10. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  24.09.2014 ob 16.00  | Prenos: Arena TV

Zavrč

0 : 0

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Antič Mihael (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 0

0'
  Lepo pozdravljeni iz mestnega stadiona na Ptuju, kjer se bosta ob 16. uri med seboj pomerili ekipi Zavrča ter Celja.
0'
  Danes si obetamo še posebej zanimivo nogometno predstavo, saj gre za neposreden obračun za četrto mesto na prvenstveni razpredelnici in generalko pred četrtfinalom pokalnega tekmovanja, kjer se bosta med seboj udarila prav današnja nasprotnika.
0'
  Gre za drugo tekmo v seriji treh zaporednih domačih tekem Zavrčanov. Točka proti Goričanom je spodbudna, vendar so si jo Haložani priigrali s precejšnjimi težavami. Prisiljeni so se bili osredotočiti predvsem na branjenje svojih vrat, kar pa jim je uspelo predvsem po zaslugi zanesljivega Marka Raniloviča, ki je z nekaterimi odličnimi posredovanji še četrtič v sezoni ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.
0'
  A so na drugi strani zatajili napadalno usmerjeni soigralci, ki prav tako niso uspeli premagati gostujočega vratarja. Kriza završkih napadalcev je več kot učitna, saj se gola niso veselili že več kot 200 minut.
0'
  Morda bo tokrat vendarle lažje, ko se po prestani kazni v moštvo vrača Lovro Cvek.
0'
  Celjani bodo tokrat še posebno motivirani, saj še niso pozabili grenkobe iz uvodne tekme sezone, ko so jih Zavrčani precej srečno porazili pred njihovimi navijači. Odločni so, da ta poraz danes maščujejo.
0'
  Po odlični seriji štirih zaporednih zmag, na Ptuj prihajajo s popotnico treh zaporednih remijev. Kar nakazuje na posledice utrujenosti ključnih nogometašev, katerim zaradi poškodbe ne moreta pomagati niti Gregor Bajde in Igor Jugovič. Zaradi kartonov bo manjkal tudi Marko Jakolič.
0'
  Vse to potrjuje tudi pogled na kader Celjanov. Ti za današnjo tekmo niso uspeli zapolniti vseh mest v zapisniku, ki so jim bili na voljo. Od predvidenih osemnajst nogometašev, je za današnji obračun prijavljenih zgolj šestnajst.
0'
  Kot že rečeno se bosta Zavrč in Celje 22. in 29. oktobra pomerila tudi v četrtfinalu pokalnega tekmovanja. Tekmeca sta se pod okriljem Pokala Slovenije srečala že v minuli sezoni, ko so bili v 2. krogu uspešnejši Celjani, ki so na Areni Petrol slavili kar s 4:0. V prvenstvu je precej uspešnejši Zavrč, ki je doslej dobil štiri od petih medsebojnih tekem.
0'
  Pa poglejmo še obe enajsterici...
0'
  Zavrč: Ranilovič, Dedič, Datkovič, Kristič, Sambolec, Matjašič, Cvek, Šafarič, Polič, Antolek, Kresinger. #ZAvCE
0'
  Celje: Kotnik, Krajcer, Klemenčič, Žitko, Vrhovec, Vidmajer, Verbič, Miškič, Oršič, Ahmedi, Sunny. #ZAvCE
0'
  Glavni sodnik na današnjem obračunu bo Asmir Sagrkovič, ob pomoči Gregorja Rojka ter Dejana Švarca. Naloge četrtega sodnika bo opravljal Mihael Antič.
0'
  Še dobrih dvajset minut nas loči do pričetka tekme... Ogrevanje nogometašev je v polnem teku.
0'
  Nogometaši obeh ekip so že na igrišču.
1'
2'
  V začetni enajsterici domačih so zgolj trije slovenski nogometaši.
2'
  Zavrč ima udarec iz kota.
4'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
4'
  Celje ima udarec iz kota.
5'
8'
  Po izvrstni podaji Matjašiča, je Dino Kresinger z glavo zadel okvir celjskih vrat.
9'
  Na drugi strani se je s podajo izkazal Ahmedi, njegov predložek pa je Danijel Miškič preusmeril mimo vrat.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Benjamin Verbič, a naravnost v naročje vratarja Raniloviča.
12'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Dejan Polič.
12'
  Tudi strel Ivana Antoleka je šel preveč po sredini vrat, tako da je Kotnik žogo izbil nazaj v polje.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dino Kresinger, vratar Kotnik pa brez težav lovi.
15'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
17'
  Streljal je Danijel Miškič, njegov strel pa je zletel visoko preko vrat domačih.
17'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Kresinger. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
18'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
19'
  Streljal je Benjamin Verbič, a mimo vrat.
19'
21'
  Izjemna priložnost za goste. Stranski avt je nemudoma izvajal Klemenčič do Oršiča, ta pa je lepo podal na drugo vratnico do Verbiča, kateremu je tik pred golovo črto zadetek preprečil Sambolec.
21'
  Streljal je Valon Ahmedi, a mimo vrat.
22'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Mislav Oršič. Utrpel ga je Lovro Cvek.
23'
  Ivan Antolek v prepovedanem položaju.
23'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Lovro Cvek.
24'
  Zgolj ustni opomin za Ahmedija.
24'
26'
27'
  Streljal je Jure Matjašič, a je meril previsoko.
28'
28'
31'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Nenad Dedič.
35'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Lovro Cvek.
37'
38'
  Po kotu je v gneči Datkovič nespretno zatresel prečko lastnih vrat.
39'
  Boris Sambolec je dobil rumeni karton.
40'
44'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Dino Kresinger.
44'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Kresinger. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
44'
  Dino Kresinger je dobil rumeni karton.
45'
45+1'
45+1'
  V ne preveč dinamičnem obračunu sta si moštvi kljub temu priigrali nekaj obetavnih priložnosti, oba vratarja pa je po enkrat rešil še okvir vrat.
45+1'
  Vse je že nared za nadaljevanje obračuna. Čakamo le še sodniški žvižg.
46'
49'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Kristič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
50'
  Povsem ponesrečen poskus Kresingerja je, na ogorčenje navijačev, končal v stranskem avtu
53'
  Vse bolj se poraja vprašanje ali se bo še druga zaporedna tekma na Ptuju končala brez zadetkov.
55'
  Za zdaj še brez priložnosti v drugem polčasu.
56'
  Jure Matjašič je z roba kazenskega prostora meril nenatančno.
56'
  Podobno je bil na drugi strani nenatančen Benjamin Verbič.
57'
  Menjava: iz igre Dejan Polič, v igro Doris Kelenc.
58'
  Po podaji Ahmedija je najvišje skočil Marko Krajcer, žoga pa ni zadela cilja.
59'
  Z glavo je znova poskusil Dino Kresinger, a naravnost v naročje Kotnika.
61'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Nenad Dedič.
62'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Lovro Cvek.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Antolek.
62'
64'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Šafarič. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
65'
  Nikola Šafarič je dobil rumeni karton.
65'
  Streljal je Mislav Oršič, a mimo vrat.
66'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Lovro Cvek.
66'
67'
  Vidmajer je še pravočasno posredoval pred Antolekom ter tako preprečil zadetek.
70'
  Igra je prekinjena, saj Verbiču nudijo zdravniško pomoč.
71'
  Med tem se igra že nadaljuje...
73'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Doris Kelenc.
73'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Nikola Šafarič.
74'
  Sunny Ogbemudia Omoregie je spretno preigral domače branilce, vendar je s težkega položaja meril mimo vrat.
76'
  Nenaden strel Lovra Cveka iz 20. metrov je končal tik ob levi vratnici gostujočih vrat.
78'
  Menjava: iz igre Mislav Oršič, v igro Anej Lovrečič.
79'
  Tokrat se je Benjamin Verbič spretno prebil do zaključnega udarca, a je bil nenatančen.
80'
  Menjava: iz igre Ivan Antolek, v igro Robert Brdar.
81'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Nikola Šafarič.
82'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Sunny Ogbemudia Omoregie.
83'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Dino Kresinger.
85'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Kristič. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
85'
  Toni Datkovič je dobil rumeni karton.
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Valon Ahmedi, Ranilovič odbija v kot.
86'
87'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jure Matjašič.
89'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Robert Brdar.
90'
  Menjava: iz igre Jure Matjašič, v igro Marko Roškar.
90+1'
  Še tri minute sodniškega dodatka.
90+1'
90+2'
  Menjava: iz igre Danijel Miškič, v igro Sebastjan Gobec.
90+3'
90+4'
90+4'
  Na Ptuju se je še druga tekma zapored končala brez zadetka, kar pomeni, da Zavrčani znova niso izkoristili prednosti domačega igrišča. Završki napadalci pa so strelski post povečali kar na 298 minut.