35. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  22.05.2013 ob 17.30  | Prenos: TV Slovenija 2

0 : 1

Olimpija

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Koren Jožef (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 5

0'
  Lep pozdrav iz sončnega Kopra, kjer bo danes derbi 35. kroga med Luko Koper in Olimpijo.
0'
  Dejstva soznana: Koper v "boju za Evropo," Olimpija za prekinitev tradicije, saj je brez zmage na Bonifki že vse od leta 1987.
0'
  Ekipa Olimpije: Đafič, Jovič, Zarifovič, Trifkovič, Šporar, Ivelja, Delamea, Omladič, Kapun, Mitrovič in Fink.
0'
  Koper: Nenezič, Mavrič, Hadžič, Đukič, Bagarič, Bradaschia, Guberac, Štulac, Črnigoj, Galešič in Brečevič.
0'
  V ljubljanski ekipi zaradi poškodbe ni najboljšega strelca Nikezića, po kazni sta se vrnila Šeliga, ki je na klopi in Fink, ki je v prvi enajsterici.
0'
  Po odsluženi kazni se v domačo ekipo vrača Bojan Đukić, ki bo ob ob Mavrič-Rožiču in Hadžiču eden od treh stebrov domače obrambe.
0'
  Olimpija ima danes eno lepših priložnosti za prekinitev dolgoletne tradicije gostovanj brez zmage na Bonifiki, saj je rešena vseh skrbi glede uvrstitve: v rokah ima naslov podprvaka.
0'
  Na drugi strani Luka Koper, ki se z Domžalami bori za tretje mesto. Trenutno sta ekipi izenačeni pri 54 - tih točkah. V primeru enakega števila točk po zadnjem krogu, je v prednosti Koper.
0'
  Jeseni sta ekipi dobili vsaka svojo domačo tekmo, na Stožicah je bilo konec marca 2:2.
0'
  V skupnem seštevku 16. medsebojna tekma; Koper ima 9 zmag, Olimpija 4, 2 tekmi sta se končali z remijem. Gol razlika 21:20.
0'
  Koper je letos na domačem igrišču izgubil samo tri tekme; boljši so bili Maribor, Domžale in Celje. Olimpija je z gostovanj prinesla že 10 zmag.
0'
  Na tribunah Bonifike je slabih deset minut pred tekmo okrog 400 gledalcev.
0'
  V prejšnjem krogu je Olimpija doma z 2:0 premagala Aluminij, Koper se je s porazom s 3:0 vrnil iz Murske sobote.
0'
  Koprčani so bili v prejšnjem krogu poraženi po šestih tekmah brez poraza. Takrat so tudi nazadnje izgubili na Bonifiki, ko so bili z 1:0 boljši Celjani.
0'
  S sredine začenjajo Koprčani.
0'
1'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Ivan Brečevič.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Mavrič Rožič. Utrpel ga je Matic Fink.
3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Bagarič. Utrpel ga je Nik Omladič.
4'
  Na VIP tribuni Bonifike je tudi selektor Srečko Katanec.
5'
  Streljal je Goran Galešič, a mimo vrat.
6'
  Na robu ljubljanskega kazenskega prostora sta v boju za žogo trčila vratar Džafič in Brečevič. Đžafič potrebuje zdravniško pomoč.
6'
  Vse je v redu: Džafič nadaljuje s tekmo.
6'
8'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Utrpel ga je Matic Fink.
9'
  Odprta igra, toda še brez obetavnih strelov proti vratom.
11'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
11'
  Dober strel Omladiča s 25 metrov, žoga je zletela preko gola.
12'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Goran Galešič.
13'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Domen Črnigoj. Utrpel ga je Nik Omladič.
15'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Goran Galešič.
16'
  Obetaven prosti strel za rumeno-modre...
17'
  ... Bagarič je streljal preko gola.
18'
18'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Bojan Đukič.
20'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
20'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Daniel Bradaschia.
21'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
21'
  Bojan Đukič v prepovedanem položaju.
24'
  V zadnjih minutah igra daleč od kazenskih prostorov.
25'
  GOOOL! Zadel je Nik Kapun!
26'
  Po napaki v ožji koprski obrambi je Šporar s povratno žogo zaposlil Kapuna, ki je zaadel za 0:1.
26'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Daniel Bradaschia.
27'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
28'
  Streljal je Nemanja Mitrovič, a mimo vrat.
28'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Goran Galešič.
29'
  Kapun je dosegel svoj prvoligaški prvenec.
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Daniel Bradaschia. Utrpel ga je Matic Fink.
29'
30'
  Nik Kapun je dobil rumeni karton.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Domen Črnigoj. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
31'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Goran Galešič.
32'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
33'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič.
34'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Brečevič. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
35'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Mavrič Rožič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Trifkovič.
36'
  Trifkovič je s prostega strela sprožil v naročje Neneziča.
37'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Ivan Brečevič.
38'
  Ivan Brečevič v prepovedanem položaju.
39'
  Olimpija ima udarec iz kota.
40'
  V zadnji akciji Olimpije se je poškodoval Boban Jovič. Potrebna bo menjava.
42'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Daniel Bradaschia.
42'
  Jovič bo vendarle lahko nadaljeval z igro.
43'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
45'
  2 min. sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  V prvem polčasu Olimpija bolj konkretna in zasluženo vodi z 0:1.
45'
45'
  V drugem polčasu brez menjav.
45'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
46'
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Daniel Bradaschia. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
52'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
53'
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Nik Omladič.
55'
  Leo Štulac je dobil rumeni karton.
56'
57'
59'
  Vanoli bo poslal v igro Pučka.
60'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Ivica Guberac.
60'
  Menjava: iz igre Daniel Bradaschia, v igro Matej Pučko.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Leo Štulac.
61'
63'
  Streljal je Leo Štulac, a mimo vrat.
63'
64'
64'
  Nalet Kopra, Olimpija se brani.
65'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Goran Galešič.
65'
  Olimpija ne more iz svojega kazenskega prostora.
66'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivica Guberac.
67'
  Vanoli bo na igrišče poslal Mendyja.
68'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Leo Štulac.
68'
  Menjava: iz igre Davor Bagarič, v igro Jean-Philippe Mendy.
69'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Matej Pučko.
69'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Goran Galešič.
71'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Đorđe Ivelja.
73'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Goran Galešič.
73'
  Nemanja Mitrovič je dobil rumeni karton.
74'
74'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Matej Mavrič Rožič.
75'
75'
  Menjava: iz igre Đorđe Ivelja, v igro Anže Zorc.
76'
  Streljal je Ivan Brečevič, a mimo vrat.
77'
  Po obetavni podaji Mendyja je Brečevič zgrešil "nemogoče" in žogo poslal preko gola.
80'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Matej Pučko.
80'
  Koper nadaljuje z ofenzivo.
81'
  Damir Hadžič v prepovedanem položaju.
81'
  Menjava: iz igre Matic Fink, v igro Rok Baskera.
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Đukič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Utrpel ga je Boban Jovič.
83'
85'
86'
  Bojan Đukič je dobil rumeni karton.
87'
88'
  Streljal je Matej Mavrič Rožič, a mimo vrat.
88'
  Po novi obetavni podaji Mendyja, je Mavrič z roba kazenskega prostora streljal čez gol.
90'
  3 min. sodniškega dodatka.
90+1'
  Elvis Džafič je dobil rumeni karton.
90+1'
90+1'
  Andraž Šporar je dobil rumeni karton.
90+2'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Filip Valenčič.
90+2'
  Olimpija je torej na pragu prekinitve neugodne tradicije gostovanj na Bonifiki.
90+2'
90+3'
90+3'
  Olimpija se veseli zmage, Koper je izgubil tretje mesto.
90+3'
  Koper se poslavlja od svojih gledalcev, v zadnjem krogu bo gostoval v Celju.
90+3'
  Olimpija bo zadnjo tekmo odigrala doma proti Triglavu.
90+3'
  To je skoraj vse za letos z Bonifike; tu bo 29. maja še finale pokala med Celjem in Mariborom.