20. krog |  Velenje, Mesthi stadion ob jezeru |  06.12.2014 ob 16.00

Rudar Velenje

7 : 2

Zavrč

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Antič Mihael (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz velenjskega stadiona.#RUvZA
0'
  Pred nami je prvenstveni obračun 20. kroga med domačim Rudarjem in Zavrčem.#RUvZA
0'
  V Velenju so trenutno 4 stopinje Celzija.#RUvZA
0'
  Dež ne pada več in tudi travnata površina je dobro pripravljena.#RUvZA
0'
  Imamo že začetni postavi.#RUvZA
0'
  Rudar: Rozman, Firer, Krefl, Trifković, Jelić, Klinar, Bolha, Džinić, Radujko, Knezović ter Babić.#RUvZA
0'
  Zavrč: Mrmić, Srnec, Polić, Roškar, Hočevar, Kresinger, Kelenc, Čeh, Sambolec, Datković in Antolek.#RUvZA
0'
  Velenjska serija nepremaganosti se je pretekli konec tedna pričakovano zaključila v Ljudskem vrtu, kjer pa je bilo v igri morda celo nekaj več od častnega poraza. Rudar je namreč plačal previden prvi polčas z visokim zaostankom, medtem ko je bila slika v nadaljevanju precej boljša. Skromni začetki tekem tudi sicer predstavljajo eno večjih težav Rudarja v letošnji sezoni, saj so Velenjčani v tem pogledu boljši le od Radomelj.
0'
  Jerneja Javornika skrbi tudi medsebojna statistika tekem z Zavrčem, saj je Rudar uspel dobiti le enega od šestih prvenstvenih obračunov s Haložani. Sobotni dvoboj bo za Rudar zelo pomemben, saj bi si Velenjčani z novo zmago pripravili dobro izhodišče za spomladanski napad na zgornji del prvenstvene lestvice. S porazom bi se tekmovalne ambicije občutno zmanjšale.
0'
  V domačem taboru sta zaradi poškodbe odsotna David Kašnik in Leon Črnčič, medtem ko kaznovanih igralcev Rudat tokrat nima.
0'
  Velenjski Rudar ni prejel zadetka pred domačimi gledalci že 360 minut. Matjaž Rozman je zadnjič klonil na Mestnem stadionu ob jezeru meseca septembra, ko ga je v sodnikovem podaljšku premagal Mariborčan Marcos Tavares.
0'
  V kadru Zavrča tokrat ni Matije Krističa in Andreja Dugolina, kajti imata prepoved nastopa.
0'
  Završka rezultatska kriza se je še poglobila v Celju, kjer so Haložani ostali brez možnosti za uspeh že po dvajsetih minutah igre. Moštvo Željka Orehovca ima največ težav z doseganjem zadetkov, saj ni zatreslo mreže nasprotnika že 328 minut. V napadu igra ključno vlogo izkušeni Dino Kresinger, medtem ko Ivan Antolek še ni uspel unovčiti bogatega potenciala. Hrvaški strateg nima na razpolago drugih klasičnih napadalcev, tako da bo prav temu področju bržkone posvečena največja pozornost med januarskim prestopnim rokom.
0'
  Gostujoči Zavrč ima na 5. mestu pred sosedom na lestvici Rudarjem šest točk prednosti.
0'
  Zavrč je tudi v letošnji sezoni sila neugoden nasprotnik za Velenjčane. Dobil je namreč oba medsebojna obračuna.
0'
  Še enkaj minut in pričelo se bo srečanje.
1'
2'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Dejan Polič.
3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Antolek.
6'
  Antolek je močno sprožil z roba kazenskega prostora, dobro je reagiral vratar Rozman in žogo izbil v kot.
6'
  Rudar ima udarec iz kota.
6'
  Sandi Čeh v prepovedanem položaju.
7'
  Zavrč ima udarec iz kota.
7'
8'
9'
  Dino Kresinger v prepovedanem položaju.
9'
  Elvedin Džinič v prepovedanem položaju.
11'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
13'
  Domačini so dobro kombinirali. Na koncu je Bolha poslal oster predložek z desne v sredino, vratar Mrmić je slabo posredoval in do žoge je prišel Jelić, ki je Rudar popeljal do vodstva.
13'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Radujko!
13'
16'
  Po podaji Trifkovića iz kota je najprej z glavo poskušal Knezović, a ni zadel vrata nasprotnika, vendar je do žoge prišel Radujko in jo poslal v mrežo vratarja Mrmića.
20'
  Doris Kelenc v prepovedanem položaju.
21'
23'
  Po predložku iz kota je Datković s strelom z glavo iz neposredne bližine zadel vratnico.
24'
  Streljal je Denis Klinar, a mimo vrat.
25'
  Streljal je Jure Srnec, a mimo vrat.
26'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Alan Hočevar.
27'
  Streljal je Sandi Čeh, a mimo vrat.
28'
  Kelenc je s prostega strela zadel živi zid Velenjčanov, potem pa je do strela prišel Čeh, a je žoga švignila mimo leve vratnice domačega gola.
30'
31'
  GOOOL! Zadel je Elvedin Džinič!
33'
  Tudi tokrat je Rudar zadel po kotu. Trifković je poslal predložek v sredino, kjer je v gneči žoga prišla do Fireja, ki je streljal iz obrata in zadel gostujočega branilca, do žoge pa je prišel branilec Džinić in iz neposredne bližine povišal na 3:0.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dino Kresinger.
35'
36'
  Dober strel Kresingerja s kakšnih 14-ih metrov in še eno dobro posredovanje vratarja Rozmana.
36'
  Streljal je Doris Kelenc, a mimo vrat.
37'
  GOOOL! Zadel je Ivan Firer!
39'
  Babić je lepo podal v sredino in našel Firerja, ki je odlično preigraval in potem s kakšnih 5-ih metrov iz obrata premagal vratarja Mrmića.
41'
  Aljaž Krefl je dobil rumeni karton zaradi simuliranja.
42'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Roškar. Utrpel ga je Dragan Jelič.
42'
  Marko Roškar je dobil rumeni karton.
44'
45'
  Po močni podaji Jelića z desne strani je Firer mojstrsko spremenil smeri žogi in še v drugo danes premagal vratarja Mrmića.
45+1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Boris Sambolec. Utrpel ga je Ivan Firer.
45+2'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
45+2'
45+2'
  Rudar je opravil odličen posel v prvem polčasu in z izjemno učinkovito igro že odločil zmagovalca tega dvoboja.
45+2'
  Menjava: iz igre Ante Mrmič, v igro Marko Ranilovič.
46'
46'
  V taboru Zavrča je trener Orehovec zamenjal vratarja Mrmića.
46'
48'
  Denis Klinar v prepovedanem položaju.
49'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Jure Srnec.
50'
  Boris Sambolec v prepovedanem položaju.
52'
54'
  Menjava: iz igre Jure Srnec, v igro Nikola Kolarek.
57'
  Streljal je Dino Kresinger, a mimo vrat.
58'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Čeh. Utrpel ga je Denis Klinar.
58'
  Sandi Čeh je dobil rumeni karton.
58'
  Streljal je Ivan Knezovič, a mimo vrat.
58'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Enis Saramati.
60'
61'
  V drugem polčasu je precej manj priložnosti. Glede na visoko prednost je to morda tudi povsem razumljivo.
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Enis Saramati.
63'
  Bolha je najprej lepo našel Klinarja, slednji je podal v sredino, kjer je Saramati zakljućil prešibko, da bi premagal vratarja Ranilovića.
63'
  GOOOL! Zadel je Denis Klinar!
64'
  Menjava: iz igre Alan Hočevar, v igro David Magdič.
65'
  Po novi nezbranosti igralcev Zavrča je do žoge prišel Klinar, ki je potem z natančnim strelom z desne povišal že na 6:0.
67'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Roškar. Utrpel ga je Enis Saramati.
68'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Boris Sambolec.
69'
  Menjava: iz igre Aljaž Krefl, v igro Senad Jahič.
70'
  GOOOL! Zadel je Doris Kelenc!
72'
  Tudi Zavrč je dosegel gol. To jim je uspelo po hitrem protinapdu, ki ga je mojstrsko z lobom z roba kazenskega prostora zaključil kapetan Kelenc.
72'
73'
  GOOOL! Zadel je Ivan Antolek!
75'
  Gostje so zadeli še enkrat. Nezbranost domače obrambe je lepo izkoristil Antolek, ki je po podaji Kresingerja premagal vratarja Rozmana.
75'
76'
  Kresinger je s prostega strela zdaj zadel še vratnico.
76'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Saramati. Utrpel ga je Dino Kresinger.
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Bolha.
78'
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
80'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
80'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Kolarek. Utrpel ga je Ivan Firer.
81'
  Nikola Kolarek je dobil rumeni karton.
81'
82'
  Trifković je s prostega strela z desne strani poslal natančen predložek v sredino, kjer je skok dobil Džinić in z glavo zadel še drugič danes.
84'
89'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
90'
  Po podaji Jahića se je Firer znašel povsem sam pred vratarjem Ranilovićem, vendar je žogo poslal mimo gola.
90'
  Menjava: iz igre Dalibor Radujko, v igro Milan Kocič.
90+1'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat.
90+1'
  Še tri minute dodatka v Velenju.
90+2'
  Streljal je Enis Saramati, a mimo vrat.
90+4'
90+4'
  Danes so boli padali kot po tekočem traku. Visoka zmaga Rudarja s 7:2.
90+4'
  Odličen zaključek jesenskega dela za nogometaše Rudarja, ki bodo prezimili na 6. mestu. Kljub katastrofalnemu porazu bo Zavrč letošnjo jesen končal na 5. mestu razpredelnice.