30. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  26.04.2014 ob 16.30

1 : 1

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Skok Aleš (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 500

Brez zmagovalca v Domžalah

Domžale - Gorica 1:1 (1:0)

* Športni park, gledalcev 500, sodniki: Glažar (Hajdina), Skok (Kidričevo) in Bezjak (Gorišnica).
* Strelca: 1:0 Aneff (21.), 1:1 Finocchio (65.).
* Domžale: Vidmar, Horić, Požeg Vancaš, Šišić, Parker, Aneff (od 75. Ožbolt), Majer (od 66. Jelar), Janža, Korun, Husmani (od 49. Gorenc Stankovič), Kous.
* Gorica: Cordaz, Coda, Lapadula, Kavčič, Vanin, Bazzoffia (od 77. Širok), Favalli, Vicente (od 52. Finocchio), Berardocco (od 55. Vetrih), Misuraca, Gigli.
* Rumeni kartoni: Horić, Šišić; Misuraca, Vicente, Gigli, Lapadula.
* Rdeč karton: Lapadula (84.).

Dvoboji Domžal in Gorice v tej sezoni so bili vedno precej tesni. Domžale so prvo tekmo v Novi Gorici dobile z 2:1, naslednja dva obračuna pa sta se končala z 1:1. Prav s takšnim izidom se je končal tudi zadnji obračun teh dveh moštev v sezoni, kar pa ne enih ne drugih ni premaknilo na lestvici. Gorica ostaja četrta, Domžale pa šeste.

V všečnem prvem polčasu so več pokazali domači nogometaši, ki so tekmo tudi bolje začeli. Že v drugi minuti je Zeni Husmani močno streljal s 25 metrov, vratar Gorice Alex Cordaz pa je s konicami prstov žogo odbil čez prečko. Približno 20 minut pozneje so domači povedli, potem ko je Joshua Parker pobegnil po desni strani, podal na kratko do Sashe Aneffa, ta pa je znotraj kazenskega prostora z lepim strelom v spodnji desni kot zadel za 1:0.

Tudi v nadaljevanju polčasa so bili konkretnejši in nevarnejši domači, čeprav so tudi gosti izpeljali nekaj obetavnih akcij, a brez pravega zaključka. Gostitelji so si že nekaj trenutkov po golu pripravili novo lepo priložnost, strel Žana Majerja s 15 metrov pa je Cordaz obranil. V 31. minuti so prvič na tekmi resneje zagrozili Primorci, Gianluca Lapadula je bil za trenutek prepozen po podaji pred vrata Danieleja Bazzoffie.

Tri minute zatem je Rudi Požeg Vancaš s 25 metrov žogo poslal mimo leve gola, tako kot tudi Aladin Šišić z 20 metrov v 35. minuti. Štiri minute zatem je spet nase opozoril Aneff, ki je s slabih 20 metrov zatresel stičišče prečke in vratnice goriških vrat.

V uvodu drugega dela je rezervist Jon Gorenc Stanković za malo zgrešil cilj s 25 metrov. V 57. minuti so domači zahtevali rdeč karton za Abela Giglija, ki je s prekrškom zaustavil Parkerja. Ta bi bržčas imel prosto pot proti vratom. Sodniki so goriškega nogometaša kaznovali le z rumenim opozorilom. V 65. minuti so gosti izenačili, ko je Francesco Finocchio iz obrata z roba kazenskega prostora premagal Nejca Vidmarja. To je bil sploh prvi goriški strel v okvir vrat.

Po zadetku so trikrat dokaj nevarno spet merili domači nogometaši Parker, Požeg Vancaš in Šišić, a je ostalo pri 1:1. Matija Širok in Amedej Vetrih sta v naslednjih trenutkih dvakrat preizkusila Vidmarja, ki pa je bil obakrat na mestu, v 84. minuti pa so gosti na igrišču ostali le z deseterico, saj je zaradi domnevnega simuliranja drugi rumen karton dobil Lapadula. Številčne prednosti gostitelji - kljub nekaj obetavnim poskusom v končnici - niso izkoristili, tako da sta si ekipi razdelili plen.

Domžale bodo v 31. krogu prihodnjo soboto gostile Krko, Gorica pa bo gostila Zavrč.