviča, streljal na gol, a je najhuje preprečil eden od celjskih branilcev.
14'
  Gobec je z globinsko podajo iskal Medveda, a je oddal premočno žogo.
17'
  Izjemna kombinacija Salkiča, da Silve in Škerjanca! Slednji je prišel do strela v kazenskem prostoru, a ni zadel zgornjega desnega kota vrat Mujčnoviča.
17'
  No, po boljšem začetku Celjanov so se prebudili tudi Ljubljančani.
20'
  Obetavno akcijo Ljubljančanov je v kazenskem prostoru v zadnjem trenutku preprečil Klun!
21'
  Zdaj je kar branilec Anđelkovič povedel žogo čez sredino igrišča, kar govori o težavah Olimpije na sredini igrišča.
23'
  Prvi strel v okvir vrat na srečanju! Bezjak je sprožil s kakšnih 25 metrov, Botonjič pa je odbil v kot.
24'
  Na strani Olimpije se ogrevata Cimerotič in Lovrečič, ki je v Ljubljano prišel iz Celja.
25'
  Še en strel najboljšega strelca Celja Bezjaka. Botonjič je imel srečo, da mu ni bilo treba posredovati.
26'
  Izjemno dobro sta kombinirala Škerjanc in da Silva, a je prvi v kazenskem prostoru slabo oddal žogo. Mujčinovič jo pošilja v polje.
28'
  Gobec je močno streljal, a je žogo poslal med Dragonse!
31'
  Davor Škerjanc je dobil rumeni karton.
31'
  Škerjanc je za dres vlekel Medveda in si postal tretji kartonirani nogometaš na srečanju.
34'
  Božič je z dolgo diagonalno podajo iskal Škerjanca, ki je v kazenskem prostoru udaril kar 'na prvo', a je bil Mujčinovič na mestu. Navidez nenevarna akcija bi se lahko končala tudi drugače.
35'
  Jovič je sprožil iz velike oddaljenosti, a precej mimo celjskih vrat.
38'
  Ne moremo dejati, da spremljamo igro brez tempa, lahko pa rečemo, da spremljamo dokaj neatraktiven obračun.
39'
  Čadikovski si je v kazenskem prostoru podal predolgo žogo, ki jo je potem, navkljub trudu izgubil.
41'
  Poleg trenerja Olimpije Dušana Kosiča, zdaj tekmo stoje spremlja tudi Stane Bevc, za katerega je to prvo srečanje na klopi Celja na gostovanju.
45'
  Klun je z drsečim startom izjemno lepo zaustavil Škerjanca, ki je bil v obetavnem napadu.
45'
  Vratnica Simljaniča!!! Škerjanc je podal v kazenski postor, Simljanič pa je le nastavil nogo in žoga je končala v vratnici!
45'
45'
45'
  Menjava: iz igre Alen Vučkič, v igro Anej Lovrečič.
45'
  Menjava: iz igre Marijo Močič, v igro Rok Štraus.
46'
  Na začetku drugega dela dve menjavi obeh ekip.
48'
  Olimpija dobro kombinira, a ji ne uspe izvesti zadnje podaje pred strelom.
49'
  Nevarno!!! Da Silva je meril na gol Mujčinoviča, ki je stal na mestu!
50'
  Menjava: iz igre Stefan Smiljanič, v igro Sebastjan Cimirotič.
50'
  Po dveh mesecih neigranja se na igrišče vrača Sebastjan Cimerotič.
52'
  Gobec zahteva kot, žoga pa za Botonjiča.
54'
  Po treh minutah je Cimerotič že na tleh, drži se za mečno mišico, potem ko ga je nekdo domnevno brcnil.
54'
  'Cime' nadaljuje s srečanjem.
57'
  Igralci imajo kar nekaj težav s spolzko igralno površino. Pred nekaj trenutki je padel 'Cime', zdaj je spodrsnilo Bezjaku.
58'
  Prekršek Bakariča nad Cimerotičem in prosti strel Olimpiji.
59'
  Enajstmetrovka za Olimpijo!!! Lovrečič je podal v kazenski prostor, tam pa je nekdo igral z roko!!
59'
  Izvedel jo bo Cimerotič.
59'
Gol (11m)
  GOOOL! Sebastjan Cimirotič je zadel enajstmetrovko!
60'
  Mujčinovič v pravi kot, a je bil strel premočan!!! Prvi gol Cimetoriča v tej sezoni!
60'
  Kot za Celjane.
61'
  Nič iz te prekinitve.
62'
  Igra se je po golu nekoliko razživela, kar je bilo pričakovati.
64'
  Zdaj na tleh leži Jovič, ki jo je skupil v duelu z Čadikovskim. Igra je prekinjena.
65'
  Srečanje se nadaljuje.
66'
  Gobec je streljal na gol, slabo posredovanje Botonjiča. Na srečo mu je hrbet ščitil Anđelkovič, ki je pred Beršnjakom izbil v kot!
67'
  Že peti prekršek nad Gobcem na srečanju.
67'
  Zdaj strel Gobca visoko preko gola.
68'
  Da Silva je streljal po podaji Cimerotiča, a je bil Mujčinovič na mestu! Nevarno je bilo pred vrati Celja.
70'
  Beršnjak je storil prekršek v napadu nad Anđelkovičem, ki ga je odneslo z igrišča.
74'
  Cimerotič je dvakrat osmešil obrambo Celja, drugič je celo dobro podal do da Silve, ki je meril naravnost v vratarja Mujčinoviča.
76'
  Po dolgem času vsi Celjani na ljubljanski polovici, vendar nikakor ne morejo prebiti obrambe Olimpije.
78'
  Po napaki Anđelkoviča je do strela prišel Beršnjak, ki pa se ne more ravno pohvaliti s tem strelom.
78'
  Damir Botonjič je dobil rumeni karton.
78'
  Botonjič je zavlačeval in sledila je kazen glavnega sodnika Šarta.
79'
  Nevaren strel Čadikovskega z glavo po uspešno izvedenem kotu, Botonjič je posredoval z zadnjimi močmi!
80'
  Zdaj pa še izjemna priložnost za Celjane, ki žoge nikakor niso uspeli spravit za hrbet Botonjiča, ki jo je dobro ujel, a je prejel nekaj idarcev, zato je igra prekinjena.