9. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  18.09.2011 ob 20.00

2 : 2

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Likič Aleksander (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Kopra, kjer bo odigrana še zadnja tekma tega kroga. Na Obali močno dežuje in pogoji za igro bodo zelo težki.
0'
  Koper se je po slabem uvodu v novo sezono pobral in v Kranju priigal težko pričakovano prvo zmago v sezoni. Med tednom mu je uspela tudi odmevna pokalna zmaga, saj je na pokalni tekmi premagal Olimpijo.
0'
  Mariborčani se po neuspehu v prvem krogu lige Evropa znova vračajo na domače prizorišče. Bodo Milanič in njegovi varovanci preboleli poraz iz Brughe?
0'
  Ekipi bosta odigrali 62. medsebojno tekmo. Koper je zmagal sedemnajstkrat, Maribor pa petindvajsetkrat. Devetnajst tekem se je končalo z remijem.
0'
  Zadnja vremenska novica: na Obali v tem trenutku manj dežuje in kot zaenkrat kaže tekma ni vprašljiva. V zadnji uri se je precej ohladilo, saj je sedaj temperatura le 17 stopinj.
0'
  Kot je znano sta se koprski nogometni in rokometni prvoligaš odločila za tesnejše sodelovanje. Današji derbi z Mariborom bo s tribun spremljala celotna ekipa rokometnih prvakov, v prvi naslednji priložnosti bodo nogometaši vrnili obisk in se poddali na tribune dvorane Bonifika. Sodelovanje vključuje tudi dogovarjanje o terminih tekem, tako da se ne bi zgodilo, da bi ekipi igrali istočasno.
0'
3'
  Igra je zaenkrat zadržana, kljub močnemu deževju pa je igrišče odlično pripravljeno za nogometno tekmo.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sanjin Gavrič. Dobil ga je Etien Velikonja.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Siniša Linič. Dobil ga je Aleš Mejač.
5'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
6'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Srebrenko Posavec.
6'
  Streljal je Milan Osterc, a mimo vrat.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Siniša Linič. Dobil ga je Martin Milec.
7'
  Goran Cvijanovič v prepovedanem položaju.
10'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
11'
  Tekma je odprta, obe ekipi sta usmerjeni v napad.
12'
13'
  Streljal je Martin Milec, a mimo vrat.
14'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Srebrenko Posavec.
15'
  Še vedno zmeren dež v Kopru in trenutki manj zanimive igre.
16'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aganović Adnan. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
18'
  GOOOL! Zadel je Davor Bubanja!
20'
  Osterc je sprejel odbito žogo in jo podaljšal proti sredini kazenskega prostora, kjer je zadela enega od Mariborčanov in prišla na noge Bubanji, ki je neoviran zadel levi spodnji kot gostujočih vrat.
20'
21'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Lesjak.
21'
  Prekršek je utrpel Siniša Linič .
22'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Bagarič. Dobil ga je Robert Berič.
23'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
24'
  Po kotu in gneči so Mariborčani dobor zaustavili napad gostiteljev.
25'
  GOOOL! Zadel je Zoran Lesjak!
26'
  Odlična globinska podaja Cvijanovič, Lesjak pa je na robu kazenskega prostora "vrgel" iz igre Handanagiča in zadel desni spodnji kot Nenezičevih vrat.
26'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Dobil ga je Etien Velikonja.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sanjin Gavrič. Dobil ga je Mitja Viler.
28'
  Sanjin Gavrič je dobil rumeni karton.
29'
30'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Davor Bagarič.
30'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Milan Osterc.
31'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Srebrenko Posavec.
31'
  Aleš Mejač je dobil rumeni karton.
32'
  Mejač je z ostrim prekrškom podrl Posavca.
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Srebrenko Posavec. Dobil ga je Zoran Lesjak.
33'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Siniša Linič.
33'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aganović Adnan.
34'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
36'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Davor Bubanja.
36'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
38'
38'
  Zoran Lesjak je dobil rumeni karton.
38'
  Milan Osterc v prepovedanem položaju.
40'
  Po prostem strelu je Osterc zadel z glavo, toda stranski sodnik je signaliziral nedovoljeni položaj koprskega napadalca. Zelo dvomljiva situacija!!
40'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Siniša Linič. Dobil ga je Zoran Lesjak.
45'
  2 min. sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  Koprčani so bili boljši nasprotnik, izenačenje ob polčasu pa obeta zanimivo in tudi borbeno nadaljevanje.
45+2'
  Še vremenski podatek: v Kopru je nehalo deževati.
45+2'
  Med polčasom smo si ogledali počasen posnetek "zadetka" Milana Osterca in ugotovili, da je bil v prepovedanem položaju. Torej pravilna sodniška odločitev.
45'
46'
47'
47'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Bojan Đukič.
50'
50'
  GOOOL! Zadel je Bojan Đukič!
52'
  Po podaji iz kota je v mariborskem kazenskem prostoru odlično odreagiral Đukić in z glavo natančno pomeril v levi spodnji kot Handanovičevih vrat. Izjemen zadetek!
55'
55'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Dobil ga je Aganović Adnan.
56'
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Dobil ga je Martin Milec.
57'
  Bojan Đukič je dobil rumeni karton.
58'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Osterc. Dobil ga je Željko Filipovič.
59'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič.
60'
  Menjava: iz igre Aleš Mejač, v igro Marcos Morales Tavares.
60'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Aganović Adnan.
62'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Handanagič. Dobil ga je Robert Berič.
63'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
64'
  Berič je iz igre vrgel Đukiča in ostro podal na sredino kazenskega prostora, kjer je Tavareš ob prvem stiku z žogo zanesljivo zadel. Močan in neubranljiv strel.
67'
  Menjava: iz igre Siniša Linič, v igro Matej Pučko.
70'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je Aganović Adnan.
71'
71'
  Menjava: iz igre Davor Bubanja, v igro Doris Kelenc.
74'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aganović Adnan. Dobil ga je Robert Berič.
75'
  Tekma je še naprej zelo dinamična, manjka le več strelov proti vratom.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aganović Adnan. Dobil ga je Zoran Lesjak.
77'
  Aganović Adnan je dobil rumeni karton.
79'
  Streljal je Aganović Adnan, a mimo vrat.
79'
  Menjava: iz igre Aganović Adnan, v igro Urban Žibert.
81'
  Tik pred menjavo je podaji Osterca, Aganovič stekel proti golu, a se mu strel ni posrečil.
81'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Davor Bagarič.
81'
83'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Doris Kelenc. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
83'
  Streljal je Davor Bagarič, a mimo vrat.
84'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sanjin Gavrič. Dobil ga je Robert Berič.
84'
  Po podaji Kelenca je imel Bagarič odprl strel, a je sprožil preko vrat.
85'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Sanjin Gavrič.
86'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Doris Kelenc.
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
87'
  Davor Bagarič je dobil rumeni karton.
88'
  Velikonja je z roko zadel Bagariča, ki je ob tem protestiral in si prislužil rumeni karton.
88'
  V zadnjih minutah je pobuda povsem mariborska.
89'
  Streljal je Marcos Morales Tavares, a mimo vrat.
90'
  3 min. sodniškega dodatka.
90'
90'
  Enes Handanagič je dobil rumeni karton.
90'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Handanagič. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
90+1'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
90+1'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Dalibor Volaš.
90+3'
90+3'
  Za nami je dinamična in tudi dovolj kvalitetna nogometna tekma. Delitev točk je pravična. Težko je reči, kdo je bil bliže zmagi, saj sta ekipi do konca igrali odprto.
90+3'
  To je vse iz Kopra, kjer se je tekma začela v dežju, ki pa je že ob koncu prvega polčasa ponehal.