12. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  30.09.2012 ob 18.00

2 : 0

Aluminij

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovani ljubitelji nogometa, lepo pozdrav iz Domžal, kjer bomo danes spremljali tekmo 12. kroga med Domžalami in Aluminijem.
0'
  Ekipi sta se do danes na prvenstvenih tekmah srečali le enkrat. Konec julija so bili v Kidričevem boljši nogometaši Domžal. Minimalno zmago so dosegli z golom Balkovca v 77. minuti.
0'
  Od poraza proti Domžalam je Aluminij močno dvignil rezultatsko krivuljo, saj je avgusta nanizal štiri zaporedne zmage. Trenutno je v seriji dveh tekem brez poraza.
0'
  Postava Domžal: Zabret, Skubic, Topič, Pihler, Halilović, Korun, Balkovec, Majer, Požeg Vancaš, Husmani, Kous.
0'
0'
  Enajsterica Aluminija: Murko, Topolovec, Bingo, Kurež, Kašnik, Režonja, Vraničar, Drevenšek, Medved, Sulejmanovič, Jeleč.
6'
  Lep pozdrav še enrkat iz Domžal, kjer smo imeli precej tehničnih težav, za kar se vam opravičujemo.
6'
  Aluminij ima udarec iz kota.
7'
  Sicer nismo zamudili veliko. Domžalčani so začeli s sredine. Aluminij si je priigral kot, iz katerega ni iztržil ničesar, Domžalčani pa so enkrat ustrelili proti vratom, vendar brez nevarnosti za Murka.
10'
  Žiga Kous v prepovedanem položaju.
11'
  Streljal je Žiga Kous, a iz neposredne bližine preko vrat. Skoraj da je bilo težje zgrešiti kot zadeti. Domžalčani imajo v zadnjih miniutah pobudo, kljub temu Aluminij dobro stoji na igrišču.
14'
  Tekma je prekinjena. V kazenskem prostoru jo je skupil Kous, ki so ga odnesli z igrišča.
15'
  Srečanje se nadaljuje. Domžalčani trenutno napadajo z igralcem manj v polju. Kous je dobil močan udarec v obraz, lahko bi šlo za zlom nosu.
15'
  Kous bo kot kaže nadaljeval srečanje.
16'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Jurica Jeleč. Utrpel ga je Jure Balkovec.
18'
  Pokalni prvaki iz leta 2011 so novince med elito Aluminij stisnili na njihovo polovico, medtem ko se gostje krčevito branijo in čakajo na priložnosti iz protinapadov.
19'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
19'
  Domžale ima udarec iz kota.
20'
  Nevarna priložnost za Domžalčane, v gneči je z drsečim štartom zaključil Husmani, vendar je Murko posredoval s skrajnimi močmi!
21'
21'
22'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Utrpel ga je Žan Majer.
24'
  Zdaj je akcijo zapletel Husmani, namesto da bi ustrelil proti vratom s kakšnih 20 metrov, je iskal Skubica, ki je v kanskem prostoru izgubil žogo.
24'
  Domžalčani sicer boljši nasprotink, Aluminij le redko preide na polovico dvakratnih državnih prvakov.
25'
  Streljal je Denis Topolovec, a precej preko vrat.
27'
28'
  Visok skok Binga v kazenskem prostoru, a je bil dovolj dobro pokrit, da ni sprožil proti vratom Zabreta.
32'
  Nevarna akcija Domžal! Murko je stekel iz vrat, vendar so njegov hrbet dobro zaščitili njegovi soigralci!
33'
  Domžalčani imajo še naprej pobudo, vendar jim zmanjka nekaj kakovosti pri zaključkih akcije.
34'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Kurež. Utrpel ga je Žan Majer.
36'
36'
  Streljal je Zeni Husmani, vendar visoko preko vrat.
36'
37'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bingo. Utrpel ga je Aleks Pihler. Prekršek s hrbta, a brez rumenega opozorila za Binga.
37'
  Streljal je Zeni Husmani preko živega zidu, a mimo vrat.
39'
  Domžalčani ves čas na polovici Aluminija, a brez pravega strela na gol Murka.
41'
  Domžale imajo udarec iz kota, potem ko je proti vratom močno sprožil Skubic, a je njegov strel blokiral Topolovec.
43'
  Streljal je Jure Balkovec, strel iz obrata kakšen meter mimo desne vratnice Murka!
44'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Vraničar. Utrpel ga je Nejc Skubic. Prekršek Domžalam na 20 metrih!
45'
  Streljal je Jure Balkovec, a precej preko vrat.
45+1'
45+1'
  V prvem polčasu smo spremljali enosmerni promet proti vratom Domžal. Varovanci Stevana Mojsilovića so nizali napadalne akcije eno za drugo, vendar je v večini zmanjkalo kakovosti pri zaključnih strelih. Aluminij bo moral v drugem delu prikazati precej več, če želi iz srečanja iztržiti vsaj točko.
45'
45'
  Menjava: iz igre Žan Majer, v igro Marko Kovjenič.
45'
  Menjava: iz igre Rudi Požeg Vancaš, v igro Goran Vuk.
47'
  Streljal je Zeni Husmani, po tem ko je dobro preko sredine potegnil Kous, a Husmani s precejšnje razdalje ni bil natančen.
49'
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Vuk, Kašnik je njegov strel blokiral. Kar nekaj takšnih situacij smo danes že videli. Strel Domžalčanov proti vratom in blokiran strel. Gostje iz Kidričevega so kljub podrejenemu položaju dobro postavljeni v polju.
51'
53'
  Spremljamo podobno zgodbo kot v prvem polčasu. Domžalčani imajo veliko pobudo, ki pa je ne znajo unovičiti.
55'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Skubic. Utrpel ga je Aljaž Medved.
56'
  Menjava: iz igre Aljaž Medved, v igro Mitja Rešek.
56'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Skubic.
56'
  Streljal je Jure Balkovec, a mimo vrat.
57'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Utrpel ga je Žiga Vraničar.
57'
  Uroš Korun je dobil rumeni karton zaradi grobega prekrška.
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Drevenšek s kakšnih 40 metrov, nekaj težav za Zabreta, a so Domžalčani razčistili.
58'
  Nevarno je streljal Marko Kovjenič, a je eden od gostov spet blokiral strel.
58'
59'
  GOOOL! Zadel je Marko Kovjenič! Najprej je sprožil Balkovec, nato pa je v gneči do žoge prišel Kovjenič, ki ni okleval in z leve strani kazenskega prostora sprožil nizek diagonalen strel ter premagal Murka!
61'
  Marko Kovjenič je dobil rumeni karton.
61'
  GOOOL! Zadel je Jure Balkovec! Povedel je žogo v kazenski prostor in iz kakšnih desetih metrov rutinirano zaključil.
61'
  Menjava: iz igre Žiga Vraničar, v igro Adnan Bešič.
62'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Drevenšek. Utrpel ga je Aleks Pihler.
62'
  Marko Drevenšek je dobil rumeni karton.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Kovjenič.
66'
  Streljal je Denis Halilovič, a mimo vrat.
67'
  Le vprašanje časa je bilo, kdaj se bo obramba Aluminija sesedla, saj so Domžalčani od prve minute pritiskali. Zdaj nekoliko bolj napadalna igra gostov iz Kidričevega, ki nimajo več česa izgubiti.
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žiga Kous, lahek zalogaj za Murka.
70'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Jurica Jeleč. Utrpel ga je Darko Topič.
71'
  Menjava: iz igre Gregor Režonja, v igro Nejc Pečovnik.
74'
  Vuk je prehitel tri obrambne igralce Aluminija, nato oddal žogo z roba črte, ki označuje kot, a je Murko prebral njegovo namero.
74'
  Menjava: iz igre Jure Balkovec, v igro Jaka Ihbeisheh.
76'
77'
  Goran Vuk v prepovedanem položaju.
78'
  Mojsilović še naprej zahteva agresivnost svojih nogometašev, medtem ko Flis veliko bolj zadržano spremlja srečanje.
79'
  Vuk je dobil udarec v glavo, zato so ga z nosili odnesli z igrišča.
80'
  Še dobrih deset minut upanja za Aluminij, ki v zadnjih minutah igra bolj ofenzivno.
80'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Vuk. Takoj po vstopu je spet prehitel dva igralca Aluminija, a na koncu s kakšnih desetih metrov streljal v vratarja Murka.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žiga Kous. Lepo preigravanje na levi strani, a na koncu strel v vratarja Murka.
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Skubic, spet v vratarja Murka, ki se zelo jezi na svoje soigralce.
85'
  Streljal je Goran Vuk, a mimo vrat! Akcijo mu je odlično pripravil danes izredno razpoloženi Kous.
86'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Topič. Utrpel ga je Jurica Jeleč.
88'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Kovjenič. Utrpel ga je Adnan Bešič.
89'
  Domžalčani bodo očitno zanesljivo osvojili tri točke, po tem, ko tri tekme niso dosegli gola.
89'
  Streljal je Nejc Skubic, a mimo vrat.
90'
  Tri minute sodnikovega nadomestila igralnega časa.
90+3'
90+3'
  Domžalčani so zasluženo prišli do treh točk, saj so večino tekme ogrožali vrata Murka. Aluminij se danes z zelo povprečno predstavi ni uspel zoperstaviti razigranim Domžalčanom, ki so po treh tekmah končno zatresli nasprotnikovo mrežo.