21. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  04.12.2011 ob 13.00

Triglav

1 : 1

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni iz Kranja.
0'
  Danes bomo spremljali tekmo 21. kroga med domačim Triglavom in gosti iz Domžal.
0'
  Danes bodo odigrane vse (zadnje) tekme jesenskega dela prve slovenske nogometne lige.
0'
  Jasno je, da je na vrhu Maribor in da je na dnu lestvice Triglav z 12 točkami in le s sedmimi zadetki, ter 35 prejetimi goli, to nam pove da je Triglav v vseh pogledih najslabše moštvo in ima najslabšo obrambo in napad. V istem obdobju lani z eno tekmo manj je imel Triglav 20 točk in je zasedal osmo mesto.
0'
  Na drugi strani so Domžalčani prav tako v letošnji sezoni, v primerjavi z lansko sezono občutno slabši: trenutno zasedajo osmo mesto s 24 točkami, lansko leto so imeli z dvema tekmama manj 36 točk in so zasedali drugo mesto, devet točk za Mariborom.
0'
  Triglav trenutno za deveto Nafto zaostaja devet točk in bo moral svojo igro precej spremeniti sploh v napadu, kjer jim letos res ne gre zadeli so le sedem zadetkov.
0'
  Domžalčani bi se lahko z današnjo zmago zavihteli vse tja do šestega mesta, imajo pa seveda še resne možnosti za osvojitev mest, ki vodijo v Evropo.
0'
  Če pa se posvetimo tekmi sta se ekipi letos srečali že dvakrat v tretjem krogu so bili boljši Domžalčani z 0:4 za Domžale so zadeli: Slobodan Vuk, Darko Zec, Damir Pekič ter Ivan Knezovič.
0'
  V 12. krogu pa so Domžale doma slavile z 2:0 strelca za domače sta bila: Liridon Osmanaj in Lamin Diallo.
0'
  Triglav danes naskakujeje svojo drugo zmago na domačem terenu, do sedaj so zmagali le Nafto v prvem krogu z 2:1. Imeli bodo lepe priložnosti, kajti Domžalčanom v zadnjem obdobju ne gre najbolje. Vendar statistika kaže, da Triglav ni slavil zadnjih štirinajst tekem, nazadnje je zmagal 27. avgusta 2011 proti CM Celju 1:2.
0'
  Po štirih zaporednih porazih hočejo Domžalčani prekiniti to črno serijo in za konec jesenskega dela zmagati, podobne načrte pa ima tudi Triglav.
0'
  Zadnja tekma Triglava se je končala s porazom proti Rudarju s 3:0.
0'
  Domžale pa so v soboto doma izgubile proti CM Celju z 0:2.
0'
  Sezona se bo nadaljevala šele marca, do takrat pa bosta imeli obe ekipi dovolj časa, da popravita svoje napake in da se poizkušata spomladi povspeti na lestvici.
0'
  Triglav se bo marca doma pomeril z aktualnim jesenskim prvakom Mariborom, med tem ko bodo Domžale doma gostile Koper.
0'
  Danes za Domžale ne bo med vratnicama stal Nejc Vidmar, ki je prejel rdeči karton proti Rudarju, zato naj bi danes njegovo mesto zasedel komaj 16-letni Gregor Zabert, ki je že branil prejšnji vikend proti CM Celju in prejel dva zadetka.
0'
  Pri Triglavu se v ekipo vrača Anže Jelar, manjkala pa bosta poškodovan Bernard Stjepanovič in kaznovan Rok Dolžan zaradi štirih rumenih kartonov.
0'
  V ekipi Domžal zaradi okrevanja po poškodbah ne bo: Roka Hanžiča, Amerja Krcića, Mitje Zatkoviča, Blaža Brezovačkega, Darka Topića, Nika Cimpriča ter Alena Kavčiča.
0'
  Pri Triglavu sta najboljša strelca Alen Krcič ter Anže Jelar z dvema zadetkoma. Na drugi strani pri Domžalah prevladujeta Damir Pekič in Ivan Knezovič s štirimi zadetki.
0'
  V športnem centru v Kranju so pogoji za igro ravno pravi, ni preveč hladno ne vroče.
0'
  Obe ekipi že prihajata na travnato zelenico.
0'
  Žreb sodnika je odločil, da bodo s sredine igrišča krenili domači Triglavani.
0'
2'
  Predložek Burgarja vendar Ovčina ni znal umiriti žoge.
2'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Mario Horvat. Dobil ga je Alen Čoralič.
2'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Mario Horvat.
2'
  Z roko je pred kazenskim prostorom igral Horvat.
3'
  Ovčina je nastreljal živi zid.
4'
  Triglavani vršijo pritisk na sredini igrišča in Domžalčani so žogo hitro izgubili.
4'
  Slobodan Vuk v prepovedanem položaju.
6'
  Triglavani so tekmo začeli bolj podjetno in ne dovolijo lahke podaje pri Domžalah.
6'
  Domžale ima udarec iz kota.
7'
  Streljal je Drevenšek vendar nastreljal obrambnega igralca Triglava.
7'
  Hiter protinapad za Triglav vendar le out za Triglav.
7'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Ovčina. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
8'
8'
  Streljal je David Bunderla, a mimo vrat.
9'
  Bunderla se je iz nenada odločil za strel vendar zgrešil.
9'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Pekič. Dobil ga je Martin Šušteršič.
10'
  Še en poizkus za Triglav tokrat je streljal Jelar vendar nastreljal Domžalčana.
10'
  Alen Krcič v prepovedanem položaju.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damir Pekič.
12'
  Horvat je našel luknji v obrambi Triglava, Pekič se je izognil offside zanki, na koncu je nastreljal Gracarja.
12'
  Damir Pekič v prepovedanem položaju.
14'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Dobil ga je Luka Elsner.
15'
  Premočan predložek Apatiča, Triglav je imel možnost za hiter protinapad vendar je hitro izgubil žogo.
17'
  Izgubljena žoga Domžal v obrambi, Triglav je imel priložnost za zadetek, priložnost je ostala neizkoriščena, Ovčina si je poslal predolg predložek.
17'
17'
18'
  Triglav je žogo izbil le za nov kot.
18'
  GOOOL! Zadel je Slobodan Vuk!
20'
  Po podaji Apatiča je do strela z glavo prišel Vuk, prvič je zadel vratnico, vendar je prišel še enkrat do žoge tokrat je iz kakih petih metrov močno streljal z nogo in premagal Gracarja.
20'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Mario Horvat. Dobil ga je Alen Krcič.
22'
  Napaka v obrambi Triglava sam je ostal Vuk v kazenskem prostoru Triglava in prišel do dveh neoviranih strelov.
22'
22'
  Sedaj so Domžale tiste, ki narekujejo tempo.
22'
  Streljal je Damir Pekič, a mimo vrat.
23'
  Po podaji iz kota je do strela prišel Pekič, ki pa je z glavo streljal preko gola.
25'
  Uroš Korun v prepovedanem položaju.
26'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Alen Čoralič.
27'
  Tekmo so bolje začeli domači, vendar so to hitro igro Triglava Domžalčani hitro presekali in dosegli hiter zadetek, ter imeli nekaj priložnosti.
29'
30'
  Ponovno je z roko igral Horvat že drugič danes, še brez rumenega kartona.
30'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Lucas Mario Horvat.
30'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Elsner. Dobil ga je Alen Čoralič.
32'
  Streljal je Alen Čoralič, a mimo vrat.
33'
  Strel Čoraliča s škarjicami preko gola.
33'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil David Bunderla. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
34'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Tadej Apatič.
35'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Čoralič. Dobil ga je Damir Pekič.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Lucas Mario Horvat.
37'
  Predložek Horvata, ki ni bil ne predložek ne strel na koncu je žogo ulovil Gracar.
38'
  Streljal je Darko Zec, a mimo vrat.
39'
  Iz skoraj nemogočega položaja je poizkušal s strelom Zec, a je nastreljal le zunanji del mreže.
40'
  Predložek Teinoviča, lovi Gracar.
40'
42'
  Triglav si je lepo podajal pred kazenskim prostorom Domžal, hitro so izgubili žogo, sledil je hiter protinapad Domžal, vendar je Vuk izsilil le kot.
43'
44'
  Strel direktno iz kota Horvat nekdo izmed domačih je žogi spremenil smer tako da bi skoraj prišlo do povišanja vodstva še en kot za Domžale.
44'
44'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Dobil ga je Miha Gracar.
44'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Rems. Dobil ga je Anže Jelar.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
  Triglav ima udarec iz kota.
45'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Marko Drevenšek.
45+1'
45+1'
  Triglav je bolje začel tekmo vendar so Domžale hitro to spremenile, ko so prišle do zadetka so prevzele pobudo na terenu in prihajale do svojih priložnosti, tudi Triglav je imel priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene.
45+1'
  Obe ekipi sta se že vrnili na igrišče.
45'
45'
  S sredine igrišča so v drugem polčasu krenili Domžalčani.
46'
46'
  Na sredini igrišča je na tleh obležal Drevenšek.
47'
  Med polčasom ni prišlo do nobene menjave na obeh straneh.
47'
  Drevenška so z igrišča odnesli na nosilih, vendar bo vseeno lahko nadaljeval tekmo.
48'
49'
49'
50'
  Horvat je streljal iz roba kazenskega ter zadel vratnico, nato je do strela prišel še Pekič, ki pa je streljal preko gola.
51'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Smolej. Dobil ga je Marko Drevenšek.
51'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Dobil ga je Lucas Mario Horvat.
51'
54'
  Streljal je Alen Krcič, a mimo vrat.
54'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Slobodan Vuk.
54'
  Streljal je Vuk po tleh a Gracar je branil.
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Uroš Smolej.
55'
58'
58'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Čoralič. Dobil ga je Slobodan Vuk.
58'
  Menjava: iz igre David Bunderla, v igro Blaž Šujica.
58'
59'
  Tekma se je sedaj razživela na obeh straneh, manjka le še zadetek.
61'
61'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Teinovič. Dobil ga je Alen Krcič.
62'
  Vuk je po hitrem protinapadu zadel vratnico.
62'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Luka Elsner.
62'
  Rok Brajič je dobil rumeni karton.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anže Jelar.
62'
  Rems je na vrhu kazenskega prostora Domžal slabo oddal žogo do svojih soigralcev, žogo je prestregel Krcić, ki je lepo zaposlil Jelarja, ta je bil sam pred vratarjem, vendar je vratar Domžal dobro posredoval in žogo odbil do nje je skoraj prišel še Krcič, če se ne bi Zabret požrtvovalno vrgel in jo izbil iz svojega kazenskega prostora, bi lahko prišlo do izenačenja.
63'
  Streljal je Anže Jelar, a mimo vrat.
63'
65'
  Igra se je sedaj po veliko priložnostih umirila.
68'
  Lucas Mario Horvat v prepovedanem položaju.
69'
  Kljub zaostanku Triglava Domžale več pri žogi.
72'
  Lepo je Čoralič videl se vtekajočega Jelarja vendar mu je poslal predolg predložek.
73'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Pekič. Dobil ga je Alen Krcič.
74'
  Krcič je prejel hud udarec v nogo in očitno ne bo mogel nadaljevati tekme, fizioterapevt je klopi Triglava pokazal da bo potrebna menjava.
74'
  Menjava: iz igre Alen Krcič, v igro Gregor Romič.
75'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Mario Horvat. Dobil ga je Dragan Ovčina.
76'
  Sedaj je dvakrat dobro posredoval vratar Domžal Zabret.
76'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Slobodan Vuk. Dobil ga je Dragan Ovčina.
78'
  Trener Domžal Darko Birjukov, meni da danes Domžalčani igrajo dobro in da ni potrebne menjave v ekipi Domžal.
79'
  Sedaj je na tleh obležal še Horvat.
80'
80'
  Izbija Gracar.
80'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Dobil ga je Gregor Romič.
81'
  Menjava: iz igre Damir Pekič, v igro Miroslav Grbič.
81'
  GOOOL! Zadel je Anže Jelar!
81'
  Brajič je poslal predložek pred vrata Domžal, tam se je sam na prvi vratnici sam znašel Jelar, ki je z glavo premagal Zabreta.
82'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Ovčina. Dobil ga je Tadej Apatič.
84'
  Menjava: iz igre Marko Drevenšek, v igro Liridon Osmanaj.
85'
  Obeta se nam zanima končnica na tekmi v Kranju.
86'
  Menjava: iz igre Gregor Romič, v igro Danijel Stanarevič.
86'
  Romič je moral zapustiti igrišče zaradi poškodbe, tako da je na igrišču danes preživel samo 12 minut.
87'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Brajič. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
89'
  Po strelu Apatiča naj bi eden izmed igralcev Triglava igral z roko v kazenskem prostoru, le kot za Domžale.
89'
89'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
89'
  Dalibor Teinovič je dobil rumeni karton.
90'
  Trije nogometaši Domžal so takoj obkrožili sodnika.
90'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Liridon Osmanaj. Dobil ga je Rok Brajič.
90+1'
Rdeči karton
  Liridon Osmanaj dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+2'
  Zaradi nešportnega prekrška nad Brajičem je Osmanaj zasluženo prejel direktni rdeči karton.
90+2'
90+2'
  V gneči, ko naj bi bila roka Triglava naj bi rumena kartona prejela Teinovič ter Zec.
90+2'
  Spremljali smo grobo tekmo na obeh straneh vendar sodnik ni veliko posegal po kartonih, vsi trije nogometaši Triglava so morali zapustiti igro zaradi poškodbe.
90+2'
  V drugem polčlasu se je igra razživela, videli smo veliko priložnosti na eni in na drugi strani, na koncu so Triglavani zadeli preko Jelarja, Domžale so po prejetem zadetku lovile zmago in poizkušali z vsemi silami Triglav je čakal le na protinapade, Domžale so imele edino priložnost, ko naj bi nekoga od domačih zadela v žoga v roko, vendar je sodnikova piščalka ostala nema. Na koncu so videli še grd prekršek Osmanaja, ki je prejel direktni rdeči karton.
90+2'
  Na koncu lahko rečemo, da je približno 100 gledavcev videlo zaslužen remi obeh ekip Triglav je po dolgem času ponovno zadel in ima po 21 tekmah le osem zadetkov, jasno pa je da Triglav po jesenskem delu zaseda zadnje deseto mesto in za Nafto zaostaja osem točk in se bo moral potruditi če želi obstati v ligi.
90+2'
  Za danes je to vse iz Triglava, ponovno se slišimo marca, ko bo Triglav svojo tekmo odigral doma proti jesenskim prvakom iz Maribora. Domžale bodo doma pričakale Luko Koper.