11. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  26.09.2012 ob 16.00

Mura

3 : 1

Sodniki: Tošeski Boris (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
Delegat: Turk Janko
Št. gledalcev: 460

Mura le še točko za Gorico

Nogometaši Mure 05 so v 11. krogu 1. slovenske nogometne lige premagali Gorico s 3:1 (1:0).

Mura 05 : Gorica 3:1 (1:0)

Strelci: 1:0 Fajić (22.), 1:1 Ndiaye (55.), 2:1 Kramar (57.), 3:1 Jelić (80.).

Mura 05: Draković, Cipot, Majer, Bohar (od 81. Matusiwa), Horvat, Kramar (od 74. Maruško), Buzeti, Fajić, Janža, Aborah, Eterovič (od 62. Jelić).

Gorica: Simčič, Celcer, Širok, K. Jogan, Žigon (od 81. Bremec), Bindzi, Praprotnik (od 70. Jakovljevič), M. Mevlja, Gregorič, Ndiaye, A. Jogan.

Rumeni kartoni: Kramar, Horvat, Janža; K. Jogan, Simčič.
Rdeča kartona: K. Jogan (47.), A. Jogan (57.).

Poraz v Velenju je muraše znova prikoval na dno prvenstvene lestvice, povrh pa so nemiri zajeli tudi slačilnico. Toda danes so Sobočani vpisali tretjo zmago v sezoni (in tretjo v zadnjih štirih krogih), s katero so se spet rešili zadnjega mesta. Na drugi strani je Gorica vpisala četrti poraz v zadnjih petih tekmah in je sedma ter ima le še točko prednosti pred Muro.

V dokaj klavrnem vzdušju, že dolgo namreč Fazanerija ni bila tako prazna, so domači pričeli napadalno. V 13. minuti je Leon Horvat izvedel prosti strel z leve strani z več kot 20 metrov, vratar gostov Vasja Simčič pa je s težavo izbil žogo v kot. Po kotu so gosti prvega strelca Mure Nusmirja Fajića povlekli in zrušili v kazenskem prostoru, toda sodniška piščalka se ni oglasila.

V 22. minuti pa se je Fazanerija razveselila vodilnega zadetka. Mate Eterovič je podal z desne strani, Fajić pa je z glavo poslal žogo v desni kot vrat vratarja Simčiča. Pet minut pozneje je silovito sprožil Horvat, Simčič je žogo odbil v kot, v naslednjem napadu pa je Fajić za las zgrešil cilj. Na drugi strani je Uroš Celcer osem minut pred koncem prvega polčasa nevarno streljal proti domačim vratom, a je žoga končala v naročju zanesljivega in dobro postavljenega Filipa Drakovića. V 43. minuti je Mura zapravila izjemno priložnost za povišanje vodstva, potem ko je po podaji Damjana Boharja Eterovič povsem neoviran z glavo zgrešil cilj in žogo poslal pol metra čez gol.

Nadaljevanje je prineslo prvo razburjenje v 47. minuti. Kris Jogan si je po prekršku nad Erikom Janžo prislužil drugi rumeni karton in izključitev, tako da so Novogoričani na igrišču ostali z igralcem manj. Tudi ob novem razmerju moči so gosti izenačili ob neodločni obrambi domačih, ko je z 18 metrov zadel Welle Ndiaye. Veselje gostov pa je bilo kratkotrajno, že čez dve minuti so si črno-beli priigrali novo prednost. Po kotu z desne strani je najvišje skočil Denis Kramar in z glavo žogo poslal v mrežo. Gosti so žogo sicer izbili še preden se je dotaknila mreže, a je po posredovanju linijskega sodnika glavni delivec pravice Boris Tošeski priznal zadetek. Zaradi nešportnega vedenja je zatem moral predčasno pod prho Alen Jogan.

Oslabljeni Goričani so si nato priigrali kar dve zreli priložnosti (63. in 72. minuta), obakrat pa je bil pred vrati domačih Dejan Žigon. V prvem primeru mu je veselje preprečil Draković, v drugi akciji pa je Žigon za las zgrešil cilj. Domači so potrdili zmago deset minut pred koncem. Fajić je prodrl po levi strani, njegov predložek v sredino pa je spretni Dragan Jelić s petih metrov preusmeril v mrežo.