33. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  06.05.2012 ob 16.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Mura

1 : 3

Sodniki: Huselja Emir (glavni sodnik), Podobnik Mitja (1. pomoč), Podgornik Janez (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep športni pozdrav iz Murske Sobote.
0'
  Mestni stadion Fazanerija bo prizorišče derbija 33. kroga 1. SNL med Muro 05 in Mariborom.
0'
  Postava Mure 05: Draković, Cipot, Bohar, Travner, Fajić, Janža, Kouter, Jelić, Dodlek, Maruško in Kous.
0'
  Enajsterica Maribora: Pridigar, Vidović, Mejač, Ibraimi, Velikonja, Volaš, Cvijanović, Rajčevič, Viler, Lesjak in Mertelj.
0'
  Moštvi sta trenutno v odlični formi, saj so za Muraši tri, za Mariborčani na drugi strani pa kar štiri tekme z polnim izkupičkom.
0'
  Kljub temu, da so si vijoličasti že zagotovili državni naslov pa po besedah stratega Darka Milaniča prihajajo v Mursko Soboto, z namenom nadaljevati serijo zmag.
0'
  Tudi črno-beli imajo za sabo izjemno sezono. Kot novinci v ligi so štiri kroge pred koncem prvenstva še vedno v igri za tretje mesto in uvrstitvi v evropsko tekmovanje.
0'
  Stratega nimata večjih težav s sestavo ekipe, saj kaznovanih igralcev ni. Manjkali bodo le poškodovani Aleš Luk, Rajko Rep in Leon Horvat pri domačih ter Martin Milec in Nejc Potokar pri gostih.
0'
  Na dobro pripravljeni zelenici Fazanerije spremljamo ogrevanje obeh moštev.
0'
  V prvih treh srečanjih današnjih nasprotnikov so bilo veliko uspešnejši Mariborčani, ki so na vseh tekmah zmagali. Tudi danes so v vlogi favorita, čeprav imajo svojo računico tudi domači. Zagotovo se nam obeta odlična tekma.
0'
  Ljubiteljem nogometa je gotovo že dobro znano, da je Mura 05 ena izmed dveh ekip, ki nista dobili licence za naslednjo tekmovalno sezono. Vse privržence črno-bele barve pa je v začetku tedna razveselila novica vodilnih mož kluba, da je klub zagotovil finančna sredstva za poplačilo dolgov.
0'
  Da za današnjo tekmo vlada veliko zanimanje priča tudi dejstvo, da so si tekmo prišli ogledat številni znani obrazi, med drugim selektor Tomaž Kavčič in Ermin Šiljak, strateg Olimpije,… Ne manjkajo niti ogledniki iz različnih držav.
0'
  S sredine igrišča bodo krenili igralci Mure 05.
0'
3'
  Streljal je Goran Cvijanovič, a mimo vrat.
5'
5'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Dobil ga je Nino Kouter.
6'
  Mura ima udarec iz kota.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Fabijan Cipot.
8'
  Danes poleg dvoboja na igrišču spremljamo tudi dvoboj navijaških skupin na tribunah. Odlično vzdušje!
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
10'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nusmir Fajič. Dobil ga je Zoran Lesjak.
11'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Zoran Lesjak. Dobil ga je Matic Maruško.
13'
  Nevaren poiskus Ibarimija blokiran..
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Dobil ga je Dalibor Volaš.
16'
  Streljal je Aleš Mertelj, a mimo vrat.
16'
  Streljal je Žiga Kous, a mimo vrat.
18'
  GOOOL! Zadel je Aleš Mertelj!
20'
  Lepa podaja Vilerja v sredino, kjer je Mertelj s šestih metrov neubranljivo zadel.
22'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič. Dobil ga je Nusmir Fajič.
23'
  Jovan Vidovič je dobil rumeni karton.
23'
  Enajstmetrovka za domače!
23'
Gol (11m)
  GOOOL! Damjan Bohar je zadel enajstmetrovko!
26'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Zoran Lesjak.
28'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mertelj. Žoga je zadela Volaša in zletela mimo gola.
30'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nino Kouter. Dobil ga je Mitja Viler.
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kous. Dobil ga je Mitja Viler.
33'
  Žiga Kous je dobil rumeni karton.
35'
  Nešportna poteza Ibraimija je ostala nekaznovana...
38'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Dobil ga je Dalibor Volaš.
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mertelj.
39'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Dobil ga je Agim Ibraimi.
41'
42'
  Lep poiskus, ki je končal preko domačih vrat.
42'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Dragan Jelič.
44'
  Streljal je Timotej Dodlek, a mimo vrat.
45'
  Dve minuti sodnikovega dodatka.
45+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Dobil ga je Aleš Mejač.
45+2'
45+2'
  V prvem delu prvega polčasa smo spremljali živahno predstavo. Takrat sta padla tudi zadetka. V drugem delu pa je tempo igre nekoliko padel. Maribor je bil več pri žogi, Muraši pa so čakali na svojo priložnost iz protinapadov. Pričakujemo, da bo nadaljevanje podobno…
45'
45'
  Menjava: iz igre Zoran Lesjak, v igro Željko Filipovič.
46'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič. Dobil ga je Dragan Jelič.
46'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Jovan Vidovič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
47'
  Streljal je Erik Janža, a mimo vrat.
48'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Volaš. Dobil ga je Matic Maruško.
49'
  Nino Kouter v prepovedanem položaju.
49'
  Nusmir Fajič v prepovedanem položaju.
51'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Dobil ga je Dalibor Volaš.
51'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Soares Bordignon Arghus.
52'
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Maruško.
53'
54'
  Streljal je Jure Travner, a mimo vrat.
54'
  Menjava: iz igre Timotej Dodlek, v igro Mate Eterovič.
55'
56'
  GOOOL! Zadel je Soares Bordignon Arghus!
57'
  Cvijanovič je izvedel kot, najvišji pred domačim golom pa je bil Arghus in z glavo matiral Drakoviča.
59'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
61'
  Streljal je Nusmir Fajič, a mimo vrat.
63'
  Lepa kombinacija Mariborčanov, vendar sta Cvijanovič in Volaš preveč oklevala.
67'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
70'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
72'
  Ibraimi je lepo podal Volašu, ki je s strelom v dolgi kot še tretjič zatresel domačo mrežo.
72'
72'
  Menjava: iz igre Žiga Kous, v igro Leon Sreš.
75'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi. Dobil ga je Jure Travner.
75'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat.
76'
  Po izjemni podaji Maruška se je Jelič sam znašel pred vratarjem Pridigarjem, njegov strel s 16-ih metrov pa je zletel čez gol.
77'
  Lepa priložnost domačih, vendar Pridigar pravočasno iz vrat.
78'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Dobil ga je Agim Ibraimi.
78'
  Jure Travner je dobil rumeni karton.
78'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Denis Kramar.
79'
  Bohar je igro zapustil zaradi poškodbe.
79'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Dobil ga je Fabijan Cipot.
80'
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nusmir Fajič.
81'
81'
  V eni minuti dve izjemni priložnosti Fajiča!
82'
  Streljal je Aleš Mejač, a mimo vrat.
83'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Marcos Morales Tavares.
83'
  Pritisk Mure se stopnjuje...
84'
  Mitja Viler v prepovedanem položaju.
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
86'
  Pridigar znova na mestu!
87'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+1'
90+2'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Leon Sreš.
90+2'
  Streljal je Matic Maruško, a mimo vrat.
90+3'
90+3'
  Še drugič letos je Maribor na Fazaneriji slavil s 3:1. Še enkrat več so pokazali kako izkušena in dobro vodena ekipa so. Kljub temu, da so v uvodnih minutah drugega polčasa ostali brez izključenega Vidoviča so kaj hitro kaznovali dve napaki obrambe domačih in zasluženo zmagali. Tudi Mura ni igrala slabo. V drugem polčasu je imela številne priložnosti, vse pa so ostale neizkoriščene.