20. krog |  Novo mesto, Portoval |  07.12.2014 ob 13.00

Krka

0 : 2

Gorica

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Kovačič Andraž (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Obrenović Rade (6. sodnik)
7 Rumeni kartoni 4

0'
  Lepo pozdravljeni iz Novega mesta #KRvGO
0'
  Pred nami je še zadnja tekma jesenskega dela prvenstva, v 20. krogu se bosta na Portovalu pomerila Krka ter Gorica.
0'
  Zmagovalec današnjega dvoboja bo prezimil na osmem mestu, namreč ekipi sta trenutno izenačeni na osmem mestu s 15-imi točkami.
0'
  Krka v zadnjem obdobju v dobri formi z zmagama proti Radomljam in Olimpiji so farmacevti, dodobra dvignili svoj točkovni izkupiček in se nekoliko oddaljili od desetega mesta in se izenačili s Gorico na osmem mestu, ki je na zadnjih petih tekmah osvojila zgolj tri točke.
0'
  Ekipi sta se v letošnji sezoni pomerili že dvakrat. Na obeh tekmah je slavila domača ekipa z enakim rezultatom 2:1.
0'
  Sicer pa sta ekipi na medsebojnih obračunih dokaj izenačeni. Na desetih tekmah so Goričani slavili štirikrat, trikrat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca, prav tolikokrat je slavila tudi ekipa Krke.
0'
  Krka je na zadnji prvenstveni tekmi ugnala Olimpijo, med tednom pa so Novomeščani odigrali tudi zaostalo pokalno tekmo, proti Mariboru in se ponovno prikazala v dobri luči na koncu so vseeno izgubili z 4:2.
0'
  Gorica pa je prejšnji konec tedna izgubila z prvo ekipo prvenstva Domžalami z 2:1.
0'
  Poglejmo si obe začetni enajsterici.
0'
  Krka: Pelin, Žižič, Vučkič, Buden, Fuček, Palič, Dežmar, Rašič, Welbeck, Perič in Kastrevec #KRvGO
0'
  Gorica: Simčič, Vetrih, Majceen, Taider, Eleke, Napoli, Džuzdanovič, Jogan, Pasqualini, Vanin in Johnson #KRvGO
0'
  Današnjo tekmo, ki se bo pričela ob 13 uri, bo sodil glavni sodnik Dejan Balažic #KRvGO
0'
  Začetni enajsterici s sodniško trojko na čelu prihajata na travnato zelenico stadiona Portoval.
1'
1'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je Marin Perič.
2'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je Vinko Buden.
4'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Ronaldo Vanin. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
6'
  Streljal je Marin Perič, a mimo vrat.
7'
  Nenevaren poizkus Periča iz desne strani.
8'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
9'
  Streljal je Luka Majcen, a mimo vrat.
9'
  Majcen preko gola iz prostega strela.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Majcen.
10'
  Streljal je Danijel Dežmar, a mimo vrat.
11'
  Nevaren strel od daleč Dežmarja, na koncu je žoga zletela prek vrat.
11'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Danijel Rašič.
13'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Vinko Buden. Utrpel ga je Luka Majcen.
13'
  Streljal je Alen Jogan, a mimo vrat.
15'
18'
  Po dobrem začetku obeh ekip, sedaj igra predvsem na sredini.
20'
21'
  Po dobrem predložku z desne je Perič z glavo meril prek vrat.
25'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Vučkič. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
25'
  Enajstmetrovka za Gorico.
25'
  Majcen bo izvajalec...
25'
  Alen Vučkič je dobil rumeni karton.
26'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Luka Majcen je zgrešil enajstmetrovko!
27'
  Majcen je slabo zadel žogo, ki je zletela prek vrat.
27'
  GOOOL! Zadel je Simone Napoli!
28'
  Po predložku z desne se je sam pred vrati znašel Napoli in iz bližine zadel za vodstvo.
29'
  Po zapravljeni najstrožji kazni je Napoli zadel za vodstvo in dosegel svoj prvi zadetek v dresu Gorice.
30'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Žižič. Utrpel ga je Nabil Taider.
31'
  Nikola Žižič je dobil rumeni karton.
33'
  Blessing Chibuike Eleke v prepovedanem položaju.
37'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Antun Palič. Utrpel ga je Nabil Taider.
38'
  Antun Palič je dobil rumeni karton.
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Antun Palič.
42'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Lorenzo Pasqualini. Utrpel ga je Josip Fuček.
42'
  Lorenzo Pasqualini je dobil rumeni karton.
45+2'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
45+3'
45+3'
  Po začetnem pritisku domačih so se stvari nekoliko umirile v 25 minuti, ob dosojeni enajstmetrovki v korist Gorice, ki pa jo je zapravil Majcen. Svojo priložnost so Goričani izkoristili v 27. minuti ko je po predložku z desne strani zadetek dosegel Napoli. Do konca polčasa večjih priložnosti ni bilo.
46'
46'
  Gorica je pričela drugi polčas.
46'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Džuzdanovič. Utrpel ga je Vinko Buden.
47'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amel Džuzdanovič.
50'
51'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
51'
  Danijel Dežmar je dobil rumeni karton.
52'
  GOOOL! Zadel je Luka Majcen!
54'
  Po strelu z bližine Džuzdanoviča je do odbite žoge prišel Majcen in zadel v prazno mrežo.
55'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Amedej Vetrih.
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Josip Fuček.
57'
  Streljal je Amel Džuzdanovič, a mimo vrat.
58'
  Menjava: iz igre Danijel Dežmar, v igro Urban Kramar.
58'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Utrpel ga je Urban Kramar.
59'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Simone Napoli.
60'
  Zadetek Periča, ki pa je bil zaradi prekrška razveljavljen.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Žiga Kastrevec.
61'
62'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Urban Kramar.
63'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Josip Fuček.
63'
  Amedej Vetrih je dobil rumeni karton.
64'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Nabil Taider.
66'
66'
  Marin Perič v prepovedanem položaju.
67'
68'
  Krka napada vendar zaenkrat brez pravih idej.
69'
69'
  Vinko Buden je dobil rumeni karton.
70'
  Krka ima udarec iz kota.
70'
71'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Simone Napoli. Utrpel ga je Žiga Kastrevec.
71'
72'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Vasja Simčič.
72'
  Menjava: iz igre Amedej Vetrih, v igro Alessio Innocenti.
74'
74'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Simone Napoli.
75'
  Menjava: iz igre Amel Džuzdanovič, v igro Matija Širok.
77'
  Poškodba Džuzdanoviča, ki je v bolečinah zapustil igrišče.
77'
  Menjava: iz igre Nikola Žižič, v igro Kevin Kauber.
77'
  Streljal je Žiga Kastrevec, a mimo vrat.
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blessing Chibuike Eleke.
80'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Alessio Innocenti.
80'
  Menjava: iz igre Luka Majcen, v igro Sandi Arčon.
81'
  Streljal je Antun Palič, a mimo vrat.
82'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Matija Širok.
82'
  Sandi Arčon v prepovedanem položaju.
82'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
83'
  Tekma se bliža koncu, spremljamo pa vse bolj grobo igro.
83'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Alessio Innocenti.
83'
  Nana Addo Welbeck-Maseko je dobil rumeni karton.
84'
  Danijel Rašič je dobil rumeni karton.
85'
  Nabil Taider je dobil rumeni karton.
89'
89'
  Marshal Mfon Johnson je dobil rumeni karton.
90+1'
  Tri minute dodatka.
90+1'
  Nabil Taider v prepovedanem položaju.
90+2'
90+4'
90+4'
90+4'
  Z zmago Gorice nad Krko se je končal jesenski del prvenstva. Po današnji zmagi so Goričani ostali na osmem mestu in si priigrali tri točke prednosti pred deveto Krko, ki je po dveh zaporednih porazih jesenski del končala s porazom.
90+4'
  Prvenstvo se poslavlja do 21. februarja, ko se prvenstvo nadaljuje s spomladanskim delom. Krka bo takrat gostovala v Celju, Gorica pa bo doma igrala proti Kopru.