16. krog |  Lendava, Športni park |  06.11.2010 ob 17.00

Nafta

2 : 2

CM Celje

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Klinc Drago (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Pozdravljeni iz Lendave!
0'
  Tokrat se bosta v tekmi 16. kroga pomerili ekipi Nafte in Celja.
0'
  Obe ekipi sta v hudi rezultatski krizi. Ta je pri Celjanih že prinesla zamenjavo na trenerskem mestu, kjer sedaj 'grofom' poveljuje Stane Bevc.
0'
  Lendavčani so kljub slabim rezultatom v zadnjem času še vedno na visokem tretjem mestu Prve lige si, toda v primeru današnjega poraza ali remija jih na tem mestu lahko prehitijo aktualni prvaki Koprčani.
0'
  Pri gostih manjka kaznovani Danijel Brezič, zaradi poškodb pa ne igrata niti Roki Štraus in Klemen Medved, medtem ko je zaradi enakih razlogov samo na klopi Bekim Kapič.
0'
  Hud udarec za Nafto na današnji tekmi bo zagotoco odsotnost kaznovanega Jožeta Benka, ki je z 11 goli daleč najboljši strelec prve slovenske nogometne lige. Pri domačih poleg Vinka manjka še Vedran Vinko.
0'
1'
  Prvi so s sredine igrišča začeli Celjani, ki jih na današnjem gostovanju spremlja kakih 30 celjskih navijačev.
2'
  Prva akcija na tekmi. Po lepem preigravanju je z desne strani podal Klebčar, a je Murko ujel njegovo podajo.
3'
  Grob prekršek Klebčarja na sredini igrišča nad Lesjakom, vendar jo je argentinski Slovenec odnesel celo brez rumenega kartona.
4'
  Lesjaka so z igrišča odnesli na nosilih.
4'
  Nov prekršek Celjanov. Tokrat nekoliko z desne. Podaja Vassiljev...
5'
  ...najvišje skače Klun, ki pošilja žogo v prvi kot na tekmi.
5'
  Akcija Nafte in še en kot.
8'
  Nova akcija Nafte. Caban je priboril nazaj izgubljeno žogo in jo podal do Buzetija, ki je lepo potegnil ter nato podal v kazenski prostor do Dvorančiča, ki se je sam znašel pred vratarjem Mujčinovičem. Obramba celjskega vratarja in še en kot za domače.
8'
  Iz kota podaja Vassiljev...
8'
  ...najvišje skače Bečiri, ki strelja z glavo...
8'
  ...PREČKA!!!
10'
  Na drugi strani hitra akcija Celja. Beršnjak je podal pred vrata do Klebčarja, a je domača obramba pravočasno prestregla žogo.
10'
  Nova akcija iz katere so gostje iztržili prvi kot.
11'
  Gobec pošilja slab predložek, žoga se je odbila nazaj do Gobca, ki pa je ustrelil visoko preko vrat.
14'
  Po odličnem začetku Nafte, so sedaj gostje prevzeli pobudo.
15'
  S strelom s kakih 40-ih metrov je poizkusil nekdanji 'Naftaš' Amel Mujakovič, a je njegov strel zletel mimo gola.
17'
  Lendavsko akcijo je po dolgem času izpeljal Buzeti, ki pa je na koncu slabo podal.
20'
  Vöröš je lepo podal v lazenski prostor, kjer je bil najbolj priseben Bezjak, ki je izbil žogo.
21'
  Klebčar je poizkušal s prodorom, toda neuspešno.
23'
  Dogajanje se je sedaj preselilo na tribune, kjer so se po 20-ih minutah prebudili še domači navijači, tako da sedaj tekmo spremlja fantastično vzdušje, za katerega sta poskrbeli obe navijaški skupini, domače Gorgone ter gostujoči celjski Grofi.
23'
  Dobra dolga podaja v konico napada, kjer je Čadikovskega zaustavil Bečiri.
25'
  Hiter napad Nafte je s strelom iz neposredne bližine zaključil Dvorančič.
25'
  Dva kota Nafte zapored, a sta bila to le dva slaba predložka.
26'
  Buzeti je poizkušal s prodorom po levi strani, ki mu je uspel, a je mladi lendavski nogometaš nato slabo podal žogo in priložnost je splavala po vodi.
27'
  Čadikovski je z roba kazenskega prostora lepo podal do Klebčarja, ki je imel na desetih metrih od gola idealno priložnost za nevaren strel proti golu, a se je odločil za preigravanje in izgubil žogo.
28'
  Dolga lendavska žoga v celjski kazenski prostor, kjer je Dvorančič poizkušal s konicami prstov preusmeriti žogo proti vratom, a je bil za las prekratek.
29'
  Dobro preigravanje Buzetija, ki je izsilil kot.
30'
  Bezjak je lepo preigraval na desni strani, nato podal v kazenski prostor, kjer pa so domači izbili žogo.
33'
  Vassiljev je poslal predložek pred vrata, kjer je bil Dvorančič za las prekratek, da bi lahko ustrelil proti vratom.
34'
  Klebčar je dobil žogo na levi strani kazenskega prostora ter nato ustrelil proti vratomv. Dobra obramba Murka.
35'
  GOOOL! Zadel je Maximiliano Klebčar!
35'
  Maximiliano Klebčar je dobil rumeni karton.
36'
  Najprej so imeli Celjani kot z leve strani. Beršnjak je nevarno poslal pred vrata. Žoga je šla neposredno proti vratom, a jo je Murko izbil v nov kot iz katerega je z glavo zadel Klebčar.
38'
  Čadikovski je lepo preigraval ter nato podal pred vrata, kjer pa je lendavska obramba razčistila položaj.
39'
  Z velike razdalje (30 metrov) je nevarno sprožil Zajc. Žoga je šla za las mimo vrat.
39'
  Menjava: iz igre Patrik Vöröš, v igro Peter Gerenčer.
40'
  Klebčar je lepo podal v globino do Zajca, ki je imel priložnost, da sam krene proti lendavskim vratom, a ni uspel ujeti žoge.
42'
  V novi celjski akciji je Bezjak poizkušal s podajo, toda na pravem mestu je bil Bečiri.
43'
  V novem napadu so Celjani...
44'
  ...žoga gre iz desne strani na levo, kjer jo je Klebčar z glavo podal v kazenski prostor do Čadikovskega...
44'
  ...ta pa je nastavil žogo za strel Zajcu, ki pa je ustrelil preveč ležerno in žoga je zletela čez gol.
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45'
  Beršnjak je napravil prekršek nad Dvorančičem povsem na robu kazenskega prostora.
45+1'
  Žogo si je nastavil Vassiljev...
45+1'
  ...ustrelil proti vratom...
45+1'
  ...in v kazenskem prostoru zadel Mujakoviča.
45+1'
45'
47'
  Prvi kot v drugem polčasu. Pred Buzetijem je žogo izbil Bezjak.
48'
  Predložek pred vrata, v gneči se je žoga odbila na drugo vratnico, kjer jo je za las zgrešil Čeh.
50'
  Stjepan Caban je dobil rumeni karton.
50'
  Iz prostega strela so Celjani iztržili kot.
51'
  S predložkom je poizkušal Gobec, vendar so bili Lendavčani na pravem mestu.
52'
  Še en prosti strel za Celje na sredini igrišča.
53'
  Strel Zajca je obranil Murko.
54'
  Nov prosti strel za Celje. Tokrat je razdalja 30 metrov, kar je ravno prav za Gobca...
54'
  ...ki strelja tik pod prečko...
54'
  ...toda Murko s pravo parado brani.
55'
  Klun je blokiral poizkus Dvorančiča.
56'
  Nafta ima vse večjo terensko premoč, Celjani pa se osredotočajo na protinapade.
57'
  Arpad Vaš je po dobri domači akciji streljal za las mimo gola.
58'
  Prosti strel za Nafto bo izvajal Vassiljev. Razdalja je 30 metrov.
58'
  Estonski reprezentant je zadel živi zid.
59'
  Odličen strel Gerenčerja in odlična obramba Mujčinoviča.
60'
  Igra z roko Mujakoviča na robu kazenskega prostora.
60'
  Slab strel in brez nevarnosti za gostujoča vrata.
60'
  Aleš Kačičnik je dobil rumeni karton.
62'
  Uigrana akcija iz kota. Z roba kazenskega prostora je s pravo bombo poizkušal Vaš, ki pa je zadel enega izmed celjskih nogometašev, sledil je še en strel domačih, a tudi tokrat je žoga zadela enega izmed gostov.
64'
  Nova lepa akcija Nafte. Po nekaj podajah v kazenskem prostoru je na koncu z glavo meril Dvorančič, a je žoga zletela malce previsoko in končala za golom.
65'
  Matjašec je ustrelil od daleč, toda nenatančno.
67'
  Slab predložek Vassiljevega s prostega strela.
68'
  Čadikovski je sam stekel proti vratarju Murku...
68'
  ...a je bil v offsidu.
69'
  GOOOL! Zadel je Peter Gerenčer!
70'
  Rezervist Gerenčer, ki je v igro vstopil že v prvem polčasu je celjskega vratarja Mujčinoviča premagal s strelom od daleč.
71'
  Po prejetem zadetku, so Celjani spet nekoliko bolj pritisnili proti domačemu golu.
71'
  Menjava: iz igre Maximiliano Klebčar, v igro Marijo Močič.
73'
  Dolga akcija Celja, ki jo je na koncu prekinil Matjašec.
74'
  Strel Simona Kluna od daleč je zletel preko gola.
76'
  Čadikovski je lepo podal do Zajca, ki se je namesto za strel odločil za podajo in zapravil napad.
77'
  Atraktiven poizkus Čadikovskega, ki pa je slabo zadel žogo, ki je komaj prišla do lendavskega vratarja Murka.
77'
  Nevaren strel Lesjaka od daleč. Mujčinovič brani.
77'
  Še en poizkus Lesjaka. Tokrat mimo gola.
79'
  Nevaren protinapad Celja. Čadikovski je šel nekoliko preveč v levo in nato ustrelil preko gola.
79'
  Menjava: iz igre Slaviša Dvorančič, v igro Miha Kokol.
80'
  Lepa akcija Celja, a se je Močič znašel v offsidu.
81'
  Miha Kokol je dobil rumeni karton.
82'
  GOOOL! Zadel je Dragan Čadikovski!
82'
  Nezbrana lendavska obramba je dopustila Čadikovskemu da je prišel do žoge v kazenskem prostoru, kjer je nato s strelom po tleh matiral nemočnega vratarja Murka.