10. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  23.09.2012 ob 16.00

Triglav

0 : 0

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Praprotnik Jure (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik)
Delegat: Komel Otmar
Št. gledalcev: 500

V Kranju delitev točk

Nogometaši kranjskega Triglava in Celja so se v 10. krogu 1. slovenske nogometne lige razšli z neodločenim izidom 0:0.

Triglav : Celje 0:0

Strelci: /.

Triglav: Pelko, Šturm, Zolić, Roškar, Jelar, Ovčina, Brajič, M. Poplatnik (od 46. Kongnyuy), Šmit (od 77. Šujica), Stojnić, Peternel (od 46. Dolžan).

Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Bajde (od 46. Cebara), Moćić, Kolsi, Korošec, Gobec, Medved (od 69. Verbič), Žitko, Ivanović (od 77. Lutfi).

Rumeni kartoni: Brajič, Šmit, Stojnić; Vrhovec.
Rdeč karton: /.

Prvi dvoboj Kranjčanov in Celjanov v sezoni so dobili slednji. Tudi danes so bili bližje uspehu, imeli več lepih priložnosti, a na koncu tudi po zaslugi razpoloženega vratarja Žana Pelka domov odnesli "le" točko, s katero so ohranili stik z vrhom lestvice. Na drugi strani je Triglav z drugim remijem v sezoni ostal na devetem mestu.

V uvodu tekme sta ekipi zapravili po eno lepo priložnost. Celjani so jo v deveti minuti, ko je Gregor Bajde iz bližine žogo poslal čez gol, minuto zatem pa je na drugi strani Matej Poplatnik z glavo, prav tako iz neposredne bližine, tudi previsoko meril. Celjani so v tem delu igre sicer imeli nekaj več od igre, na trenutke pritiskali proti domačim vratom, zelo resno pa so jih ogrozili v 26. minuti, ko je po podaji Sebastjana Gobca z glavo streljal Nikola Ivanović, a bil le malce premalo natančen. V 31. minuti so bili Celjani znova blizu vodstva, vendar je po strelu Mihe Korošca domače rešila vratnica. Domači vratar je moral znova posredovati v 37. minuti, ko je Matic Žitko močno sprožil z desetih metrov, a je bil Pelko zbran.

Tako kot v prvem sta ekipi tudi v uvodu drugega polčasa imeli vsaka po eno priložnost, novinec v Triglavovi ekipi Vlado Šmit je poskusil pri Kranjčanih, Stefan Cebara pa pri Celjanih, a se izid ni spremenil. Gosti so znova resneje zagrozili v 53. in 58. minuti, ko je iz bližine dvakrat sprožil Klemen Medved, vendar je bil obakrat znova na mestu Pelko. Tudi v nadaljevanju sta ekipi nanizali nekaj strelov proti enim in drugim vratom, vendar ti niso bili tako nevarni, ritem pa je počasi padal. V končnici so domači malce pritisnili proti kazenskemu prostoru Celja in imeli še eno lepo priložnost. Blaž Šujica je v 90. minuti preigraval v kazenskem prostoru, prišel do strela, natančno meril, a je odlično posredoval Matic Kotnik in tako poskrbel, da se je tekma končala z delitvijo točk.