18. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  20.11.2011 ob 13.30

Mura

4 : 0

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Žganec Mitja (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'

0'
  Murskosoboška Fazanerija bo prizorišče zadnje tekme 18. kroga državnega prvenstva. Pomerila se bosta domača Mura 05 in CM Celje.
0'
  Celje na prvenstveni razpredelnici zaseda šesto mesto z 21-imi točkami. Mura pa je deveta z le točko zaostanka.
0'
  Ljubitelji črno-belih pričakujejo prekinitev črne serije treh zaporednih porazov (Maribor, Domžale, Olimpija). Muraši so izgubili tudi prijateljsko srečanje, ki so ga v reprezentančnem premoru odigrali s hrvaško ekipo Slaven Belupo z 0:2.
0'
  Domači ekipi danes ne bodo mogli pomagati kaznovani Kouter in Kramar ter tudi Ošlaj, ki pa je pred dnevi zaradi hude poškodbe tako ali tako končal z igralsko kariero. Odslej se bo preizkusil kot eden od pomočnikov trenerja domačega moštva Ante Šimundže.
0'
  Gostujoči trener Marjan Romih bo pogrešal usluge Firerja, Krijanoviča, Romiha, Šmitrana in Marijana.
0'
  Ne glede na želje Black Gringos in drugih simpatizerjev Murašev pa je na mesto opomniti, da so Celjani takoj za Mariborčani najboljša gostujoča ekipa v dosedanjem delu prvenstva. Doslej so namreč na gostujočih igriščih zbrali že 13 točk; ob tem so se kar štirikrat veselili zmage.
0'
  Zgodnji termin srečanja, temperatura okrog 0 stopinj Celzija, predvsem pa vlažno ozračje, niso ravno idealna popotnica v današnje srečanje, zato je pričakovati nekoliko manj gledalcev, kot se jih običajno zbere na Fazaneriji.
0'
  Igralci obeh moštev so pod vodstvom obeh strategov že na igrišču, ogrevanje poteka s polno paro. Enako počne sodniška trojka na čelu z enim od najbolj znanih slovenskih nogometnih sodnikov Darkom Čeferinom.
0'
  S sredine igrišča bodo začeli igralci Mure 05.
0'
4'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Serge Akakpo. Dobil ga je Damjan Bohar.
4'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Dobil ga je Amel Mujčinovič.
6'
  Negodovanje gledalcev ob dosojenem prekršku Fajiča nad Mujčinovičem.
7'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Dobil ga je Iztok Močivnik.
9'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Dobil ga je Fabijan Cipot.
10'
  Streljal je Rajko Rep, a mimo vrat.
12'
  Po lepi akciji Boharja in Fajiča je do neoviranega strela s 15-tih metrov prišel do strela Rep, a je njegov strel zletel mimo desne vratnice Mujčinoviča.
12'
  GOOOL! Zadel je Mate Eterovič!
14'
  Po predložku Dodleka je Eterovič padel, a vseeno žogo s konico kopačke poslel v mrežo presenečenega gostujočega vratarja.
16'
  Streljal je Zoran Pavlovič, a mimo vrat.
16'
  GOOOL! Zadel je Rajko Rep!
18'
  Znova akcija po desni strani. Do žoge je prišel Rajko Rep in po dvojni podaji s Fajičem prišel sam pred vratarja Mujčinoviča in ga z diagonalnim strelom premagal za 2:0.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Zoran Pavlovič.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Horvat.
20'
  Streljal je Nusmir Fajič, a mimo vrat.
23'
  Deset minut je bilo potrebnih, da se domači ogrejejo na »delovno« temperaturo. Potem pa so z dvema hitrima zadetkoma prišli do velike prednosti.
25'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Serge Akakpo. Dobil ga je Nusmir Fajič.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
26'
  Sebastjan Gobec v prepovedanem položaju.
27'
28'
  Atraktivna poteza Eteroviča, ki je s »škaricami« zadel prečnik.
29'
  CM Celje ima udarec iz kota.
30'
  Zoran Pavlovič v prepovedanem položaju.
34'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Dobil ga je Fabijan Cipot.
34'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Fabijan Cipot.
34'
36'
  Celjani so neuspešno nastavljali nedovoljen položaj, zato se je Cipot sam znašel pred vratarjem, ki je njegov strel ubranil, odbito žogo pa je Fajič poslal mimo gola.
36'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Dobil ga je Marko Krajcer.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sebastjan Gobec, ki je s precejšnje oddaljenosti sprožil, Luk pa je imel ne malo težav, da je ukrotil žogo.
37'
  Streljal je Nusmir Fajič, a mimo vrat. Poskus z glavo - čez gol.
40'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Popovič. Dobil ga je Leon Horvat.
41'
  Mura ima udarec iz kota.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Timotej Dodlek.
41'
42'
  GOOOL! Zadel je Leon Horvat!
43'
  Po kotu Celjani niso izbili žoge, ki je prišla do Leona Horvata, ki je z močnim in natančnim strelom matiral nemočnega Mujčinoviča.
43'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Iztok Močivnik.
45'
  Še minuta sodnikovega dodatka.
45'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Dobil ga je Nenad Đakovič.
45+1'
45+1'
  Visoko vodstvo Mure, ki je bila v prvem polčasu veliko boljši nasprotnik. Domači si poleg zadetkov zamudili še nekaj lepih priložnosti in prikazali igro za katero so jo gledalci nagradili z glasnim aplavzom. Celjani so v igri še nekako parirali domačim, a so bili razen dveh strelov z razdalje povsem nenevarni za domačega vratarja Luka.
45'
45'
  Menjava: iz igre Bekim Kapič, v igro Roman Bezjak.
46'
  Sporna situacija ob posredovanju Kousa nad Bezjakom.
47'
  Menjava: iz igre Nenad Đakovič, v igro Saša Bakarič.
47'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Dobil ga je Saša Bakarič.
49'
49'
51'
52'
  Po kotu je Eterovič z glavo skoraj presenetil Luka.
52'
52'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Dobil ga je Mate Eterovič.
53'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Dobil ga je Leon Horvat.
53'
55'
  Nevarna podaja pred gol domačih, vendar je pravočasno posredovala domača obramba.
56'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žiga Kous.
58'
  Znova nevarna podaja pred gol, kjer je bil Močivnik za korak prekratek.
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nusmir Fajič, ki je bil sam pred vratarjem.
59'
60'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Klemen Medved.
61'
  Zopet akcija gostov, ki se je končala s podajo pred gol, Luk pa je imel ob posredovanju nemalo težav.
62'
  Iztok Močivnik v prepovedanem položaju.
62'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Dobil ga je Sebastjan Gobec.
63'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar.
63'
  GOOOL! Zadel je Nusmir Fajič!
65'
  Še malo manjka do petarde v celjskih vratih! Bohar je sam krenil s svoje polovice, streljal z roba kazenskega prostora, Mujčinovič je žogo odbil, vendar le do Fajiča, ki ga je rutinirano premagal.
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Roman Bezjak.
67'
68'
70'
  Streljal je Iztok Močivnik, a mimo vrat.
71'
  V Murski Soboti spremljamo zelo dinamično srečanje. Čeprav je v rezultatskem smislu srečanje praktično odločeno pa se obe ekipi trudita doseči zadetek.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Iztok Močivnik.
71'
72'
72'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Saša Bakarič.
72'
72'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nusmir Fajič.
74'
  Menjava: iz igre Iztok Močivnik, v igro Marijo Močič.
74'
  Menjava: iz igre Timotej Dodlek, v igro Mitja Lotrič.
75'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Dobil ga je Damjan Bohar.
75'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
78'
  Streljal je Marijo Močič, a mimo vrat.
79'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
80'
83'
  Mura ima udarec iz kota. Akcijo domačih je začel danes odlični Rajko Rep, nadaljeval Bohar, njegovo nevarno podajo pred gol pa je obrambni igralec izbil v kot.
87'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Lotrič. Dobil ga je Sebastjan Gobec.
87'
88'
  Mitja Lotrič v prepovedanem položaju.
88'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Simon Pavel.
89'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Dobil ga je Simon Pavel.
89'
  Klemen Medved je dobil rumeni karton.
90'
  Še dve minuti sodnikovega dodatka.
90'
90'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Leon Sreš.
90+2'
90+2'
  Zadnje srečanje 18. kroga je za nami. Mura 05 je visoko s 4:0 premagala CM Celje in se tako povzpela na šesto mesto prvenstvene lestvice. Gledalci v Fazaneriji so spremljali zelo dobro tekmo v kateri pa so bili tokrat črno-beli enostavno boljši. Lep pozdrav do naslednjič.