13. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  01.10.2011 ob 19.00

Olimpija

1 : 1

Nafta

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Gostenčnik Gregor (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lep pozdrav s Stožic, kjer bomo nocoj spremljali srečanje 13. kroga med Olimpijo in Nafto.
0'
  V preteklosti smo videli devet obračunov teh dveh tekmecev, statistika pa je močno na strani zeleno-belih, saj so dobili pet tekem. Dvakrat je zmagala Nafta.
0'
  Kot zanimivost povejmo, da Naftaši na zadnjih štirih prvenstvenih tekmah proti Olimpiji niso zmagali.
0'
  Olimpija je na 12 tekmah zbrala 21 točk, kar je isto kot vodilni Maribor, ki je sicer odigral tekmo manj. Nafta jih je zbrala 13 in se nahaja na osmem mestu.
0'
  Za zeleno-bele tokrat ne bodo zaigrali: Ivelja, Ranič, Rujovič, Delamea, Bešič, Lovrečič.
0'
  Lendavčani ne bodo mogli računati na kaznovanega Tomažiča Šerugo.
0'
  Olimpija je na zadnji tekmi izgubila s HiT Gorico, Nafta pa je z derbija z Muro odnesla točko.
0'
  Zeleno-belim se nocoj pripisuje nekaj več možnosti za zmago, vendar so Lendavčani v letošnji sezoni že dokazali, da lahko igrajo tudi proti najboljšim. Spomnimo, v 11. krogu so premagali Maribor!
0'
  Prvi enajsterici moštev sta že na zelenici. Tekma se bo vsak čas začela!
0'
2'
  Nafta v prvih nekaj trenutkih povsem enakovreden tekmec Olimpiji.
3'
  Lendavčani so postavljeni nekoliko bolj ofenzivno, to se je pred tekmo pričakovalo, vseeno pa kažejo tudi željo po dosegi zadetka.
5'
  Vaš je dobro potegnil po levi strani in zaposlil Zelka, ki je v Nafto prišel iz Odrancev, a je napadalec hitro izgubil žogo.
5'
  Streljal je Filip Valenčič, to je bil slab strel nekdanjega nogometaša Interblocka.
7'
  Dragan Čadikovski v prepovedanem položaju, sicer ga je dobro zaposlil Jovič.
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
9'
  Nafta ima udarec iz kota.
10'
  Matic Fink v prepovedanem položaju, jezijo se na klopi Olimpije, češ da je stranski sodnik napravil napako.
13'
  Nafta se je nekoliko bolj odprla, kar pomeni več možnosti za dosego zadetka zeleno-belih...
13'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Patrik Raduha. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
14'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat, ni dosti manjkalo, da bi presenetil Pršo!
17'
  NEVARNA AKCIJA OLIMPIJE! Sretenovič je pobegnil po desni strani in dobro zaposlil Finka, ki je dobro meril, a je bil Prša na mestu, nato je sta do strela prišla še Valenčič in Čadikovski, a nista uspela premagati lendavskega vratarja!
18'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Dobil ga je Roland Polareczki.
21'
  Zdaj glavni sodnik Jug ni dosodil prekrška na Vršičem, kar precej vroče je na klopi Olimpije...
21'
  Dragan Čadikovski v prepovedanem položaju.
24'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je na sredini igrišča storil Patrik Raduha. Dobil ga je Sreten Sretenovič.
25'
  Streljal je Dare Vršič, slab strel Olimpijinega vezista.
28'
  Zeleno-beli postajajo vedno bolj nevarni z bočnih položajev.
28'
  Menjava: iz igre poškodovani Duško Vraneševič, v igro Saša Levačič.
28'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič, a je njegov strel blokiral eden od Lendavčanov.
30'
  Zmaji so veliko bolj konkretni v napadalnih akcijah, vendar so njihove priložnosti jalove. Lendavčani modro čakajo na njihovo napako in prežijo na protinapade.
31'
  Nafta ima prosti strel na sredini igrišča. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Boštjan Zelko.
32'
32'
  GOOOL! Zadel je Roland Polareczki!
34'
  Polareczki je lepo izkoristil podajo iz kota in zadel z glavo, kar je nekoliko smešno, saj je nekdanji nogometaš Zalaegerszegija eden manjših igralcev na igrišču.
34'
  Filip Valenčič v prepovedanem položaju.
35'
  Olimpija ima udarec iz kota.
35'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Dobil ga je Dragan Čadikovski.
37'
  Lendavčani, kot smo že dejali, so modro čakali na svojo priložnost in izkoristili kar prvo, ki se jim je ponudila. Zdaj bo Olimpija verjetno še bolj napadala, kar za Naftaše pomeni tudi več prostora v protinapadih.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Arpad Vaš, na mestu Džafić.
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič. VELIKO TEŽAV ZA PRŠO!
39'
  Menjava: iz igre Dragan Čadikovski, v igro Stefan Smiljanič.
39'
  Smiljanič je zadel na zadnji tekmi proti HiT Gorici.
41'
  Streljal je Joao Gabrijel Da Silva, a precej mimo vrat.
41'
  Filip Valenčič v prepovedanem položaju. Valenčič bi se s Pršo srečal na štiri oči!
43'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Dobil ga je Stefan Smiljanič.
43'
  Arpad Vaš je dobil rumeni karton, storil je grob prekršek nad Smiljaničem.
45'
  Minuta sodnikovega podaljška.
45'
45'
  V prvem polčasu je bila Olimpija precej več pri žogi, zdelo se je, da si bolj želijo doseči zadetek, a se je zgodilo ravno obratno. Nafta je iz prekinitve izkoristila eno redkih priložnosti na tekmi in povedla preko Polareczkega.
45'
  Menjava: iz igre Matic Fink, v igro Blaž Božič.
45'
46'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Boštjan Zelko.
46'
  Igra je prekinjena, saj bodo tudi Zelka odpeljali z igrišča.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Zelko. Dobil ga je Nik Omladič.
49'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Sreten Sretenovič. Dobil ga je Patrik Raduha.
51'
  Lendavčani precej dobro stojijo na igrišču, kar Ljubljančanom povzroča precej preglavic, saj stežka pridejo do čistega strela.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič. Božič je sicer z lepo visoko globinsko podajo našel najboljšega strelca Olimpije, ki pa v kazenskem prostoru ni uspel dobro zaključiti!
54'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Caban. Dobil ga je Nik Omladič.
55'
  Prekršek je utrpel Nik Omladič .
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dare Vršič.
55'
  Iz protinapada je streljal Joao Gabrijel Da Silva, a mimo vrat.
56'
  Igra je spet prekinjena, saj na tleh leži eden od nogometašev Nafte.
57'
  Hitra zdravniška pomoč Jerebicu, ki je že vrnil na zelenico.
59'
  Smiljanič se je znašel v lepem položaju za dosego zadetka, a je malce preveč okleval.
59'
59'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Radujko!
59'
  Vršič je podal nevaren predložek iz kota, najbolj spreten pa je bil Radujko, ki je zadel praktično prazna vrata!
60'
  Po podaji Omladiča je z glavo meril Dalibor Radujko, a preko vrat.
64'
  Olimpija še naprej napada, medtem ko se Nafta bolj kot ne brani. Vprašanje je, ali bodo gostje do konca tekme zdržali ta pritisk.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Filip Valenčič.
67'
  Čudovita akcija ofenzivnih nogometašev Olimpije, ki so pripravili akcijo za Valenčiča, ki pa je v kazenskem prostoru zelo slabo zadel žogo!
67'
  Strel v okvir vrat! Od daleč je poskusil Radujko, a je bil Prša na mestu.
68'
  Streljal je Joao Gabrijel Da Silva, a preko vrat. To ni bil slab poizkus Brazilca!
69'
  Boštjan Zelko v prepovedanem položaju.
71'
  Praktično vsi nogometaši Nafte so bili zdaj zgoščeni v kazenskem prostoru, kar se je obrestovalo, saj Sretenoviču ni uspelo streljati na gol z roba kazenskega prostora.
73'
  Menjava: iz igre Boštjan Zelko, v igro Rade Jovanovič.
73'
  Jovanovič je v Nafto prišel iz Simer Šampiona...
76'
76'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Davor Škerjanc.
79'
  Streljal je Arpad Vaš, a precej mimo vrat.
80'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Roland Polareczki. Dobil ga je Davor Škerjanc.
80'
  Oba igralca se na tleh zvijata od bolečin.
81'
  Roland Polareczki je dobil rumeni karton, nepremišljeno je podrl Škerjanca, ki je bil v prodoru.
81'
  Streljal je Milan Anđelkovič, a preko vrat. Branilec je v slogu Vršiča izpred nekaj krogov poizkusil s škarjicami, a je bil le za malo nenatančen.
84'
  Menjava: iz igre Roland Polareczki, v igro Rok Vori.
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Božič.
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Škerjanc.
87'
  KAKŠNA PRILOŽNOST ZA OLIMPIJO! Najprej je Boži močno udaril proti vratom, Prša je imel ogromno težav z njegovim strelom, nato pa je poizkusil še Škerjanc, a je žogi pot v gol preprečila PREČKA!