16. krog |  Lendava, Športni park |  29.10.2011 ob 18.00

Nafta

2 : 3

HIT Gorica

Sodniki: Huselja Emir (glavni sodnik), Vozlič Vinko (1. pomoč), Jovanović Stevo (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz lendavskega športnega parka, kjer je že vse nared za prvenstveno nogometno tekmo 16. kroga med domačo Nafto in HIT Gorico.
0'
  Nafta je po 15. krogih s 14 točkami na devetem mestu, Goričani pa s 24 točkami zasedajo zelo dobro tretje mesto.
0'
  Po besedah trenerja Stanka Preradoviča bodo v domačem taboru naredili vse, da tri točke ostanejo doma, vendar pa Lendavčani v letošnji sezoni pred domačimi gledalci ne blestijo; na sedmih tekmah so slavili le enkrat, igrali trikrat neodločeno, prav tolikokrat pa so morali tudi priznati nasprotni ekipi, da je (vsaj rezultatsko) boljše.
0'
  Na tekmi danes ne bodo mogli zaigrati Adrian Kocsis, Aleš Ajlec in Nino Vöröš pri Nafti ter že dalj časa poškodovani Rok Buzeti pri Gorici.
0'
  Čeprav so tudi nocoj Goričani izraziti favoriti, Lendavčani svoje upanje vidijo tudi v dejstvu, da bo smel zaigrati njihov steber obrambe Stjepan Caban. Izključenega na srečanju proti Celju je sicer doletela prepoved igranja na treh srečanjih, vendar se je Nafta pritožila zoper sklep disciplinskega sodnika o kazni. Komisija za pritožbe NZS je pritožbi ugodila, tako da ima Caban danes pravico do nastopa.
0'
  Prvo srečanje današnjih nasprotnikov v Novi Gorici se je končalo z rezultatom 2:1 za domačine.
0'
  V 16. krogu Prve lige bo na prvoligaških igriščih odmeval slogan “Pokaži nasilju rdeči karton” v okviru evropske akcije boja proti rasizmu ter v organizaciji Sindikata profesionalnih igralcev nogometa Slovenije (SPINS) in Združenja nogometnih klubov 1. SNL. Slovenski nogometaši bodo z dvigom rdečih kartonov pred začetkom tekem opozorili na problematiko navijanja v Sloveniji.
0'
  S sredine igrišča bodo začeli igralci HIT-a Gorice.
0'
1'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
3'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
5'
  Goran Galešič v prepovedanem položaju.
8'
  GOOOL! Zadel je William Franklin Vicente!
9'
  Vicente je izkoristil nesporazum v domači obrambi in napako vratarja Prše ter iz bližine porinil žogo v prazno mrežo.
9'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Caban. Dobil ga je William Franklin Vicente.
10'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Duško Vraneševič. Dobil ga je Aris Zarifovič.
12'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Dobil ga je Matija Širok.
12'
  Zaradi prepovedi domači trener Preradovič spremlja tekmo s tribune, s klopi pa moštvo vodi njegov pomočnik Dario Utroša.
13'
  Nafta ima udarec iz kota.
16'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
17'
  William Franklin Vicente v prepovedanem položaju.
18'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Matija Širok.
19'
  Streljal je Vito Plut, a mimo vrat.
19'
  Poizkusil je Arpad Vaš, ki je streljal z glavo po predložku Korošca, a mimo vrat.
21'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Duško Vraneševič.
22'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Dobil ga je Vito Plut.
22'
  Arpad Vaš je dobil rumeni karton.
25'
  V Lendavi spremljamo zelo mirno srečanje brez pravega tempa in z malo priložnostmi.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Korošec.
27'
  Lep ter izjemno močan poizkus Korošca, ki je streljal iz 20. metrov, vendar je bil Simčič na mestu.
28'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
29'
  Streljal je Nejc Mevlja, a mimo vrat. Po predložku iz kota z glavo ni meril dovolj natančno.
29'
29'
30'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
32'
  Izjemna priložnost gostov. Neuspelo offside zanko je izkoristil hitri Vicente, njegovo podajo pa je v zadnjem trenutku prestregel Stjepan Caban.
34'
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič. pred tem pa gneča pred vratarjem Pršo, domači so se rešili v zadnjem trenutku.
34'
35'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič.
37'
37'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Dejan Sreš.
39'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil David Tomažič Šeruga. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
40'
  Pred nami je še pet minut prvega polčasa. V zadnjih minutah je HIT Gorica boljši nasprotnik.
40'
41'
  Streljal je Stjepan Caban, a mimo vrat.
41'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Dobil ga je Vito Plut.
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Duško Vraneševič.
43'
  Miha Korošec je dobil rumeni karton.
45'
  Sodnik je pustil prednost, a si je Korošec zaradi prekrška nad Vincentejem ob prekinitvi prislužil rumeni karton.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Joao Gabrijel Da Silva.
45+1'
45+1'
45+1'
  Gledalci v lendavskem športnem parku se v prvem polčasu nismo nagledali dobrega nogometa. Edini zadetek je plod velike napake domačega čuvaja mreže in spretnega Vicenteja, kateremu ni bilo težko zadeti prazne mreže. Gorica je bila boljši nasprotnik, imela še nekaj lepih priložnosti, domačim pa igra zaradi številnih napak nikakor ni stekla.
45'
45'
  Menjava: iz igre Dejan Sreš, v igro Boštjan Zelko.
45'
  Streljal je Roland Polareczki, a mimo vrat.
46'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Dobil ga je Goran Galešič.
47'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Zelko. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
47'
48'
48'
  Miha Mevlja je dobil rumeni karton.
49'
49'
  David Tomažič Šeruga je dobil rumeni karton.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Arpad Vaš.
50'
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vito Plut.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente.
53'
  Nova priložnost novogoričanov, ki so v enem napadu kar trikrat poizkušali, vendar je Prša z nekaj sreče uspel zadržati žogo.
53'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Goran Galešič.
55'
  Predložek z leve strani Vraneševiča, pred vrati pa sta bila prepočasna Zelko in Polareczki.
57'
  Streljal je Miha Mevlja, a mimo vrat.
57'
  GOOOL! Zadel je Vito Plut!
59'
  Domača barka se počasi potaplja. Za zvišanje vodstva je poskrbel osamljen Vito Plut, ki je z roba kazenskega prostora premagala danes nezanesljivega Pršo.
60'
62'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Zelko. Dobil ga je Matija Širok.
64'
  Kljub relativno visokemu vodstvu je Gorica boljši nasprotnik in ima pobudo.
66'
67'
  Menjava: iz igre Duško Vraneševič, v igro Rade Jovanovič.
67'
  Streljal je Arpad Vaš, a mimo vrat.
69'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Matjašec. Dobil ga je William Franklin Vicente.
70'
71'
  Glavni sodnik Huselja je na signalizacijo stranskega sodnika razveljavil zadetek Vicenteju.
71'
  Streljal je Dejan Žigon, a mimo vrat.
72'
73'
73'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Dobil ga je Boštjan Zelko.
75'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Dobil ga je Boštjan Zelko.
76'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Kris Jogan.
77'
  Rade Jovanovič v prepovedanem položaju.
77'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Sandi Arčon.
78'
  Sandi Arčon v prepovedanem položaju.
79'
  Menjava: iz igre Roland Polareczki, v igro Rok Vori.
80'
81'
  Deset minut pred koncem srečanje kaže na popoln uspeh gostov, ki kljub vodstvu še naprej zanesljivo kontrolirajo potek srečanja.
82'
  GOOOL! Zadel je Goran Galešič, ki je na polovici Nafte sprejel globinsko podajo, stekel sam pred vratarja Pršo in ga rutinirano premagal!
83'
  GOOOL! Zadel je Boštjan Zelko, ki je z diagonalnim strelom z desne strani premagal Simčiča!
84'
  Menjava: iz igre William Franklin Vicente, v igro Dino Martinovič.
84'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Boštjan Zelko.
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandi Arčon.
85'
85'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Kris Jogan.
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Vori.
86'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rade Jovanovič. Dobil ga je Goran Galešič.
86'
  Rade Jovanovič je dobil rumeni karton.
88'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Rade Jovanovič.
88'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
89'
  GOOOL! Zadel je Boštjan Zelko!
90'
  Prosti strel je izvajal Matjašec, Zelko pa je bilpozabljen od obrambnih igralcev, zato je s petih metrov zadel z glavo.
90'
  Streljal je Rok Vori, a mimo vrat.
90+1'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+2'
  Joao Gabrijel Da Silva je dobil rumeni karton.
90+3'
90+3'
  Goričani so bili tudi v drugem polčasu boljši nasprotnik, Lendavčani pa so se na žalost svojih navijačev prebudili prepozno, zato kaj več od častnega poraza niso dosegli.