33. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  11.05.2011 ob 17.00

Triglav Gorenjska

4 : 0

Nafta

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Pavlič Franci (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Horvat Tomislav (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Kranja.
0'
  Danes so pred nami štiri tekme 33. kroga Prve lige si.
0'
  Tekma na stadionu v Športnem centru Kranj je pomembna v boju za obstanek.
0'
  Med seboj se bosta srečali osmo- in devetouvrščena ekipa prvenstva.
0'
  Kranjčani imajo na devetem mestu 29 točk, Lendavčani na osmem pa 33 točk.
0'
  Obe ekipi bosta z enim ušesom poslušali tudi rezultate iz Ajdovščine, kjer bosta svojo tekmo odigrali ekipi Primorja in Hit Gorice.
0'
  Ta tekma je pomembna za obe ekipi zato, ker je Primorje trenutno na zadnjem mestu, zadnje mesto pa prinaša neposreden izpad v drugo ligo.
0'
  Primorje ima na zadnjem mestu 28 točk (-2 točki, ki bosta Ajdovcem odvzeti zaradi neizpolnjevanja finančnih obveznosti do igralcev).
0'
  Ekipi Nafte in Triglava sta najslabši v spomladanskem delu prvenstva, medtem ko sta bili v jesenskem delu sezone najprijetnejši presenečenji.
0'
  Ekipi sta se v prvi ligi do zdaj srečali trikrat, vse tri tekme so bile odigrane v letošnji sezoni.
0'
  Statistika medsebojnih dvobojev je povsem izenačena, saj so enkrat slavili Kranjčani, enkrat Lendavčani, enkrat pa je bil izid neodločen.
0'
  Danes se v Kranju, kljub lepemu vremenu in delovnemu dnevu pričakuje nekaj več gledalcev kot ponavadi, saj je vstop na tekmo brezplačen.
0'
0'
  Prvi napad za Triglav.
0'
  Triglav ima udarec iz kota.
1'
  Podaja pred vrata in Jozič izbija.
1'
1'
  Strel Kranjčanov in izbita žoga gostov, ki je zadela Pavla, ki je obležal na tleh.
3'
  Izjemno dinamičen začetek tekme.
4'
  Prodor Vaša je zaustavil Krcič.
4'
  Na drugi strani prodira Redžič.
4'
4'
  MArijan izvaja kot...
4'
  ...skače Stojnič...
4'
  ...ki pa je bil prenizek v skoku.
5'
  Še ena podaja domačih v napad...
5'
  ...Jozič lovi žogo.
6'
  Tomažič-Šeruga je poizkušal s podajo proti Raduhi, a so domači prestregli žogo.
6'
7'
  GOOOL! Zadel je Petar Stojnič! Marijan je podal s kot, najvišji v skoku pa je bil Stojnič, ki je z glavo žogo zabil pod prečko.
8'
  Silovit začetek Triglavanov, ki so s četrtega kota v prvih sedmih minutah dosegli prvi gol.
8'
  Nafta ima prosti strel. Rok Brajič je igral z roko.
9'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Igor Lazič. Dobil ga je Anže Jelar.
10'
  Ovčina je posla predložek s prostega strela, do žoge pa je prišel vratar Nafte Jozič.
10'
  GOOOL! Jelar je podal na desno do Brajiča, ki je z desne strani poslal predložek pred vrata, kjer je bil dobro postavljen Ajdin Redžič, ki je povsem neoviran premagal nemočnega vratarja Joziča.
13'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Matic Maruško.
13'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Ovčina. Dobil ga je Agim Ibraimi.
14'
  Ibraimi je poslal predložek na prvo vratnico, kjer je Sever žogo poslal v kot.
14'
  Nafta ima udarec iz kota.
14'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil David Tomažič Šeruga. Dobil ga je Anže Jelar.
15'
  Lendavčani še vedno niso prišli k sebi.
15'
  Ovčina podaja pred vrata...
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Sever.
16'
  Še ena dobra akcija domačih, le da je Sever tokrat preslabo zadel žogo.
17'
  Vaš je nastreljal Dolžana.
18'
  Krcič in Jelar sta kombinirala, a na koncu izgubila žogo.
18'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
19'
  Jelar je lepo izigral dva gostujoča nogometaša, nato pa podal malce premočno žogo.
20'
  Podaja pred vrata...
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ajdin Redžič.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anže Jelar.
20'
20'
21'
  Ostra podaja Ovčine, tam so vsi zgrešili žogo, ki jo je na koncu ulovil lendavski vratar Jozič.
21'
  Ajdin Redžič v prepovedanem položaju.
22'
  Super igra Triglava, ki je superioren in Lendavčanom ne pusti dihati niti za trenutek.
22'
  Lepa podaja za Redžiča v konico napada, vendar je slednji predolgo čakal in gostje so izbili žogo.
23'
23'
  Streljal je Petar Stojnič, a mimo vrat.
23'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Agim Ibraimi.
24'
  Ibraimi je izvajal prosti strel, podal pred vrata, kjer pa je bil Maruško za las prekratek za žogo.
25'
  Gostje so sedaj vendarle vsaj nekoliko uspeli umiriti pritisk domačih.
26'
  A le za trenutek...
26'
  Še ena globinska podaja, Balažic izbija...
26'
27'
  Brajič podaja v kazenski prostor, tam pa Lendavčani izbija žogo v skoku pred Redžičem.
27'
28'
  Ibraimi bo izvajal prosti strel s 40-ih metrov.
28'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
29'
  Alen Krcič v prepovedanem položaju.
30'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Dobil ga je Dragan Ovčina.
31'
  Podaja v domači kazenski prostor, kjer sta vratar Pelko in Najdenov z nekaj težavami vendarle razčistila situacijo.
31'
  Takoj pa nov napad Triglava.
31'
33'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Dolžan. Dobil ga je Simon Pavel.
33'
  Vaš bo podal...
34'
  Ibraimi je izgubil žogo.
34'
  Protinapad Triglava...
34'
  Streljal je Alen Krcič, a zadel prečko.
35'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Dobil ga je Uroš Smolej.
37'
  GOOOL! Še en fantastičen zadetek domačih. Ovčina je imenitno podal z desne strani. Fantastična podaja, ki jo Redžič spremenil v zadetek. Zadel je Ajdin Redžič, ki je samo nastavil glavo.
39'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Ajdin Redžič. Dobil ga je Nemanja Jozič.
40'
  Pelko teče kri iz nosu, zato krajša prekinitev na tekmi.
41'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Dobil ga je Petar Stojnič.
43'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
44'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Ajdin Redžič. Dobil ga je Sait Idrizi.
44'
Podaljšek
  Dve minuti sodnikovega podaljška.
45'
  Raduha je bil v kranjskem kazenskem prostoru, a je izgubil žogo.
45+1'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Sait Idrizi.
45+1'
  Ibraimi je zadel živi zid.
45+1'
45+1'
  Visoko, prepričljivo in povsem zasluženo vodstvo domačih, ki so dominirali vseh 45 minut.
45'
45'
  Menjava: iz igre Igor Lazič, v igro Miha Korošec.
45'
  Menjava: iz igre Marko Balažic, v igro Rade Jovanovič.
46'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Nikola Oluič.
47'
  Gostujoči trener je po katastrofalnem prvem polčas, med premorom opravil kar vse tri zamenjave.
47'
48'
  Nafta je drugi polčas začela nekoliko bolje.
48'
48'
  Najdenov je blokiral strel Ibraimija s petih metrov.
49'
  Streljal je David Tomažič Šeruga, a mimo vrat.
51'
  Krcič je obležal na tleh, a se že vrača na igrišče.
51'
52'
  Streljal je Dragan Ovčina, a mimo vrat.
52'
  Ovčina je podal v kazenski prostor, a je sunek vetra žogo preusmeril proti vratom, a je žoga na koncu zletela preko gola.
52'
  Menjava: iz igre Alen Krcič, v igro Dejan Burgar.
55'
  Rezervist Burgar je potegnil po levi strani, nato podal v kazenski prostor nevarno žogo, a je ta Redžiča zadela v roko.
55'
  Nafta ima prosti strel. Ajdin Redžič je igral z roko.
56'
  Streljal je Matic Sever, a mimo vrat.
56'
56'
  Ovčina podaja...
56'
  ...Burgar je zgolj oplazil žogo, ki je odšla mimo gola.
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Ovčina.
58'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Nikola Oluič.
59'
59'
  Pavel je nepravilno izvajal avt. Žoga za Triglav, ki je tudi v drugem polčasu veliko boljši tekmec.
60'
  Podaja v konico napada za Redžiča, toda Idrizi je izbil žogo v avt.
61'
63'
  Redžič, Burgar in Dolžan so kombinirali na robu kazenskega prostora, na koncu je streljal Dolžan, a je bil njegov strel blokiran s strani gostujočih nogometašev.
63'
  Miha Korošec je dobil rumeni karton.
63'
  Streljal je Rade Jovanovič, a mimo vrat.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rade Jovanovič.
65'
  Menjava: iz igre Anže Jelar, v igro Gregor Romič.
67'
  Redžič je lepo preigral dva lendavska nogometaša, nato pa podal premočno žogo za Romiča, ki te podaje ni uspel ujeti.
69'
  Še ena globinska podaja za Redžiča, ki je bil blizu, toda vseeno je bil lendavski vratar Jozič prvi pri žogi.
69'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Simon Pavel.
70'
  Tempo je nekoliko padel, domači pa še naprej brez težav kontrolirajo potek dogajanja na igrišču.
71'
  Manjši pritisk Lendavčanov v zadnjih trenutkih.
72'
  Nova dolga podaja v konico napada domačih, Nafta je razrešila situacijo.
72'
  Dolžan je poizkušal s podajo, toda preslabo.
73'
  Lepa globinska podaja Burgarja proti Redžiču, toda vratar Jozič je bil za las hitrejši.
74'
  V zadnjih trenutkih so Lendavčani več pri žogi.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Patrik Raduha.
75'
  Romič je streljal, a zadel lastnega soigralca.
75'
75'
  Menjava: iz igre Ajdin Redžič, v igro Matej Pirc.
76'
  Nafta ima žogo več v svoji posesti, je vseskozi tudi na polovici Triglava, a nikakor ne pride do zaključnih strelov.
77'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Sait Idrizi. Dobil ga je Matej Pirc.
78'
  Še ena odlična podaja Ovčine, toda tokrat odlično posredovanje Joziča.
80'
  Raduha je streljal proti vratom, a zadel igralce na robu kazenskega prostora.
83'
  Smolej je ukradel žogo, lepo podal Burgarju, ki pa si je slabo zaustavil žogo in priložnost je splavala po vodi.
84'
  Še en poizku podaje v konico napada. Tokrat je Ovčina podal proti Pircu, od katerega pa je bil hitrejši vratar Jozič.
84'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Robert Najdenov.
85'
  'Brazilsko' preigravanje Ovčine...
85'
85'
88'
  Spremljamo zanimivo in poletno predstavo obeh ekip, saj je tekma že nekaj asa odločena.
88'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Najdenov. Dobil ga je Simon Pavel.
89'
Podaljšek
90'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Rade Jovanovič. Dobil ga je Rok Dolžan.
90'
  Nikola Oluič v prepovedanem položaju.
90+1'
90+1'
  Podaja Ovčine iz kota...
90+1'
  ...Jozič je iz rok izpustil nenevarno podajo...
90+2'
  GOOOL! Zadel je Matej Pirc!
90+2'
90+2'
  Za zaključek še ena lepa akcija Triglava. Visoka, a povsem zaslužena Triglava, ki je odigral svojo daleč najboljšo tekmo v spomladanskem delu prvenstva.
90+2'
  S to zmago so se Kranjčani Nafti na osmem mestu približali na vsega točko zaostanka, poleg tega pa so se Ajdovcem odlepili na nekoliko bolj varno razdaljo.