36. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  26.05.2013 ob 17.30

Olimpija

4 : 0

Triglav

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kmetec Radenko (1. pomoč), Benc Uroš (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni iz Ljubljane!
0'
  Pred nami je še zadnji krog Prve slovenske nogometne lige Telekom.
0'
  V tekmi 36. kroga se bosta v Stožicah pomerila ljubljanska Olimpija in kranjski Triglav.
0'
  Ob 17:30 bo odigranih vseh pet tekem prvenstva.
0'
  Za ogrevanje pred zadnjim krogom prvenstva, je bila v Stožicah odigrana mladinska tekma med Olimpijo ter Mariborom. Zeleno-beli so slavili s 3:1. Za Olimpijo sta zaigrala tudi občasna člana začetne enajsterice Nik Kapun ter Anže Zorc, ki ju torej danes ne bo v kadru Olimpije.
0'
  Olimpija bo sezono končala na drugem mestu. Na drugi strani Triglav lahko sezono konča na šestem, sedmem ali osmem mestu. Trenutno so Kranjčani na sedmem mestu.
0'
  Danes se v Stožice vrača tudi nekdanji trener Olimpije Dušan Kosič.
0'
  Triglav je na dosedanjih medsebojnih tekmah proti Olimpiji slavil le enkrat in to v Stožicah s 3:1, takrat je Olimpijo vodil danes trener Triglava Dušan Kosič, ki se danes torej vrača na stadion v Stožicah.
0'
  Na zadnji medsebojni tekmi je slavila Olimpija s 4:1, zaradi tega poraza je odstopil do takrat trener Triglava Siniša Brkič. Kosič ga je nasledil in s Triglavom do danes osvojil enajst točk in ekipo povsem preporodil.
0'
  Danes bomo spremljali že enajsti medsebojni obračun. Olimpija ima na računu devet zmag, enkrat sta se ekipi razšli brez zmagovalca, kot že rečeno je le enkrat slavil Triglav.
0'
  Olimpija bo letošnjo sezono končala na drugem mestu prav tako kot lani. Bodo pa zeleno-beli imeli na koncu več točk kot lani. Lani so imeli po koncu sezone 65 točk, letos jih imajo na spisku že 67 brez današnje tekme.
0'
  Na drugi strani imajo Triglavani pet točk več kot lansko sezono. Sezono bodo pa končala najmanj eno mesto višje kot lani.
0'
  Danes bo za Triglav zaigral tudi bodoči nogometaš Olimpije Enis Đurkovič.
0'
  Med tednom je iz domačega tabora prišlo do novice, da klub po letošnji sezoni zapuščata Anej Lovrečič ter Erik Salkič, ki nista podaljšala pogodbe z Olimpijo. Pogodbo pa je za eno leto podaljšal Đorđe Ivelja.
0'
  Olimpija je med tednom po 26-ih letih premagala Koper na gostovanju, tekmo je odločil mladenič Nik Kapun.
0'
  Triglav pa je pred domačimi gledalci izgubil proti Muri 05 z 2:0. In sobočanom tako omogočil kvalifikacije za obstanek v prvi ligi.
0'
  Imamo že obe začetni enajsterici.
0'
  Olimpija:30-Džafič,4-Gerič,5-Jovič,6-Zarifovič,7-Vicente,8-Trifkovič,10-Šporar,11-Valenčič,21-Omladič,29-Baskera,32-Mitrovič.
0'
  Triglav:28-Pelko,4-Zolič,6-Klemenčič,7-Sever,8-Jelar,9-Đurkovič,11-Krcič,15-Poplatnik,23-Pokorn,24-Stojnič,33-Bubanja.
0'
  Danes je prost vstop na stadion v Stožicah, trenutno pa so tribune že bolj zapolnjene kot je povprečje gledalcev na domačih tekmah.
0'
  Danes se po dolgotrajni poškodbi v kader Olimpije vrača Dejan Djermanovič.
0'
  Današnjo tekmo, ki se bo pričela ob 17:30 bo sodil glavni sodnik Matej Jug.
0'
  V Ljubljani je ravnokar začelo tudi deževati.
0'
  Obe začetni enajsterici sta že prišli na travnato površino v Stožicah.
0'
0'
  Triglav ima udarec iz kota.
1'
  Prvi so s sredine igrišča krenili nogometaši Triglava.
1'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Utrpel ga je Alen Krcič.
4'
  Odlično vzdušje na stadionu v Stožicah. Gostujoče nogometaše spodbuja tudi nekaj privržencev Triglava.
5'
  Olimpija je že takoj na začetku prevzela pobudo na sredini igrišča.
6'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Jalen Pokorn.
8'
  GOOOL! Zadel je Filip Valenčič!
10'
  Lepo globinsko podajo je izkoristil Valenčič, ki je Pelka premagal v stilu Arjena Robbna, ki je zabil na včerajšnem finalu v ligi prvakov.
12'
  GOOOL! Zadel je William Franklin Vicente!
13'
  Lepo podajo z desne strani je tokrat izkoristil Vicente, ki je hladnokrvno premagal Pelka.
13'
14'
  Dva strela v okvir gola Olimpije in dva zadetka. Odličen začetek z domače strani.
14'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Alen Krcič.
14'
  Streljal je Petar Stojnič, a mimo vrat.
15'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Edvin Zolič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
17'
  Streljal je Matic Sever, a mimo vrat.
17'
  Sedaj je Triglav počasi vzpostavil ravnotežje na igrišču.
20'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojnič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
20'
  Petar Stojnič je dobil rumeni karton.
24'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
26'
  Streljal je Alen Krcič, a mimo vrat.
27'
  Odličen začetek domačih, sedaj pa kot da bi se Olimpija zadovoljila s prednostjo dveh zadetkov.
29'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Baskera. Utrpel ga je Davor Bubanja.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Edvin Zolič.
30'
30'
  Do strela z glavo je prišel Zolič, z odlično obrambo se je izkazal Džafič.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Davor Bubanja.
33'
  Res odlično vzudšje na tribunah. Tako polnega stadiona in dobrega vzdušja v Stožicah ni bilo od zadnjega derbija proti Mariboru.
34'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
36'
  Olimpija ima udarec iz kota.
37'
37'
38'
  Trije zaporedni koti za Olimpijo, niti en predložek ni bil nevaren za gostujoča vrata.
42'
  Odličen protinapad Olimpije. Valenčič je potegnil po levi ter podal do Šporarja, pred katerim pa je posredoval Pelko.
45'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Baskera. Utrpel ga je Matej Poplatnik.
45'
45'
  Zanimiv začetek tekme, ki je postregel z dvema zadetkoma. Nadaljevanje tekme pa ni postreglo z zanimivo igro.
45'
45'
  Menjava: iz igre Žan Pelko, v igro Darjan Curanovič.
46'
  Ob enem izmed posredovanj se je poškodoval Pelko, tako da bo v drugem polčasu namesto njega branil Curanovič.
46'
47'
  Enis Đurkovič v prepovedanem položaju.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je William Franklin Vicente.
48'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Utrpel ga je Rok Baskera.
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boban Jovič.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
52'
53'
  Dobra podaja Joviča v kazenski prostor, kjer je ustrelil Šporar, vendar se je Curanovič izkazal.
53'
  Streljal je Dejan Gerič, a mimo vrat.
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Utrpel ga je Nik Omladič.
56'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
58'
  Po strelu Omladiča iz prostega strela, so domači zahtevali enajstmetrovko zaradi prekrška na Mitrovičem, Jug je pustil da se igre nadaljuje.
60'
63'
64'
  Prosti strel iz roba kazenskega prostora.
64'
64'
64'
64'
  Odlično izveden prosti strel Bubanje, odlična parada Džafiča.
65'
65'
  Mini pritisk Triglava.
66'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Utrpel ga je Dejan Gerič.
69'
  Davor Bubanja v prepovedanem položaju.
70'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat.
71'
  Koreografija domačih navijačev, ki pa ne gre brez pirotečnih sredstev.
72'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Aleksander Topič.
74'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Utrpel ga je Davor Bubanja.
74'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Matej Poplatnik.
74'
  Aris Zarifovič je dobil rumeni karton.
75'
  Protinapad Olimpije...
75'
  Blokiran strel Joviča.
77'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
78'
  Enajstmetrovka za Olimpijo.
78'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojnič. Utrpel ga je Filip Valenčič.
78'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Petar Stojnič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
79'
  Triglav bo tekmo nadaljeval z desetimi igralci.
79'
  Kazenski strel bo izvajal Andraž Šporar.
79'
Gol (11m)
  GOOOL! Andraž Šporar je zadel enajstmetrovko!
80'
  Proslavljanje zadetka z Green Dragonsi.
80'
  Menjava: iz igre Dejan Gerič, v igro Mitja Kovačevič.
81'
  Curanovič je sicer krenil v pravo smer, vendar je bil strel Šporarja premočan in prenatančen.
82'
  Menjava: iz igre Enis Đurkovič, v igro Dragan Ovčina.
83'
  Menjava: iz igre William Franklin Vicente, v igro Adnan Bešič.
85'
  V Stožicah je že dolgo časa vse odločeno.
87'
  Domači navijači se že pripravljajo da bodo vdrli na igrišče.
89'
89'
Rdeči karton
  Alen Krcič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
89'
  Menjava: iz igre Davor Bubanja, v igro Blaž Šujica.
89'
90'
  Močan in natančen strel Šporarja.
90'
Gol (11m)
90'
90'
  Naval navijačev na igrišče v Stožicah.
90'
  Navijači Olimpije so takoj po zadnjem sodnikovem žvižgu odhiteli do igralcev in jim odvzeli drese.
90'
  Olimpija je takoj na začetku tekme šokirala Triglav z dvema zadetkoma, ter na koncu dosegla še dva zadetka iz enajstmetrovke in na koncu zasluženo slavila pred domačimi gledalci z visokih 4:0.
90'
  Olimpija je sezono končala na drugem mestu s 70 točkami. Na koncu so za Mariborčani zaostali za sedem točk.
90'
  Triglav pa je sezono končal na osmem mestu z 38 točkami.
90'
  Olimpija se je od svojih danes zelo številčnih navijačev poslovila z zmago. Olimpija bo Slovenijo v naslednji sezoni zastopala v Ligi Europa.