35. krog |  Ajdovščina, Nogometni stadion Ajdovščina |  21.05.2011 ob 18.00

Primorje

1 : 2

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Ajdovščine, kjer smo pravkar dobili zapisnik, kar pomeni, da tekma Primorje - Maribor ni vprašljiva.
0'
  Ekipi se ogrevata. Zaenkrat nimamo nobene informacije, ali bodo ajdovski nogometaši še kako opozorili na svoje težave.
0'
  Na klopi Primorja ni trenerja, ekipo je po posvetu z igralci sestavil tehnični vodja Miran Lulik. V moštvu ni kapetana Almirja Tanjiča, Simona Živca, Saše Aleksandra Živca, Nevena Čuturila in Saše Ogriča. V ekipi ni tudi Jake Ihbeisheha, ki si bo tekmo ogledal s tribune.
0'
  V gostojučem taboru ni kaznovnega Timoteja Dodleka, zaradi poškodb počivajo Milec, Mejač, Mertelj in Pridigar.
0'
  Mariborčani so seveda na pragu novega naslova državnega prvaka, za potrditev devete lovorike potrebujejo le točko.
0'
  Glede na razmerje moči in tudi glede na aktualno dogajanje je seveda pričakovati, da bo tekma potekala po gostujočih notah.
0'
  Za nostalgike zgolj podatek, da je Maribor v Ajdovščini nazadnje zmagal v spomladanskem delu sezone 2005/06.
0'
  Gledalcev tudi danes ne bo veliko, je pa precejšnje zanimanje novinarjev. Večina je prišla zaradi pričakovane promocije novega prvaka.
0'
  Napeto pričakovanje začetka tekme, zadnje domače tekme Primorja v tej sezoni...
0'
  Ekipi sta na igrišču, tekma se bo očitno začela brez vsakršnih posebnosti.
0'
  S sredine začenjajo Mariborčani.
0'
1'
  Silovit uvodni pritisk Maribora.
1'
  Maribor ima udarec iz kota.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Milidrag Marič. Dobil ga je Dejan Mezga.
4'
  Tavares je bil sam pred Suhonjičem, ki je njegov strel zaustavil.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Etien Velikonja.
6'
8'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Vladimir Ostojič.
9'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Danijel Dežmar.
10'
  Streljal je Joao Gabrijel Da Silva, a mimo vrat.
12'
13'
  Domača ekipa zaenkrat uspešno odvrača gostujoče napade.
14'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mark Božič. Dobil ga je Aleš Majer.
15'
15'
  Goran Cvijanovič v prepovedanem položaju.
16'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
17'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Nejc Kolman.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amer Jukan.
18'
  S prostega strela z leve strani je sprožil Jukan, Radan je žogo ujel.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Božičič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
19'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
22'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Amer Jukan.
23'
  še vedno brez zadetkov. In tudi brez strelov proti vratom v zadnjih minutah.
24'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Amer Jukan.
25'
  Streljal je Amer Jukan, a mimo vrat.
26'
  Zanimivo, tekma je v teh trenutkih enakovredna.
27'
27'
  Velikonja je prodrl po levi, sprožil z levico in zatresel prečnik ajdovskih vrat.
29'
29'
  Etien Velikonja v prepovedanem položaju.
31'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Saša Božičič.
31'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
32'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Nejc Vidmar.
34'
  Primorje je izpeljalo nekaj obetavnih protinapadov, a brez zaključka.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tim Lo Duca.
36'
  Maribor trenutno igra z desetimi, saj je Mezga ob robu igrišča zaradi poškodbe.
36'
  Mezga se je vrnil na igrišče.
36'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Saša Božičič.
38'
39'
  Viler je imel na nogah obetaven strel, a je zgrešil.
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Saša Božičič.
42'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Rajko Rep.
42'
  GOOOL! Zadel je Nejc Kolman!
44'
  Nejc Kolman je zaustavil žogo in z okrog 25 metrov sprožil ter premagal Radana. Ajdovci so že pred tem nekajkrat zapretili, tokrat so "grožnjo" uresničili.
45'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Vladimir Ostojič.
45+1'
45+1'
  Kdo bi si mislil: Primorje je dobilo prvi polčas.
45+1'
  Mariborčani so bili več pri žogi in konstantno napadali, nazadnje pa vodilni gol Primorja.
45+1'
  Pri Mariboru se pred nadaljevanjem obeta menjava.
45'
45'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Robert Berič.
45'
46'
  Streljal je Aleksander Rajčevič, a mimo vrat.
47'
  Po kotu in gneči je imel Rajčevič "smrtno" priložnost, a je streljal mimo vrat
47'
  Tim Lo Duca v prepovedanem položaju.
47'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Milidrag Marič.
48'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mark Božič. Dobil ga je Nejc Potokar.
48'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Tim Lo Duca.
49'
49'
50'
  Tavares je od blizu streljal z glavo, Suhonjič je žogo odbil v kot.
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Vidmar. Dobil ga je Robert Berič.
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mark Božič.
53'
53'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Luka Škrbina.
54'
  Še ena vratnica, zadel jo je Tavares!!
55'
  Nov silovit nalet Maribora. Ajdovci se zgolj branijo.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mark Božič.
57'
58'
  Streljal je Nejc Potokar, a mimo vrat.
58'
  Berič je po desni prodrl proti vratom, Suhonjič je strel uspešno blokiral in žogo izbil v kot.
59'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Potokar. Dobil ga je Mark Božič.
59'
  Nejc Potokar je dobil rumeni karton.
61'
  Še naprej popolna mariborska ofenziva.
63'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Dobil ga je Nejc Kolman.
64'
  Streljal je Danijel Dežmar, a mimo vrat.
65'
  Dežmar je z močnim strelom s sredine za las zgrešil mariborska vrata.
65'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Dobil ga je Amer Jukan.
66'
  Rajko Rep je dobil rumeni karton.
66'
67'
  Primorje ima udarec iz kota.
69'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
70'
  Še ena izjemna priložnost Maribora; z glavo jemimo vrat streljal Berič.
71'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
71'
  Po dolgi podaji z leve, je Tavares na drugi vratnici žogo zanesljivo zabil v mrežo.
74'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Saša Božičič.
74'
75'
76'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Rajko Rep je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
77'
  Rajko Rep je simuliral prekršek in prejel drugi rumeni karton.
79'
79'
  Menjava: iz igre Nejc Kolman, v igro Gregor Marc.
81'
  Menjava: iz igre Aleš Majer, v igro Matic Črnic.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Marc. Dobil ga je Mitja Viler.
83'
84'
  GOOOL! Zadel je Robert Berič!
85'
  Po podaji iz kota in gneči pred vrati, je močno sprožil Berič inpremagal Suhonjiča. Gol za naslov prvaka?
87'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Amer Jukan.
89'
  3 minute sodniškega dodatka.
89'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Vidmar. Dobil ga je Etien Velikonja.
90+3'
90+3'
  Mariborčani so z obilo težavami potrdili naslov prvaka. Njihova 9. zvezdica in zasluženo slavjena sredini ajdovskega igrišča.