2. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  22.07.2012 ob 19.00

Rudar

0 : 5

Olimpija

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Borošak Alen (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Velenja.
0'
  Rudar bo danes odigral prvo domačo tekmo v novem prvenstvu, nasprotnica je Olimpija, ki bo po porazu v Stožicah v uvodnem krogu poskušala priti do prve zmage. Vsekakor se nam obeta zanimiv nogometni večer.
0'
  Imamo postavi.
0'
  Rudar: Rozman, Bubalović, Stakić, Stjepanović, Rošer, Čonka, Rotman, Podlogar, Jahić, Klinar in Bakarić.
0'
  Olimpija: Džafić, Jović, Zarifović, Vicente, Trifković, Škerjanc, Šporar, Fink, Delamea, Radujko in Lovrečič.
0'
  Pri domačih bodo tokratni obračun zaradi poškodb izpustili Jeseničnik, Dedič in Bizjak. Novopečeni Knap Lovro Šindik pa še nima pravice nastopa.
0'
  Velenjčani sicer lahko računajo, da bodo Ljubljančani proti težki tekmi z norveškim Tromsoejem nekoliko utrujeni, kljub temu pa bodo varovanci trenerja Ermina Šiljaka želeli zabeležiti prvo letošnjo (prvoligaško) zmago.
0'
3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stakić Dragoslav. Dobil ga je Andraž Šporar.
4'
  Stakić Dragoslav je dobil rumeni karton.
4'
  Streljal je Antonio Delamea Mlinar, a mimo vrat.
5'
  Po prostem strelu Lovrečiča se je žoga odbila do Delameje, ki je z roba kazenskega prostora zadel prečko.
6'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Čonka Branislav. Dobil ga je Matic Fink.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Klinar.
7'
  Streljal je Rajko Rotman, a mimo vrat.
9'
  Po napaki Olimpije je do žoge prišel Klinar in se takoj odločil za strel, žoga je oplazila Zarifovića in nato zadela prečko.
11'
  GOOOL! Zadel je Andraž Šporar!
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
12'
  Lepa in enostavna akcija Olimpije. Radujko je lepo našel Šporarja, ki je z natančnim strelom premagal vratarja Rozmana.
14'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Čonka Branislav. Dobil ga je Aris Zarifovič.
15'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Dobil ga je Matej Podlogar.
16'
  Olimpija ima udarec iz kota.
17'
  Streljal je Denis Klinar, a mimo vrat.
18'
  Odličen protinapad domačih. Klinar je peljal žogo iz svoje polovice, nato uspešno preigraval, a je bil pri zaključku nenatančen.
19'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Dobil ga je Denis Klinar.
21'
  Rošer je iz prostega udarca podal nazaj do Jahića, ta pa je s strelom na prvo za las zgrešil vrata Olimpije.
22'
  Streljal je Senad Jahič, a mimo vrat.
23'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Dobil ga je Uroš Rošer.
24'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
26'
  Gledamo zanimivo in dinamično srečanje.
27'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Denis Klinar.
27'
  Rudar ima udarec iz kota.
31'
33'
36'
36'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Stakić Dragoslav je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
36'
  Matjaž Rozman je dobil rumeni karton.
37'
  Stakić je storil prekršek nad Šporarjem v kazenskem prostoru in sodnik Vinčič je dosodil 11-metrovko.
37'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Dalibor Radujko je zgrešil enajstmetrovko!
38'
  Radujko je iz najstrožje kazni zadel desno vratnico, potem pa je Jović podal še enkrat do Radujka, ki žoge ni zadel.
40'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Christian Bubalovič. Dobil ga je Andraž Šporar.
44'
  Streljal je Davor Škerjanc, a mimo vrat.
44'
  Lepa priložnost za Škerjanca, ki je ob pomoči Bubalovića za las zgrešil vrata Rudarja.
44'
44'
45'
  Še minuta dodatka.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Čonka Branislav, v igro Leon Črnčič.
45'
  Menjava: iz igre Stjepanović Nemanja, v igro Elvis Bratanovič.
46'
49'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Dobil ga je Anej Lovrečič.
50'
  Senad Jahič je dobil rumeni karton.
51'
  GOOOL! Zadel je Davor Škerjanc!
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Škerjanc.
53'
  Ponovno lepa akcija Olimpije. Tokrat je podal Trifković, ki je lepo našel samega Škerjanca ta pa je iz neposredne bližine premagal vratarja Rozmana.
53'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič!
53'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
55'
  Še ena hitra akcija gostov. Šporar je podal iz desne v sredino, žoga je prišla do Lovrečiča, ki je s kakšnih 10-ih metrov poskrbel za izdatnejše vodstvo.
55'
  Antonio Delamea Mlinar je dobil rumeni karton.
55'
  Davor Škerjanc je dobil rumeni karton.
59'
  GOOOL! Zadel je William Franklin Vicente!
59'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je William Franklin Vicente.
61'
  Krasna podaja Trifkovića v kazenski prostor do Vicenteja, ki si je lepo zaustavil žogo, potem pa še premagal vratarja Rozmana.
62'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Dobil ga je William Franklin Vicente.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boban Jovič.
65'
  Nova priložnost za Olimpijo. Najprej je prodiral Šporar, potem pa je do strela prišel Jović, a se je tokrat izkazal vratar Rozman.
65'
  Menjava: iz igre William Franklin Vicente, v igro Nik Omladič.
65'
  Menjava: iz igre Christian Bubalovič, v igro Sebastjan Berko.
68'
68'
70'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Dobil ga je Senad Jahič.
72'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Nikola Nikezič.
72'
  Streljal je Elvis Bratanovič, a mimo vrat.
73'
74'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
74'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Blaž Božič.
75'
  Nova priložnost za Olimpijo, toda Škerjanc in Omladič nista uspela zatresti mreže iz zelo ugodne situacije.
76'
77'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Dobil ga je Nikola Nikezič.
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
80'
81'
85'
Gol (11m)
  GOOOL! Boban Jovič je zadel enajstmetrovko!
86'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Dobil ga je Nik Omladič.
87'
  Črnčič je v svojem kazenskem prostoru storil prekršek nad Omladičem in sodnik Vinčič je pokazal na belo točko.