5. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  13.08.2011 ob 20.00

0 : 4

HIT Gorica

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Vehar Jože (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz sončnega Kopra, kjer pričakujemo prvi letošnji primorski derbi.
0'
  Koprčani v zadnjih dveh sezonah niso izgubili primorskega derbija. Novogoričani so nazadnje slavili na zadnji tekmi sezone 2008/09, ko je bilo v Športnem parku 1:0. Na začetku te sezone so nazadnje zmagali tudi na Bonifiki; za 1:3 je trikrat zadel Etien Velikonja.
0'
  V skupnem seštevku bosta edina letošnja primorska rivala odigrala 55. tekmo. Koper ima 16 zmag, Hit Gorica 21., 17 tekem se je končalo z remijem. Gol razlika je 68:76.
0'
  V novogoriškem taboru ni težav s poškodbami ali kartoni, v koprskem ni Handanagića, Bubanje in Marčete, ki še vedno sanirajo poškodbe, Grižonič je prenehal z igranjem na tem nivoju in bo igral za Ankaran, David Bunderla se je vrnil v rojstni Kranj.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče.
0'
  Tudi tokrat bo zanimiv nastop "bivših:" Kovačeviča in Osterca.
0'
  Prvi bodo s sredine igrišča krenili Koprčani.
0'
1'
  Na tribunah Bonifike zaenkrat pravo gledališko vzdušje.
2'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
2'
3'
  Drugi zaporedni kot za Koper.
4'
4'
  Koper ima pobudo. Tretji kot zanje.
4'
  GOOOL! Zadel je William Franklin Vicente!
5'
  Po dolgi podaji je Vicente prodrl na rob kazanskega prostora in ko je že kazalo, da bo izgubil dvoboj je iznenada sprožil iz obrata in zadel levi spodnji kot Hasičevih vrat.
6'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
6'
  Zarifovič je igral z roko.
7'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič.
7'
  Zarifovič je namerno igral z roko in zato upravičen rumeni karton.
7'
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vito Plut.
9'
  Plut je sprožil z razdalje, Hasič je imel nekaj težav, da je ukrotil žogo.
11'
  Še naprej pobuda Kopra, toda vodijo Novogoričani.
12'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Siniša Linič. Dobil ga je Goran Galešič.
13'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut.
13'
  Vito Plut je v napadu žogo zaustavil z roko.
17'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
18'
  Streljal je Ivan Brečevič, a mimo vrat.
19'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Dobil ga je Aljaž Struna.
19'
20'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Aljaž Struna.
22'
  Koper še naprej s pobudo, Novogoričani nadzirajo minimalno vodstvo.
22'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Miha Blažič.
23'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Dobil ga je Rok Buzeti.
24'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Dobil ga je Goran Galešič.
25'
  Vito Plut v prepovedanem položaju.
26'
  Novogoričani spet vzpostavljajo ravnotežje na sredini igrišča.
26'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
28'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Davor Bagarič.
29'
29'
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aljaž Struna.
32'
  Streljal je Goran Galešič, a mimo vrat.
32'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Konstantin Vassiljev. Dobil ga je Goran Galešič.
33'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Ivan Brečevič.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Konstantin Vassiljev.
34'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Osterc. Dobil ga je Miha Mevlja.
34'
36'
37'
  Igra je spet povsem odprta.
37'
  William Franklin Vicente v prepovedanem položaju.
39'
41'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Dobil ga je Vito Plut.
43'
44'
  Goran Galešič v prepovedanem položaju.
45'
45'
  Brez sodniškega dodatka v prvem polčasu. Gledalci so domačo ekipo z igrišča pospremili z žvižgi.
45'
  Novogoričani so z vodilnim zadetkom zagotovo naredili veliko delo, saj so v nadaljevanju zanesljivo nadzirali minimalno prednost. Koprska igra je zaenkrat daleč od cilja, daleč od prve letošnje zmage.
45'
45'
  Menjava: iz igre Siniša Linič, v igro Naser Kajtazi.
46'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Naser Kajtazi. Dobil ga je Goran Galešič.
46'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Naser Kajtazi. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
47'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Ivica Guberac.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič.
48'
  Bojan Đukič je dobil rumeni karton.
49'
  Đukič je na začetku gostujoče akcije nepravilno zaustavil Vicenteja. Sodnik je počakal do strela Galešiča in nato opomnil domačega branilca.
50'
51'
  GOOOL! Zadel je Vito Plut!
51'
  Plut je izvrstno zadel s prostega strela. Žogo je poslal preko živega zidu, Hasič je bil nemočen!!
52'
54'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Aljaž Struna.
55'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Bojan Đukič.
56'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Struna. Dobil ga je Dejan Žigon.
56'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Naser Kajtazi.
57'
  Streljal je Konstantin Vassiljev, a mimo vrat.
57'
  Menjava: iz igre Aljaž Struna, v igro Urban Žibert.
57'
59'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Dobil ga je Ivan Brečevič.
60'
61'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Dobil ga je Vito Plut.
61'
  Damir Hadžič je dobil rumeni karton.
62'
64'
64'
  Odličen strel Galešiča, Hasič je žogo odbil v kot.
64'
65'
  Vicente je že drugič na nosilih.
66'
  Vicente ne bo mogel nadaljevati, pripravlja se Kris Jogan.
66'
  Menjava: iz igre William Franklin Vicente, v igro Kris Jogan.
66'
68'
  Novogoričani so vse bliže zmagi, Koprčani na pragu novega zaporednega neuspeha, saj jim igra ne steče.
70'
70'
  Menjava: iz igre Ivan Brečevič, v igro Amir Karič.
71'
71'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
72'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Dobil ga je Konstantin Vassiljev.
75'
76'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Dalibor Stojanovič.
78'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Amir Karič. Dobil ga je Goran Galešič.
79'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Dobil ga je Kris Jogan.
79'
  Streljal je Vito Plut, a mimo vrat.
81'
  Menjava: iz igre Miha Mevlja, v igro Danjel Rakušček.
82'
  Novogoričani še naprej zelo zanesljivo nadzirajo igro. Koprčani so nemočni, tekma pa vse manj zanimiva.
82'
  Kris Jogan v prepovedanem položaju.
83'
  GOOOL! Zadel je Goran Galešič!
84'
  Po globinski podaji Nejca Mevlje je Galešič prehitel domače branilce, vrgel enega izmed njih iz igre in z močnim strelom premagal Hasiča.
85'
  Dolgo pričakovana zmaga Hita Gorice proti Kopru je torej priigrana!
86'
87'
  Hiter novogoriški prodor po levi strani, nazadnje je Alen Jogan podal pred gol, kjer je bil v pravem trenutku na pravem mestu Plut in žogo zanesljivo zabil v mrežo. Hasič je bil nemočen, obramba ga je spet pustila na cedilu.
87'
90'
  2 minuti sodniškega dodatka.
90'
90'
90'
90+1'
  Nepomembna trenutna premoč Kopra.
90+1'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Dobil ga je Bojan Đukič.
90+2'
90+2'
  Novogoričani so glavni del naloge opravili v prvem polčasu, ko so si z 1:0 podredili Koprčane in jim niso dovolili, da bi se vrnili v igro. Bleščerča gostujoča zmaga in hud poraz gostiteljev.