8. krog |  Ljubljana, ćRC Stožice |  13.09.2014 ob 20.30  | Prenos: TV Slovenija 2

Olimpija Ljubljana

2 : 0

Zavrč

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Prelog Gorazd (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovani, lep pozdrav iz Stožic, kjer bomo spremljali zadnjo tekmo 8. kroga med Olimpijo in Zavrčem. #OLvZA
0'
  To bo prav gotovo zanimivo srečanje, saj tekmeca na lestvici loči le točka. Zavrč je na sedmih tekmah zbral 15 točk in zaseda drugo mesto, medtem ko je Olimpija na šestih tekmah zbrala točko manj.
0'
  Ekipi sta imeli zaradi reprezentančnega premora obilo časa, da se pripravita na današnje srečanje, ki bo peto medsebojno v Prvi ligi Telekom Slovenije.
0'
  Do zdaj na medsebojnih srečanjih še nobeno od moštev ni slavilo zmage na gostovanju.
0'
  Olimpija je prvenstveno tekmo pred domačim občinstvom nazadnje izgubila pred natanko štirimi meseci. Sicer že osem zaporednih tekem ne pozna poraza, kar je drugi najdaljši niz neporaženosti na prvoligaški sceni. Rekord zeleno-belih sega v sezono 2010/2011, ko jih nasprotniki niso mogli premagati na petnajstih zaporednih tekmah.
0'
  Tudi Zavrč je v teh sezoni v izvrstni formi. Haložani so letos izgubili le proti Domžalam in Mariboru. Varovanci Željka Orehovca kažejo dobre predstave v gosteh, kjer so dosegli tri od petih zmag.
0'
  Naj izpostavimo še en zanimiv podatek. Na dosedanjih tekmah med Olimpijo in Zavrčem je v povprečju padlo kar 4,25 zadetkov, kar je skoraj 1,5 gola več od ligaškega povprečja.
0'
  Postava Olimpije: Šeliga, Delamea Mlinar, Bajrić, Mitrović, Jović, Zajc, Matić, Kapun, Valenčič, Omladič, Šporar. #OLvZA
0'
  Postava Zavrča: Ranilović, Cvek, Roškar, Šafarić, Datković, Dugolin, Kristić, Matjašič, Brdar, Kelenc, Kresinger. #OLvZA
0'
  Nobeno od moštev nima težav s kaznovanimi igralci.
0'
  Nogometaši so že na zelenici in v kratkem bo glavni sodnik Matej Jug zapiskal začetek srečanja.
1'
2'
  Povsem na začetku srečanja so Ljubljančani tisti, ki narekujejo tempo...
3'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Doris Kelenc.
7'
  Olimpija v zadnjih minutah s kratkimi podajami poizkuša priti pred kazenski prostor gostov, ki pa čvrsto stojijo in dobro zapirajo prostor.
8'
  Zdaj je Kresinger na svojo polovico priskočil na pomoč vezni liniji.
9'
  Olimpija ima udarec iz kota.
9'
10'
  Omladič je na drugi vratnici iskal povsem osamljenega Delameo Mlinarja, a je pravočasno izbil Ranilovič!
10'
  Strel v okvir vrat! Izvrstna priložnost za goste! Poskusil je Dino Kresinger, a je Šeliga izbil v kot.
10'
  Zavrč ima udarec iz kota.
11'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič.
13'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Robert Brdar.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Šafarič, naravnost v Šeligo, ki je žogo izbil do Matjašiča, ta pa je meril mimo vrat!
13'
  Streljal je Jure Matjašič, a mimo vrat.
15'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Dino Kresinger.
15'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Jure Matjašič.
16'
16'
  Safarič je na drugi vratnici iskal Krističa, a je iz vrat pravočasno posredoval Šeliga.
16'
  Streljal je Jure Matjašič, a preko vrat.
17'
  Zavrč v zadnjih minutah zelo agresivno napada vrata Olimpije. Sestavil je serijo izvrstnih napadov!
17'
  Olimpija ima udarec iz kota, medtem ko cel stadion zahteva igro z roko Haložanov v njihovem kazenskem prostoru.
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Kresinger. Utrpel ga je Darijan Matič.
19'
21'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
21'
  Lovro Cvek je dobil rumeni karton.
21'
  Kapun je padel v kazenskem prostoru, zeleno-beli spet zahtevajo najstrožjo kazen, a Jug ni dosodil ničesar.
22'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Dino Kresinger.
22'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Kristič.
23'
  Streljal je Filip Valenčič, a mimo vrat, po izvrstni podaji Joviča z desne strani kazenskega prostora.
26'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Šafarič, a nekoliko preveč po sredini, da bi lahko presenetil Šeligo.
27'
  Streljal je Andrej Dugolin, a mimo vrat.
28'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Valenčič. Utrpel ga je Marko Roškar.
29'
  Spremljamo hitro srečanje, v katerem so v zaključkih konkretnejši Haložani.
29'
  Streljal je Lovro Cvek, z levico je zaključil s kakšnih 20 metrov, a preko vrat Šelige.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Doris Kelenc. Utrpel ga je Darijan Matič.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Boban Jovič.
34'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Dugolin. Utrpel ga je Nik Omladič.
35'
  Dino Kresinger je zapravil izvrstno priložnost v kazenskem prostoru, potem ko mu je strel pripravil Kelenc!
35'
  Strel v okvir vrat! v kazenskem prostoru je poskusil Andraž Šporar, a se je Ranilovič izvrstno izkazal!
35'
  Z leve strani je streljal še Valenčič, a preko vrat.
38'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jure Matjašič, a je njegov strel dovolj oviral eden od branilcev Olimpije.
40'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar.
40'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Dino Kresinger.
40'
  Streljal je Doris Kelenc, a mimo vrat.
40'
41'
41'
44'
  Igra večinoma poteka na sredini igrišča. Nobena od ekip pred zaključkom ne želi preveč tvegati.
45'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Doris Kelenc.
45'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Toni Datkovič.
45+1'
  Minuta sodnikovega nadomestila igralnega časa.
45+2'
46'
46'
  Brez menjav med polčasom.
46'
49'
49'
50'
  Močno je streljal Kenan Bajrič, a preko vrat.
53'
  Strel v okvir vrat! Z močnim strelom z leve strani kazenskega prostora je poskusil Andraž Šporar, a je Ranilovič dobro posredoval.
54'
54'
  Antonio Delamea Mlinar je dobil rumeni karton.
55'
  Robert Brdar v prepovedanem položaju.
56'
56'
  GOOOL! Zadel je Nik Kapun! Pred kazenskim prostorom je sprožil proti golu. V gneči se je žoga dotaknila enega od igralcev, spremenila smer in končala v mreži.
58'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Miran Burgič.
60'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Dejan Polič.
63'
  Menjava: iz igre Robert Brdar, v igro Ivan Antolek.
65'
  Olimpija po zadetku še naprej zelo napadalno usmerjena.
65'
  Streljal je Miran Burgič, a mimo vrat.
67'
Avtogol
  GOOOL! Datkovič je zatresel lastno mrežo! Šporar je sprožil proti vratom, Ranilovič je krenil v pravo smer, vendar je Datkovič povsem spremenil smer žogi, ki je končala v mreži.
69'
  Izvrsten strel Matjašiča, a je žoga zgrešila cilj!
74'
  Haložani so si pripravili nekaj izhodišč, a so bili v zaključkih neučinkoviti.
76'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Marko Roškar.
79'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
79'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Blaž Božič.
80'
  Strel v okvir vrat! Izvrsten strel Omladiča s precejšnje razdalje! Ranilovič se je moral pošteno potruditi, da je strel ubranil.
81'
81'
  Menjava: iz igre Andrej Dugolin, v igro Nenad Dedič.
86'
  Antolek se je nenadoma znašel v priložnosti za strel, a je žogo blokiral Mitrovič.
88'
88'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Matic Fink.
90'
  Zavrč v enem zadnjih poizkusov za zmanjšanje zaostanka...
90+1'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+2'
  Dino Kresinger v prepovedanem položaju.
90+3'
  Aleksander Šeliga je dobil rumeni karton zaradi zavlačevanja.
90+3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Kenan Bajrič.