19. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  29.11.2014 ob 18.00  | Prenos: Arena TV

Olimpija Ljubljana

1 : 2

Krka

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Prelog Gorazd (1. pomoč), Kordež Grega (2. pomoč) , Šinkovec Bojan (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
4 Rumeni kartoni 5

0'
  Lepo pozdravljeni iz Ljubljane #OLvKR
0'
  V Stožicah nam 19. krog prinaša tekmo med Olimpijo in Krko #OLvKR
0'
  Danes se je začela druga polovica prvenstva. Po prvem delu je Olimpija na drugem mestu s 35-imi točkami, Krka pa na devetem mestu s 12-imi točkami #OLvKR
0'
  Olimpija se je proti Krki že večkrat opekla, danes si domačini zagotovo želijo jesenski del pred domačimi gledalci zaključiti na pozitiven način. Danes igra Olimpija zadnjo domačo tekmo jesenskega dela, prihodnji konec tedne zeleno-bele čaka gostovanje na obali. Krka prav tako danes igra zadnjo gostujočo tekmo. Prihodnjo nedeljo bodo namreč Novomeščani zaključili jesenski del prvenstva pred domačimi gledalci proti Gorici.
0'
  Morda bo danes, za katerega izmed Ljubljanskih nogometašev to nasploh zadnja tekma v dresu Olimpije pred domačimi gledalci. Dobro vemo, da nekateri izmed igralcev še niso podaljšali pogodb, ki se jim iztečejo ob koncu letošnje sezone. Na izhodnih vratih naj bi bili denimo branilec Boban Jovič, tudi drugi najboljši strelec Olimpije Nik Omladič, veliko zanimanja je tudi za trenutno zelo "vročega" Andraža Šporarja.
0'
  Obe ekipi sta se na današnjo tekmo pripravljali s popotnico pomembne zmage na zadnji prvenstveni tekmi. Olimpija je doma ugnala vodilno ekipo prvenstva Domžale z 2:1. Krke pa je v gosteh premagala z 2:0 neposrednega konkurenta za obstanek ekipo Radomelj in ušla na sedem točk razlike.
0'
  Pomembna zmaga Olimpije, ki se je s tekmo manj tako Domžalam približala na šest točk, razpored zadnjih dveh tekem pred premorom pa je nekoliko bolj pisan na kožo Olimpiji. Krka se je v derbiju začelja lestvice, oddaljila od zadnje ekipe Radomelj na sedem točk, ter se približala osmo uvrščeni Gorici.
0'
  Krka je ena izmed redkih ekip, ki ima proti Olimpiji pozitiven izkupiček na medsebojnih tekmah #OLvKR
0'
  Krka je zmagala na štirih tekmah, Olimpija zgolj na dveh. V letošnji sezoni je vsaka ekipa zmagala po enkrat. Olimpija na otvoritveni tekmi, Krka pa pred domačimi gledalci.
0'
  Nesporno vlogo favorita na današnji tekmi ima Olimpija tudi statistika kaže na to. Olimpija je na domačem terenu poleg Domžal najboljša ekipa ima zgolj en poraz in en remi. Na drugi strani pa je Krka po polovici prvenstva najslabša ekipa na gostovanjih, prejšnji konec tedna so osvojili sploh prve točke v letošnji sezoni v gosteh.
0'
  Poglejmo za kakšni enajsterici sta se odločila oba trenerja.
0'
  Olimpija: Šeliga, Škarabot, Matič, Šporar, Valenčič, Omladič, Kapun, Bajrič, Zarifovič, Burgič in Mitrovič #OLvKR
0'
  Krka: Pelin, Vučkič, Buden, Fuček, Ejup, Palič, Dežmar, Rašič, Welbeck, Perič in Kastrevec #OLvKR
0'
  Krka bo pogrešala kaznovanega Nikolo Žižiča.
0'
  Pri Olimpiji bodo danes odsotni Boban Jovič, Marko Vukčevič, Miha Zajc ter Antonio Delamea Mlinar.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 18 uri, bo sodil glavni sodnik Matej Jug #OLvKR
0'
  Igralna površina je danes bistveno boljša kot prejšnji konec tedna proti Domžalam.
1'
1'
  Olimpija začenja s sredine igrišča.
2'
  Začetni mini pritisk Olimpije.
4'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Ejup. Utrpel ga je Andraž Šporar.
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miran Burgič.
7'
  Olimpija ima udarec iz kota.
8'
  Podaja Valenčiča nekoliko na stran Burgiču, ki bi lahko bolje zaključil. Na koncu le kot za domače.
9'
9'
10'
  Še ena lepa tokrat visoka podaja pred gol, kjer je Burgič ponovno nekoliko slabše zaključil.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marin Perič.
14'
  Napaka v obrambi Olimpije, Šeliga je na kratko žogo izbil tam bi Perič moral žogo zgolj potisniti v prazno mrežo, vendar je Šeliga odlično reagiral in žogo ujel.
14'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Škarabot. Utrpel ga je Danijel Rašič.
16'
  V prvih 15-ih minutah spremljamo izenačeno srečanje, predvsem na sredini igrišča.
16'
  Miran Burgič v prepovedanem položaju.
17'
  Streljal je Josip Fuček, a mimo vrat.
18'
  Strel Fučka iz obrata, žoga je zletela mimo leve vratnice.
20'
  GOOOL! Zadel je Marin Perič!
22'
  Protinapad Krke, Perič je prišel mimo Mitroviča in z diagonalnim strelom premagal Šeligo.
22'
22'
  Matija Škarabot je dobil rumeni karton.
24'
24'
  Streljal je Nemanja Mitrovič, a mimo vrat.
26'
  Na tleh je obležal Vučkič.
27'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Josip Fuček.
27'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Marin Perič.
28'
  Prosti strel za Krko iz 20-ih metrov.
28'
  Streljal je Žiga Kastrevec, a mimo vrat.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Fuček.
31'
  Še ena napaka v domači obrambi, Fuček je prišel do strela vendar mu je veselje preprečil Šeliga.
31'
35'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
36'
36'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
38'
  Olimpija si želi priti do izenačenja zaenkrat brez pravih idej.
38'
  Streljal je Marin Perič, a mimo vrat.
39'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Kapun.
43'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Darijan Matič.
43'
44'
44'
  Streljal je Miran Burgič, a mimo vrat.
44'
  Prevlada Olimpije v zadnjih minutah.
45'
45'
  Nemanja Mitrovič je dobil rumeni karton.
45+1'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
45+3'
45+3'
  Po zadetku je Olimpija dvignila svoj ritem, vendar to ni bilo dovolj za izenačenje.
45+3'
  Ekipi se vračata na travnato zelenico.
45+3'
  Obeta se nam tudi prva menjava pri domačih.
46'
46'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Aleksandar Rodič.
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Nik Omladič.
48'
50'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
52'
54'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Aris Zarifovič.
54'
  Igra poteka na polovici gostov. Olimpija narekuje ritem igre.
54'
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Nik Omladič.
55'
  Alen Vučkič je dobil rumeni karton.
56'
57'
57'
  Žiga Kastrevec je dobil rumeni karton.
59'
59'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
59'
  Streljal je Aleksandar Rodič, a mimo vrat.
60'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
60'
  Kenan Bajrič je dobil rumeni karton.
61'
61'
  Krka ima udarec iz kota.
62'
  Ponovno napaka domače obrambe. Perič se je sam znašel pred Šeligo, slednji je iz dvoboja odšel kot zmagovalec.
62'
62'
  Menjava: iz igre Alen Vučkič, v igro Denis Mojstrovič.
64'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Antun Palič. Utrpel ga je Aleksandar Rodič.
67'
  Tomislav Pelin je dobil rumeni karton.
69'
70'
Avtogol
  GOOOL! Darijan Matič je zatresel lastno mrežo!
72'
  Matič je vračal žogo Šeliga, slednjemu je žoga nerodno odskočila prek noge in končala v mreži.
75'
  Menjava: iz igre Miran Burgič, v igro Blaž Božič.
75'
75'
75'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Rašič. Utrpel ga je Matija Škarabot.
75'
  Danijel Rašič je dobil rumeni karton.
76'
  GOOOL! Zadel je Andraž Šporar!
77'
  Iz prostega strela je podal Omladič najvišje je skočil Šporar in z glavo zatresel mrežo tik ob vratnici.
77'
  Menjava: iz igre Danijel Rašič, v igro Tomislav Jurič.
81'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Utrpel ga je Josip Fuček.
81'
  Blaž Božič je dobil rumeni karton.
83'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Vinko Buden. Utrpel ga je Andraž Šporar.
83'
  Vinko Buden je dobil rumeni karton.
83'
  Prosti strel za Olimpijo iz 20-ih metrov. Izvajalec bo Omladič.
84'
  Streljal je Aris Zarifovič, a mimo vrat.
84'
  Menjava: iz igre Leo Ejup, v igro Lamin Diallo.
84'
  Menjava: iz igre Nik Kapun, v igro Rok Baskera.
85'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
86'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Božič. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
89'
90'
90'
90+1'
  Olimpija je zahtevala prekršek nad Rodičem. Perič pa je krenil v protinapad ponovno mu je veselje preprečil Šeliga.
90+1'
  Streljal je Nana Addo Welbeck-Maseko, a mimo vrat.
90+2'
  Štiri minute dodatka.
90+2'
90+2'
  Olimpija lovi izenačenje, Krka pa napada.
90+5'
90+5'
  Prosti strel z desne
90+6'
90+6'
90+6'
  Zmaga Krke, ki je izkoristila vse napake domače obrambe.
90+6'
  Druga zaporedna zmaga Krke v gosteh, ki se je tako izenačila na osmem mestu z Gorico. Olimpija pa je po pomembni zmagi nad Domžalami danes izgubila z deveto uvrščenim moštvom, ki je do sedaj Olimpiji že večkrat premešala štrene.