14. krog |  Velenje, Stadion ob Jezeru |  23.10.2010 ob 18.00

Rudar

3 : 1

Primorje

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Podgornik Janez (2. pomoč) , Perič Dragoslav (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Velenja.
0'
  Stadion ob Jezeru bo gostil srečanje 14. kroga med Rudarjem in Primorjem iz Ajdovščine.
0'
  Velenjčani se trenutno nahajajo na nezavidljivem 8. mestu razpredelnice. Na 13-ih tekmah so vknjižili le 3 zmage in imajo 13 točk. Nekoliko uspešnejši so njihovi nasprotniki, ki zasedajo 5. mesto na lestvici s 15-imi točkami.
0'
  V prejšnjem krogu je Rudar izgubil v gosteh pri Kopru z 1:2, medtem ko Primorje zadnje prvenstvene tekme ni odigralo, zagodla jim je burja, tako, da je bila tekma prestavljena.
0'
  Ekipi sta se v letošnji sezoni že srečali (5. krog) - izid je bil izenačen 1:1.
0'
  Oba trenerja nimata težav zaradi kaznovanih nogometašev. Bojan Prašnikar pa tokrat zaradi poškodbe ne more računati na poškodovana Dorisa Kelenca in prvega vratarja Bobana Saviča.
0'
  Ekipi sta trenutek prišli na travnato površino.
0'
3'
  Zaenkrat, precej miren začetek srečanja. Nekoliko več so pri žogi nogometaši Primorja.
6'
  Po podaji Kremenoviča je iz kakšnih 20-ih metrov poskušal Čoralič, žoga je zletela mimo gola Jahiča.
8'
  Prvi strel tudi domačih, poiskušal je Roj, brez težav za vratarja Primorja.
10'
  Podaja Mešiča do Djermanoviča, pravočasno iz gola vratar Primorja.
14'
  Zaenkrat spremljamo bolj slabo nogometno predstavo, seveda pa je še dovolj časa za izboljšanje.
17'
  Po lepi podaji v kazenski prostor je z glavo streljal Čuturilo, žoga je zletela mimo desne vratnice Jahiča.
18'
  GOOOL! Zadel je Rok Roj!
19'
  Iz prostega strela s kakšnih 25-ih metrov je predložek Roja švignil mimo vseh gostujočih branilcev, nato pa še presenetil vratarja Primorja.
23'
  Najprej je imel izjemno priložnost za povišanje, Djermanovič je že preigral vratarja Primorja, nato pa je zadetek preprečil Škrbina, ki je stal na golovi črti.
24'
  Nato je sledil strel Trifkoviča, gostujoči vratar je žogo izbil v kot.
24'
  Že v naslednji akciji pa je Roj zadel vratnico.
24'
  To so absolutno trenutki, ki pripadajo domači ekipi.
31'
  Po podaji Živca, je natančno meril Tomić, izkazal se je vratar Jahič in žogo izbil v kot.
32'
  Primorje si v zadnjih minutah prizadeva, da bi čimprej izenačilo.
33'
  Kaj je zapravil Trifkovič. Korun je lepo podal iz desne v kaz. prostor, žoga je šla mimo Mešiča, a na koncu našla povsem samega Trifkoviča, ki je žogo poslal preko gola Primorja.
36'
  Mešič je iztržil 2. kot za Rudar.
38'
  Po podaji Roja je prišekl do žoge Djermanovič, ki je lepo preigral gostujočega branilca, nato pa poskušal streljati na prvo vratnico, a je bil vratar dobro postavljen.
38'
  Še en strel Roja od daleč, žoga preko gola Primorja.
40'
  Nevaren strel Kremenoviča od daleč, zanesljiv je bil vratar Jahič.
41'
  Lepa priložnost za izenačenje, nevaren strel Lo Duce od daleč, za las mimo gola Rudarja.
43'
  Prosti strel za Primorje, iz nevarne razdalje. Čuturilo je zadel le domači živi zid.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Tim Lo Duca, v igro Saša Aleksander Živec.
47'
  Gostje so 2. polčas začeli zelo odločno, bomo videli kaj bo to prineslo.
47'
  Neven Čuturilo je dobil rumeni karton.
48'
  Prosti udarec za domače. Razdalja 20 metrov. Roj je zadel le živi zid.
52'
  Zaenkrat še brez priložnosti v drugem delu srečanja.
55'
  Prosti udarec za Primorje. Živec je poslal predložek, Novakovič pa je razčistil situacijo.
58'
  Ne dogaja se veliko v teh trenutkih, so pa več pri žogi nogometaši Primorja.
60'
  Tanjič je po prodoru lepo našel Čoraliča, toda ob njegovem streu je Jahič žogo izbil v kot.
60'
  Po podaji iz kota še en strel Čoraliča, preko gola.
60'
  GOOOL! Zadel je Damjan Trifkovič!
61'
  Po lepi podaji Jeseničnika je žoga prišla do Trifkoviča, ki je nato uspel premagati vratarja Primorja.
64'
  Po natančni podaji Roja iz kota je Cipot z glavo natančno meril, a se je izkazal vratar Primorja.
66'
  Strel Roja od daleč preko gostujočega gola.
71'
  Menjava: iz igre Neven Čuturilo, v igro Dejan Marijanovič.
71'
  Menjava: iz igre Almir Tanjič, v igro Ivan Graf.
74'
  Lepa priložnost za goste, toda Kremenovič je streljal preveč po sredini, tako, da Jahič ni imel pretežkega dela.
75'
  Menjava: iz igre Rok Roj, v igro František Metelka.
81'
  V zadnjih minutah Ajdovci poiskušajo z jalovimi napadi.
82'
  Strel Tomiča z roba kazenskega prostora, znova zanesljiv vratar Jahič.
83'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Denis Grbič.
85'
  GOOOL! Zadel je Dejan Djermanovič!
86'
  Mojstrovina Djermanoviča, ki je osmešil Ostojiča in Škrbino, nato pa še premagal vratarja.
88'
  Cipot je žogo izbil v 7. kot za Primorje.
89'
  František Metelka je dobil rumeni karton.
90'
  Kremenovič je iz prostega strela poslal žogo daleč preko gola.
90'
  Menjava: iz igre Dejan Djermanovič, v igro Alem Mujakovič.
90+1'
  GOOOL! Zadel je Željko Tomič!
90+1'
  Po podaji Kremenoviča je zadel Tomič.
90+3'
  Strel Saše Živca, znova zanesljiv vratar Jahič.
90+3'
90+3'
  Rudar je tokrat povsem zasluženo prišel do novih 3-eh točk. To je 4. zmaga Velenjčanov v letošnji sezoni, sedaj imajo 16 točk in so se rešili repa razpredelnice. Primorje pa tudi tokrat ni prišlo do prve zmage na gostovanjih v letošnjem prvenstvu, to je že njihov 6. poraz.