Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Berra Žiga (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
Delegat: Kacijan Danilo
Št. gledalcev: 450

3. krog: Aluminij : Domžale 0:1

Nogometaši Aluminija iz Kidričevega so v 3. krogu 1. slovenske nogometne lige izgubili proti Domžalam z 0:1 (0:0).

Aluminij : Domžale 0:1 (0:0)

Strelec: 0:1 Balkovec (77.).

Aluminij: Murko, Kožar, Topolovec, Žagar, Sulejmanovič, Drevenšek, Spahić, Bingo, Medved, Kurež, Režonja (od 78. Pečovnik).

Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Živec, Vuk (od 81. Balokog), Rems, Korun, Šimunović, Balkovec, Majer (od 64. Kovjenić), Kous (od 46. Požeg).

Rumeni kartoni: Kmetec; Korun, Zec.
Rdeč karton: /.

Aluminij je po porazu v Kranju z 0:1 identičen poraz zabeležil tudi v svojem prvem prvoligaškem nastopu pred domačimi navijači. Igralci iz Kidričevega so se sicer dolgo upirali Domžalčanom, slabih 15 minut pred koncem tekme pa je Jure Balkovec Domžalam le priigral drugo zmago in tretje mesto na lestvici.

Tekma v Kidričevem se ni najbolje začela, temni oblaki in deževje so pokvarili vzdušje. Po petih minutah je pričela padati toča in sodnik je prekinil tekmo za dobrih sedemnajst minut. Sicer pa igra v prvem polčasu ni ponudila veliko.

Domžalčani so trikrat resneje ogrozili domačega vratarja in to s streli z leve strani. Še najbolj nevaren je bil poskus Mata Šimunovića v 13. minuti, ko je vratar Tomaž Murko strel na kratko odbil, Klemen Bingo pa je žogo izbil v polje. Domači so nekako vzpostavili ravnotežje in začeli igrati bolj napadalno. Izvedli so nekaj dobrih akcij, še najbližje zadetku pa so domačini prišli v 30. minuti, ko je nekdanji Domžalčan Marko Drevenšek streljal preko gola.

V drugem polčasu je na nogometaše posijalo sonce. Prvo priložnost so imeli domači v 51. minuti. Najprej je na desni strani Uroš Korun podrl Gregorja Režonjo. Slednji je sam izvedel prosti strel, žoga je letela tik pod prečko, a je bil vratar Nejc Vidmar na mestu.

V nadaljevanju srečanja so domači igrali bolje. Pravo priložnost je po podaji z desne strani zamudil Marko Kmetec v 75. minuti oziroma se je izkazal Nejc Vidmar. V 77. minuti pa je zadel Balkovec. Najprej je streljal z leve strani, žoga se je odbila nazaj k njemu, njegov drugi strel pa je končal za hrbtom Murka.