1. krog |  Domžale, Športni park |  20.07.2014 ob 18.00

Kalcer Radomlje

1 : 2

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Friš Tadej (4. sodnik) , Glažar Roman (5. sodnik) , Borošak Alen (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Domžal, kjer je do začetka predzadnje tekme 1. kroga med Radomljami in Koprom, le še slabih 30 minut.
0'
  Omenjena tekma bo zgodovinska za Radomlje, ki bodo sicer domače tekme igrale v sosednjih Domžalah, saj bo obračun s Koprčani prvi v najvišjem rangu nogometnega tekmovanja v Sloveniji.
0'
  Slabe pol ure pred začetkom tekme, ki jo bo sodil glavni sodnik Slavko Vinčič iz Maribora, je na glavni domžalski tribuni že kar nekaj privržencev nogometa. Zanimanje je seveda precejšnje, saj gre torej za prvo tekmo v prvi ligi Telekom Slovenije, ki je za zasedbo domačega trenerja Dejana Djuranoviča več kot lepa nagrada za trud v pretekli sezoni.
0'
  Gostitelji bodo nedvomno že na prvi tekmi naredili vse, da morda pripravijo že prvo veliko presenečenje. To bi bila vsekakor že osvojena točka, medtem ko so Koprčani v Domžale prišli z jasnim ciljem. Osvojitev polnega izkupička.
0'
  Moštvo Kopra je odlično odprlo novo sezono, potem ko je v kvalifikacijah za ligo Europa preskočilo prvo oviro in bo posledično zdaj še bolj sproščeno.
0'
  Koprčani so prejšnjo sezono končali na izvrstnem drugem mestu lestvice, letos si želijo podobnega scenarija, če bo priložnost za sam vrh, pa bodo zagotovo naredili vse, da tudi oni pripravijo kakšno izmed presenečenj letošnje sezone.
0'
  Nasproti si bosta stala trenerja, že malce prej omenjeni domači Dejan Djuranovič in pa gostujoči Rodolfo Vanoli.
0'
  Radomlje: Andrić, Cankar, Balkovec, Zukić, Kosec, Barukčič, Vrhunc, Avbelj, Vuk, Zavrl in Seferovič.
0'
  Koper: Radošević, Gregorič, Halilovič, Hadžič, Štulac, Guberac, Žibert, Lotrič, Ivetić, Bradaschia, Štromajer.
0'
  V Domžalah medtem izjemno zahtevni pogoji za igro, saj temperature presegajo 30 stopinj celzija.
0'
  Gledalci še vedno prihajajo in prihajajo, domači navijači pa z navijanjem skrbijo za zelo dobro vzdušje že pred samim začetkom obračuna Radomlje - Koper.
0'
  Resnično krasen pogled na tribune. Medtem pa v Domžalah vse pripravljeno na začetek tekme.
1'
2'
  Zgodovinska tekma za Radomlje se je torej začela. Na tribunah super vzdušje, ekipi maksimalno motivirani, pogoji za gledanje pa za gledalce dobri, za igralce ob neznosni vročini nekoliko manj.
4'
  Zaenkrat igra med obema kazenskima prostoroma. Nekoliko več pri žogi pa v uvodnih minutah gostitelji.
6'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
7'
8'
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damir Hadžič.
10'
  Dve nevarnosti za domače. Koprčani so prišli do treh udarcev s kota, dvakrat pa je bilo pred domačim golov vroče. Sprva je Hadžič preizkusil domačega vratarja, ki je bil na mestu, potem pa je po novem kotu eden izmed Koprčanov še enkrat uspel poslati žogo na gol, vendar so se domačini še enkrat več ubranili.
11'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Vuk. Utrpel ga je Denis Halilovič.
13'
  Guberac je s prostega strela poslal predložek pred gol, kjer je spet zavladala nervoza, a so se domačini znova ubranili.
13'
  Gledalci lahko uživajo v predstavi, saj zaenkrat spremljamo sila živahen obračun tako enih kot drugih.
14'
  Streljal je Jaka Štromajer, a mimo vrat.
15'
  Štromajer je iz neugodnega položaja udaril visoko čez gol, ko ni bilo prave grožnje za gol vratarja Vjekoslava Andrića.
17'
  Z zagotovostjo že lahko zatrdimo, da se lahko Radomlje v Domžalah pohvalijo z večjim obiskom gledalcev kot sta ga bila na domačih tekmah deležna Olimpija in Celje. V Ljubljani se je zbralo okrog 300, medtem ko v Celju 500 gledalcev. V Domžalah jih je v tem trenutku okrog 750.
18'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Lotrič. Utrpel ga je Tomaž Avbelj.
18'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Utrpel ga je Gregor Kosec.
18'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Utrpel ga je Luka Vrhunc.
21'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Kosec. Utrpel ga je Perica Ivetič.
21'
  Gregor Kosec je dobil rumeni karton.
22'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Jure Balkovec.
22'
  Zdaj številni prekrški tako na eni kot na drugi strani. Koprčani pa sicer iz minute v minuto bolj nevarni.
25'
26'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Janez Zavrl. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
28'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Zukič. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
29'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivica Guberac.
30'
  Guberac je iz prostega strela želel z direktnim udarcem na gol presenetiti domačega vratarja, a na koncu brez težav.
33'
  Koprčani so imeli v dosedanjih 35 minutah tekme več od igre, a so se tudi domači nogometaši prikazali v dobri luči, saj so vseskozi pogumni, iščejo morebitne luknje, a do sedaj prave za dosego gola še ni bilo.
34'
  Mitja Lotrič v prepovedanem položaju.
36'
  Menjava: iz igre Igor Barukčič, v igro Niko Snoj.
37'
  Domači igralec Barukčič je zaradi poškodbe predčasno zapustil zelenico. Zamenjal ga je Snoj.
38'
  Streljal je Mitja Lotrič, a mimo vrat.
39'
  Lotrič se je nenadoma odločil za strel, ki pa je zletel visoko čez gol.
40'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Balkovec. Utrpel ga je Daniel Bradaschia.
41'
  Jure Balkovec je dobil rumeni karton.
43'
  GOOOL! Zadel je Perica Ivetič!
44'
  Lotrič je lepo zaposlil Štromajerja, ki se je iz oči v oči znašel z domačim vratarjem. Ta mu je strel ubranil, a je potem odbito žogo v mrežo poslal Ivetič.
45'
  Koper je v izdihljajih prvega dela tekma zasluženo povedel.
45+3'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Vuk. Utrpel ga je Miha Gregorič.
45+3'
45+3'
  Koper je zasluženo dobil prvi polčas. Po prvih 45 minutah Radomlje zaostajajo z 1:0.
46'
46'
  Ekipi sta v drugi polčas krenili nespremenjeni.
48'
  Koprčani so se dobesedno vrgli na glavo. Iščejo povišanje prednosti.
49'
49'
  GOOOL! Zadel je Jaka Štromajer!
50'
  Po natančni podaji iz kota se je pred golom najbolje znašel Štromajer, ki je z glavo ukanil vratarja Andrića ter Koper popeljal v vodstvo z 2:0.
53'
  Zdaj je vprašanje ali se lahko gostitelji z morebitnim znižanjem zaostanka vrnejo v igro, ali pa je tekma v Domžalah dokončno odločena.
62'
  Menjava: iz igre Jaka Štromajer, v igro Matej Pučko.
63'
  Daniel Bradaschia je dobil rumeni karton.
63'
  Koper mirno nadzoruje svojo prednost. Gostitelji še naprej s težavo prihajajo v bližino nasprotnikovega gola.
65'
  Streljal je Luka Vrhunc, a mimo vrat.
65'
  Prva resnejša priložnost na tekmi za Radomlje. Nevarno je meril Vrhunc, a nenatančno.
65'
  Radomlje ima udarec iz kota.
68'
  Radomlje v zadnjih minutah le nekoliko več pri žogi, a prave priložnosti za gol še ni bilo.
69'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Utrpel ga je Janez Zavrl.
70'
72'
  Balkovec je podal predložek pred gol, kjer so imeli gostje nekaj težav, vendar so se uspeli ubraniti.
73'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Niko Snoj.
75'
  Tempo igre je v Domžalah nekoliko padel.
79'
  Menjava: iz igre Perica Ivetič, v igro Matej Palčič.
79'
  Menjava: iz igre Matic Seferovič, v igro Dušan Stoiljkovič.
80'
  Pred nami še zadnjih deset minut rednega dela tekme, ko Radomlje še naprej iščejo prvi prvoligaški gol.
81'
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Lotrič.
83'
  Lotrič je še enkrat preizkusil roke vratarja Andrića, potem ko je udaril na volej, a je bil omenjeni vratar na mestu.
84'
Avtogol
  GOOOL! Miha Gregorič je zatresel lastno mrežo!
86'
  Eksplozija domačega občinstva. Koprčani so si zapletli oziroma zakomplicirali končnico, saj je Gregorič želel z glavo podati nazaj do vratarja Radoševića, a je vpisal avto gol in Radomlje imajo na svojem kontu prvi prvoligaški gol, četudi ga gostitelji niso zabili sami.
87'
  Ivica Guberac je dobil rumeni karton.
88'
  Menjava: iz igre Mitja Lotrič, v igro Miroslav Čovilo.
89'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Vrhunc. Utrpel ga je Ivica Guberac.
90'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Niko Snoj. Utrpel ga je Leo Štulac.
90+1'
  V Domžalah do konca tekme še tri minute sodnikovega dodatka.
90+4'
90+4'
  Konec tekme v Domžalah. Radomlje so na prvi prvoligaški tekmi vpisale poraz. Koper je bil uspešnejši z 2:1. Obojni si zaslužijo čestitke. Prvi za pogumno igro, drugi za zmago v zahtevnih vremenskih pogojih.