10. krog |  Nova Gorica, Športni park |  21.09.2011 ob 20.00

HIT Gorica

1 : 1

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Patarić Dejan (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Dobrun Žiga (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Nove Gorice, kjer čakamo na začetek derbija 10. kroga.
0'
  Ekipi bosta odigrali že 70. medsebojno prvenstveno tekmo. Zadnjo, oziroma prvo letošnjo so v Ljudskem vrtu z2.1 dobili Mariborčani.
0'
  V domačem taboru zaradi kazni ni Alena Jogana, zaradi poškodbe pa Buzetija.
0'
  Darko Milanič je pripotoval brez kaznovanega novinca Lesjaka in poškodovanih Mezge, Ibraimija, Mejača in Vilerja.
0'
  Na zadnjih petih medsebojnih tekmah ena zmaga Hita Gorice in štiri mariborske.
0'
  Maribor ima po prvi četrtini prvenstva 20 točk, Hit Gorica 14. Vijoličasti so bili poraženi samo na Stožicah, Hit Gorica ima štiri poraze.
0'
  V Novi Gorici so odlični pogoji za igro, malce večjii kot običajno bo tudi obisk gledalcev.
0'
  Še en pogled na medsebojne tekme: Mariborčani imajo 36 zmag, Novogoričani 23, 11 tekem se je končalo z remijem.
0'
  Hit Gorica na domačem igrišču Maribora ni premagala že dve sezoni!
0'
  Ekipi sta na igrišču. Derbi je pred vrati.
0'
0'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Robert Berič.
2'
3'
  Gostje iz Maribora imajo uvodno pobudo.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente.
5'
  HIter prodor Vicenteja po desni in dobra obramba Handanoviča.
5'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Dobil ga je Etien Velikonja.
7'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Dalibor Stojanovič.
13'
  Po začetni obojestranski pobudi, se je tekma nekoliko umirila.
14'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Dobil ga je Goran Galešič.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Dobil ga je Robert Berič.
16'
  Dejan Trajkovski je dobil rumeni karton.
17'
  Trajkovski je na sredini igrišča podrl Vicenteja, domači so krenili v protinapad, ki pa ni uspel. Sodnik je po koncu akcije opomnil Trajkovskega.
17'
18'
19'
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Stojanovič. Dobil ga je Martin Milec.
21'
  Streljal je Robert Berič, a mimo vrat.
22'
  Prva resna napadalna akcija Maribora: Milec je podal z desne, Berič pred vrati psprožil iz prve in za malogrešil.
23'
24'
  Menjava: iz igre Dejan Trajkovski, v igro Aleš Majer.
25'
  Robert Berič v prepovedanem položaju.
26'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Milec. Dobil ga je Dalibor Stojanovič.
27'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Dalibor Stojanovič.
29'
  Gostje spet v minutah naleta.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Berič.
31'
32'
  Berič je močno streljal z okrog 30 metrov, Simčič je z odlično parado žogo odbil v kot.
32'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Martin Milec.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Dobil ga je Robert Berič.
33'
  Matija Širok je dobil rumeni karton.
34'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Goran Galešič.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič.
35'
  Izjemen prosti strel Galešiča z velike razdalje, Handanovič je žogo odbil končala je v kotu.
35'
35'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Stojanovič. Dobil ga je Aleš Mertelj.
40'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Goran Galešič.
41'
42'
  Spet igra okrog sredine igrišča in nekaj več prekrškov.
42'
  Streljal je Goran Galešič, a mimo vrat.
42'
  Močan strel Galešiča s prostega strela z razdalje. Žoga za malo mimo leve vratnice Handanovičevih vrat.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer. Dobil ga je Robert Berič.
45+1'
45+1'
  Brez golov v prvem polčasu sicer odprte tekme.
45+1'
  V domačem taboru je najbolj aktiven Galešič, obrambi modrih povzroča največ težav Berič.
45+1'
  Novogoričani so vijoličaste na domačem igrišču nazadnje premagali na koncu sezone 2008/09, ko je bilo 3:0. Potem pa štiri tekme in tri zmage Mariborčanov in ena domača.
45'
46'
  Trenerja na začetku drugega polčasa nista menjala začetnih enajsteric.
46'
46'
47'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je William Franklin Vicente.
48'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
48'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
49'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Matija Širok.
49'
50'
  Streljal je Miha Mevlja, a mimo vrat.
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Dobil ga je Etien Velikonja.
53'
53'
  Zaenkrat na igrišču prevladuje zgolj borbenost.
55'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Miha Mevlja.
56'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Dobil ga je Aleksander Rajčevič.
57'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Aris Zarifovič.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Stojanovič. Dobil ga je Marcos Morales Tavares.
58'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
59'
  Prvi strel v okvir vrat: po kratki podaji s prostega strela je sprožil Tavares, Simčič je žogo zanesljivo ujel.
59'
59'
  11 - metrovka za Hit Gorico.
60'
Rdeči karton
  Aleš Mertelj dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
62'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Vito Plut je zgrešil enajstmetrovko!
62'
63'
  Po gneči pred vrati je Ponis dosodil najstrožjo kazen in izključil Mertlja. Strel Pluta je Handanovič ujel!!
64'
  GOOOL! Zadel je Vito Plut!
66'
  Po podaji Široka z desne, je iz prve pred vrati sprožil Plut in zanesljivo premagal Handanoviča ter se odkupil za zgrešeno enajstmetrovko.
66'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
67'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Dalibor Volaš.
69'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Robert Berič.
70'
  Miha Mevlja je dobil rumeni karton.
70'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
71'
  William Franklin Vicente v prepovedanem položaju.
72'
  Menjava: iz igre Nebojša Kovačevič, v igro Danjel Rakušček.
75'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
76'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Berič. Dobil ga je Uroš Celcer.
77'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Dobil ga je Aleš Majer.
78'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Dobil ga je Goran Galešič.
78'
80'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Dobil ga je Goran Galešič.
80'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Celcer.
80'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Kris Jogan.
81'
83'
84'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Danjel Rakušček. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
85'
  Kris Jogan v prepovedanem položaju.
86'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Aris Zarifovič.
87'
88'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
89'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
90'
  Po podaji s prostega strela, je Tavares z glavo premagal Simčiča.
90'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Goran Galešič.
90+1'
  3 minute sodniškega dodatka.