14. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  21.10.2012 ob 15.00

Mura

2 : 2

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Murske Sobote.
0'
  Po reprezentančnem premoru se državno prvenstvo nadaljuje in pred nami je še zadnje srečanje 14. kroga. Na stadionu Fazanerija se bosta pomerila Mura 05 in Celje.
0'
  Mura je po porazu proti Mariboru in Olimpiji znova na zadnjem mestu razpredelnice z vsega desetimi točkami.
0'
  Celjani, ki so na solidnem šestem mestu in imajo kar osem točk več od današnjega gostitelja, so zelo dobro odigrali prvo četrtino prvenstva,medtem ko je nadaljevanje slabše. So namreč v slabi seriji saj že pet krogov niso dosegli zadetka.
0'
  Čeprav je disciplinski sodnik NZS kaznoval domačega stratega Olivera Bogatinova s treni tekmami prepovedi vodenja ekipe, pa se je vodstvo Mure pritožilo in disciplinska komisija je kazen razveljavila ter vrnila v ponovno odločanje. Bogatinov bo zato danes lahko vodil svoje moštvo s klopi.
0'
  Po treh temnopoltih igralcih sta Muro okrepila še Mitja Mőrec in nekdanji igralec Varteksa in Hajduka Mario Sačer. Slednji danes še ne bo zaigral, saj nima urejene dokumentacije.
0'
  Zaradi rdečega kartona bo pri domačih manjkal Stanley Opoku Aborah.
0'
  Pri Celjanih ne bosta mogla nastopiti Močič in Močivnik.
0'
  V domačem klubu je bilo v reprezentančni pavzi nekoliko bolj pestro. Tako so prav v teh dneh na poslovnem obisku v soboškem prvoligašu nizozemski investitorji, ki si bodo današnje srečanje ogledali v živo.
0'
  Sprememba je doletela tudi strokovni štab. Igor Celec ni več športni direktor, saj je klub ukinil to delovno mesto.
0'
  Vreme v Murski Soboti je prijetnih 17 stopinj Celzija in če omenimo še odlično pripravljeno zelenico, imajo igralci danes odlične pogoje za igro.
0'
  S sredine igrišča bodo začeli igralci Celja.
0'
1'
  Streljal je Klemen Medved, a mimo vrat.
2'
  Dragan Jelič v prepovedanem položaju.
3'
  Celje ima udarec iz kota.
4'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Medved.
4'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Utrpel ga je Damjan Bohar.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blaž Vrhovec.
8'
8'
  Benjamin Verbič v prepovedanem položaju.
9'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Utrpel ga je Damjan Bohar.
10'
  Marko Krajcer v prepovedanem položaju.
12'
  Po prvih desetih minutah so Celjani več pri žogi, domačini pa so storili nekaj začetniških napak, kar je moč pripisati želji po ugodnem rezultatu.
12'
12'
  GOOOL! Zadel je Damjan Bohar!
14'
  Prva resnejša akcija domače Mure: ujet predložek je Drakovič spremenil v podajo za Janžo, ta je žogo podaljšal do Boharja, le-ta si je izmenjal dvojno podajo z Vašem in s strelom v daljši vratarjev kot premagal Kotnika.
15'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
15'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Morec. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
16'
  GOOOL! Zadel je Matic Žitko!
17'
  Celjani so takoj izenačili. Po igrani akciji prostega strela je od blizu zadel branilec gostov.
17'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Tuomas Kolsi. Utrpel ga je Erik Janža.
17'
  Marko Tuomas Kolsi je dobil rumeni karton.
18'
19'
20'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
21'
  Po napaki gostujočega vratarja, ki je slabo izbil žogo, je do nje prišel Eterovič in jo podal do Jeliča, ki je zatresel mrežo.
21'
  Dragan Jelič je dobil rumeni karton.
23'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Korošec. Utrpel ga je Arpad Vaš.
23'
  Miha Korošec je dobil rumeni karton.
24'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Erik Janža.
24'
28'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Damjan Bohar.
28'
  Blaž Vrhovec je dobil rumeni karton.
29'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Nejc Plesec.
31'
  Za nami je pol ure igre. Gledamo zanimivo nogometno predstavo.
32'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Miha Korošec.
33'
  Streljal je Benjamin Verbič, a mimo vrat.
33'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Utrpel ga je Rok Buzeti.
34'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Utrpel ga je Nejc Plesec.
34'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Gregor Bajde.
35'
  Streljal je Blaž Vrhovec, a mimo vrat.
36'
  Matic Maruško je dobil rumeni karton.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Benjamin Verbič.
38'
  Po gneči pred vrati Drakoviča je Verbič zadel vratnico!
39'
39'
  Klemen Medved v prepovedanem položaju.
42'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Jure Travner.
43'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
43'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Matic Maruško je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
45+1'
  V prvem delu srečanja so bili Celjani podjetnejši in imeli več priložnosti, vendar zadeli le iz ene. Muraši na drugi strani so imeli dve pravi priložnosti in ju tudi izkoristili. V drugem polčasu nas najbrž čakajo zanimive minute.
45+1'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Nusmir Fajič.
45'
45'
46'
  Nusmir Fajič v prepovedanem položaju.
47'
  Streljal je Marko Tuomas Kolsi, a mimo vrat.
49'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Marko Tuomas Kolsi.
52'
52'
  Gobec je odlično zaposlil Kolsija, vendar se le-ta ni najbolje znašel.
53'
54'
55'
56'
  Jure Travner je dobil rumeni karton.
56'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Buzeti. Utrpel ga je Klemen Medved.
57'
57'
  Menjava: iz igre Klemen Medved, v igro Nikola Ivanovič.
58'
  Kot je bilo za pričakovati, so v prvih 15 minutah drugega polčasa gostje pritisnili. Domači so zaenkrat zadržali vse njihove nalete.
59'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat.
60'
60'
  GOOOL! Zadel je Sebastjan Gobec!
62'
  Sebastjan Gobec je s strelom iz prostega strela z roba kazenskega prostora presenetil domačega vratarja in zadel v njegov daljši kot.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leon Horvat.
62'
63'
64'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Tuomas Kolsi.
65'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Denis Kramar.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nusmir Fajič.
66'
  Mura ima udarec iz kota.
67'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
68'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Plesec. Utrpel ga je Leon Horvat.
69'
70'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Kramar. Utrpel ga je Nejc Plesec.
73'
74'
  Po izenačujočem zadetku Celjanov spremljamo raztrgano igro.
74'
  Nikola Ivanovič v prepovedanem položaju.
75'
76'
77'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Tuomas Kolsi. Utrpel ga je Denis Kramar.
78'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Ivanovič. Utrpel ga je Denis Kramar.
78'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Stefan Cebara.
78'
  Nusmir Fajič je dobil rumeni karton.
81'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Plesec. Utrpel ga je Damjan Bohar.
82'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Kisisavo Matusiwa.
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marko Tuomas Kolsi, vendar preslabo.
84'
  Protinapad Mure je slabo izkoristil krilni igralec Bohar.
85'
  Menjava: iz igre Benjamin Verbič, v igro Lutfi Bilali.
87'
89'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Nusmir Fajič.
90'
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar.
90+1'
  Bohar je po predložku iz kota zatresel prečko!
90+2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Stefan Cebara.
90+3'
90+3'
  Po izključitvi so se domačini povlekli pred svoja vrata in tudi z nekaj sreče osvojili točko, na koncu pa se jim je ponudila priložnost celo za zmago. Celjani kljub številnim poizkusom številčne premoči niso izkoristili.