9. krog |  Kranj, Mestni stadion Kranj |  19.09.2010 ob 16.00

Triglav Gorenjska

0 : 5

Olimpija

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, lepo pozdravljeni. Tukaj si boste lahko ogledali potek dogajanj na tekmi 9. kroga PrveLige, v katerem se bosta pomerila Triglav in Olimpija.
0'
  Potem ko sta bili zaradi močnega deževja po vsej Sloveniji odpovedani tekmi Domžale - Maribor in Primorje - CM Celje, so organizatorji vendarle spravili pod streho obračun Kranjčanov in Ljubljančanov.
0'
  Obe moštvi sta se v osmini Hervis pokala Slovenije odrezali z odliko. Olimpija je z 2:0 premagala CM Celje, Triglav pa je bil z 2:1 boljši od Rudarja.
0'
  Glede na razvrstitev ekip na lestvici gre nocoj pričakovati tesen obračun. Triglav je z osmimi točkami na osmem mestu, Olimpija pa z dvema (brez zmage) na zadnjem, desetem mestu.
0'
  Zanimiv je predvsem naslednji podatek: Olimpija je v svoji zgodovini nastopanja v 1. SNL prvenstvo slabše začela le v sezoni 1996/97. Takrat je na svojo prvo zmago čakala kar do 10. kroga, ko je s 3:1 vendarle premagala Koper.
0'
  Zeleno-beli so tisto sezono končali na 5. mestu. Poudarit je seveda potrebno, da današnja Olimpija ni pravna naslednice nekdanje Olimpije.
0'
  Če zanemarimo zadnje dejstvo, sta se moštvi pomerili šestkrat. Štirikrat je zmagala Olimpija, dvakrat pa sta tekmeca remizirala.
0'
  Sicer pa v Kranju lepo, sončno vreme. Na igrišču, ki je sicer razmočeno pa ne stoji voda.
0'
  Nogometaši so že na zelenici.
0'
  Žreb je določil, da bi prvi napad pripadel gostiteljem.
0'
1'
  Jelar je storil prekršek nad Kašnikom na polovici Olimpije.
2'
  Zdaj je v obrambi dobro posredoval Cvijanovič in priboril met iz avta.
2'
  Kranjčani so izjemno zbrani v obrambi, Ljubljančanom so že trikrat takoj odvzeli žogo.
3'
  Še enkrat zanesljivo v avt Cvijanovič.
4'
  Najdenov je od daleč prvič sprožil prti vratom Botonjiča.
5'
  Izjemna priložnost za Olimpijo. Zeljkovič je potegnil po desni strani, v sredini kazenskega prostora je čakal Šokota, ki pa ni prišel do žoge.
7'
  Burgar je neoviran močno streljal na gol Botonjiča, ki je stal na mestu!!!
7'
  Že drugi strel v okvir Olimpijinih vrat.
9'
  Salkič je močno streljal naravnost v Pokorna, igra se nadaljuje.
10'
  Prvi kot na srečanju za Kranjčane.
10'
  Brajič je dobro izvedel kot, potem pa je eden od Kranjčanov z glavo streljal naravnost v Botonjiča.
12'
  Rujovič je grobo podrl Pokorna, ki je za trenutek obležal, gledalci zahtevajo rumeni karton, a se to ne bo zgodilo.
12'
  Zoran Zeljkovič je dobil rumeni karton.
13'
  Zeljkovič je domnevno igral z roko.
13'
  Drugi kot za Triglav.
15'
  Šokota je prodira v kazenskem prostoru, a je v obetavnem napadu storil prekršek.
16'
  Šokota sicer hrvaški napadalec, ki je med drugim branil barve klubov kot so Benfica, Porto in Dinamo.
17'
  Pokorn je meril na vrata Botonjiča, ki je spet stal na mestu, a tokrat pri odboju žoge od tal ni bil preveč prepričljiv.
18'
  Škerjanc je zdaj ne desni strani kazenskega prostora iskal Šokoto, a je nekoliko slabo podal in skoraj presenetil Gracarja.
19'
  Dragan Ovčina je dobil rumeni karton.
20'
  GOOOL! Zadel je Adnan Bešič!
21'
  Škerjanc je izjemno povedel po desni strani in lepo nastavil žogo Bešiču, ki jo je le potisnil v gol!
21'
  To je Bešičev drugi gol v tej sezoni!
23'
  Rujovič, ki je prav tako sodeloval v akciji za gol Olimpije je zdaj poizkusil s strelom od daleč, a je bil Gracar na mestu.
25'
  Zdaj je proti vratom Triglava streljal še Zeljkovič, a je močno zgrešil cilj.
26'
  GOOOL! Zadel je Šokota Tomo!
27'
  Neverjeten gol Šokote! Žogo je sprejel na sredini igrišča, jo povedel do kazenskega prostora, nakazal strel, vrgel iz igre dva branilca, nato pa za zaključek lepo 'lobal' Gracarja s kakšnih osmih metrov!!!
28'
  Olimpija je na krilih Šokote, zdaj je Jovič lepo podal do Škote, ki je zadel vratnico!
29'
  Na drugi strani odgovarja Triglav prek Dolžana, ki je kar precej zgrešil!
31'
  Najdenov je Triglavu priboril tretji udarec iz kota.
31'
  Menjava: iz igre Dejan Burgar, v igro Alen Krcič.
32'
  Burgarja očitno pesti stara poškodba.
32'
  Četrti kot za Kranjčane.
33'
  Ovčina je streljal od daleč, žoga pa je le nekaj centimetrov zgrešila cilj.
35'
  Najdenov je lepo zaposlil Krciča, ki je slabo streljal z glavo!
36'
  Škerjanc je spet potegnil po desni in v zadnjem trenutku je posredoval Kracar.
37'
  Škerjanc je nastreljal enega od branilcev Triglava.
38'
  Jovič je streljal iz nemogočega položaja, na mestu pa je bil spet Gracar.
41'
  Kranjčani niso izkoristili dveh zaporednih strelov iz kota.
42'
  Brajič je dobro izvedel kot z desne strani igrišča, v gneči je nekdo do Kranjčanov streljal z glavo, a brez težav za Botonjiča.
45'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton.
45+1'
  Radujko je zaustavil obetaven napad Triglava in si prislužil rumeni karton.
45+2'
  Prosti strel s kakšnih 18 metrov za Triglav.
45+2'
  Stjepanović je meril izjemno močno, a za las nenatančno!
45+2'
45+2'
  Vsaj trenutek se bo začel drugi polčas.
45'
45'
  Menjava: iz igre Robert Najdenov, v igro Damir Marijan.
45'
  Menjava: iz igre David Kašnik, v igro Milan Anđelkovič.
45'
  Kot za Olimpijo je slabo izvedel Zeljkovič.
46'
  Zeljkovič je podal iz leve na desno stran do danes razpoloženega Škerjanca, ki je v kazenskem prostoru meril nenatančno.
48'
  GOOOL! Zadel je Erik Salkič!
49'
  Izjemen gol Salkiča! Povsem sam je bil na levi strani kazenskega prostora Triglava, nakar se je odločil za strel in lepo premagal Gracarja.
50'
  Zdaj je Pokorn pokazal svoje strelske sposobnosti. Od daleč je meril izjemno močno, a le za malo mimo desne vratnice Botonjiča!
52'
  Rujovič se je znašel v kazenskem prostoru je določili stranski sodnik, a je vseeno nadaljeval z akcijo in si prislužil rumeni karton.
52'
  Enes Rujovič je dobil rumeni karton.
54'
  Škerjanc povzroča izjemne preglavice Smoleju, ki mu vedno zlahka uide in odda žogo v kazenski prostor. Tokrat je bil na srečo navijačev Triglava nenatančen.
55'
  Davor Škerjanc je dobil rumeni karton.
55'
  Škerjanc je naredil grob prekršek nad Pokornom na sredini igrišča.
59'
  Bobič je storil prekršek nad Dolžanom.
59'
Rdeči karton
  Damir Marijan dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
60'
  Marijan je tam povsem po nepotrebnem, s podplatom grdo startal na stojno nogo Joviča, ki še vedno leži na tleh.
61'
  Joviča so odnesli z nosili, medtem ko je Marijan igral natanko 14 minut.
63'
  11-metrovka za Olimpijo!!!
63'
  GOOOL! Zadel je Zoran Zeljkovič!
64'
  Zeljkoviču je Gracar najprej ubranil strel, nato pa je nogometaš Olimpije žogo le potisnil v gol.
64'
  Miha Gracar je dobil rumeni karton.
65'
  Za gol Olimpije je bil spet najbolj zaslužen Škerjanc. Lepo je sprejel globinsko podajo in preigral vratarja Gracarja, ki ga je povlekel za dres in si prislužil rumeni karton. Olimpija pa si je priigrala 11-metrovko.
65'
  Strel Stjepanovića je branil Botonjič!!!
66'
  GOOOL! Zadel je Enes Rujovič!
67'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Stefan Smiljanič.
68'
  In še opis petega gola; Bešič in Rujovič sta bila povsem sama pred kazenskim prostorom Triglava, Bešič je nato lepo podal do Rujoviča, ki mu ni bilo težko zaključiti.
69'
  Menjava: iz igre Zoran Zeljkovič, v igro Anej Lovrečič.
71'
  Četrti kot za Olimpijo.
72'
  Menjava: iz igre Dragan Ovčina, v igro Matic Sever.
75'
  Šesti kot za Olimpijo.
76'
  Nič se ni izcimilo iz kota Olimpije, ki ima še vedno pobudo.
78'
  Dober predložek iz kota, z glavo je meril Jelar in priboril še en udarec iz kota.
78'
  Z glavo je meril Sever, a preko gola.
80'
  Razpoloženi Škerjanc je še enkrat meril proti golu, vendar je Gracar prebral njegovo namero in ujel žogo.
82'
  Stefan Smiljanič je dobil rumeni karton.
83'
  Smilijanić je padel v kazenskem prostoru Triglava, glavni sodnik Drečnik pa je izvlekel rumeni karton, češ da je nogometaš Olimpije simuliral prekršek.
83'
  Invazija na vrata Triglava. Rujovič je meril nekoliko previsoko s precejšnje oddaljenosti.
85'
  Jelar se je znašel v prepovedanem položaju.
87'
  Lovrečič je imel lepo priložnost za povišanje vodstva, a je bil Gracar spet na mestu.